YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 03-06-2019 18:17

Kandıra’da Fener Şenliği

Fener Şenliği renkli görüntülere sahne oldu

Kandıra’da Fener Şenliği

Kandıra’da Fener Şenliği

Kandıra Belediyesi, Kandıra Meslek Yüksek Okulu ve Türk Hava Kurumu’nun ortaklaşa organize ettiği ’Fener Şenliği’ renkli görüntülere sahne oldu.

Kandıra Belediyesi, Türk Hava Kurumu ve KOÜ Kandıra Meslek Yüksek Okulu’nun ortaklaşa düzelenmiş olduğu, Feneri Şenliği bu yıl da coşkulu geçti. Kandıra Namazgah Mesire Alanında gerçekleştiren Fener Şenliği Etkinliğinde KOÜ Kandıra Meslek Yüksek Okulu Öğrencileri ve Kandıra halkı, çuval yarışı ve halat çekme yarışı yaptı. Canlı müziğinde olduğu etkinlikte, şenliğe katılanlar şarkılar eşliğinde doyasıya eğlendiler. Dilek Fenerlerini uçurarak gece gökyüzünü ışıl, ışıl aydınlattılar.

Kandıra Belediyesi, Türk Hava Kurumu ve KOÜ Kandıra Meslek Yüksek Okulu’nun organize ettiği fener şenliğine bu yıl da katılım oldukça yoğundu. Kandıra Belediyesinin destekte bulunduğu, Binlerce fenerin aynı anda gökyüzüne bırakılması güzel bir görüntü oluşturdu ve gece aydınlandı. Öğrenciler ve Kandıra Halkı anı ölümsüzleştirmek için bol bol fotoğraf çekilmeyi ihmal etmediler. Türk Hava Kurumu ,öğrenciler ve Kandıralı hemşehrileri Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan’a verdiği destekten ötürü teşekkürlerini sundular.

Etkinliğe Kandıra Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Çakmak, Kandıra MYO Müdürü Prof. Dr. Ümit Alnıaçık, Türk Hava Kurumu (THK) Kandıra yetkilileri, öğrenciler ve ilçe halkı da katıldı. Kocaeli Üniversitesi Kandıra Meslek Yüksek Okul Müdürü Prof. Dr. Ümit Alnıaçık, etkinliğin diğer yıllara göre çok daha güzel ve çok daha keyifli geçtiğinin vurgusunu yaparak, Kandıra Belediyesine ve Belediye Başkanımız Adnan Turan’a programa katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Kocaeli Üniversitesi Kandıra Meslek Yüksek Okulu olarak Kandıra Belediyesi ile ortaklaşa düzenleyeceğimiz çalışmalarımız devam edecek dedi.

Yapılan konuşmaların ardından fener şenliğine geçilen programda, sağlıklı ve huzurlu bir ömür dilendi. Gençlerin ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği şenliğin ardından program sona erdi.

 

 

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft