SAHİLLERİMİZ
Giriş Tarihi : 12-07-2019 15:11

Kerpeye Bakanlık İzni Olmadan Çivi Çakılamayacak

Kerpe, Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı ilan edildi

Kerpeye Bakanlık İzni Olmadan Çivi Çakılamayacak

Kerpeye Bakanlık İzni Olmadan Çivi Çakılamayacak

Kandıranın en güzel sahili Kerpe, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı ilan edildi.

İstanbul'a 1 saat mesafede yer alan Kocaeli'nin turizm ilçeleri arasında yer alan Kandıra'daki Kerpe beldesi sit alanı ilan edildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü'nün aldığı karar Resmi Gazete'de yayınlandı. Karara göre bölgede artık bakanlıktan izin alınmadan herhangi bir inşaat çalışması yapılamayacak.

Kerpe'nin kaderini değiştirecek olan SİT kararı Resmi Gazete'de şu ifadelerle duyuruldu; “27 Ekim 2017 tarihli ve 30223 sayılı Resmi Gazete Yayımlanan “Korunan Alanların Tespit, Tescil ve Onayına İlişkin Usul ve Esaslara Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik'in 2. Maddesinin (j) bendinde yer alan “Anıt ağaçlar hariç, tabiat varlıklarının ve doğal sit alanlarının tescil kararları Resmi Gazete'de yayımlanır ve Bakanlığın internet sayfasında bir ay süre ile duyurulur” hükmü gereği ekteki haritada belirtilen doğal sit alanının tescili tebliğ olunur.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft