YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 02-06-2019 10:45

Başkan Adnan Turan, Halk Eğitim Merkezi Sergi Açılışını Yaptı

Çamkonak İlkokulundaki yılsonu sergisi halkın beğenisine sunuldu.

Başkan Adnan Turan, Halk Eğitim Merkezi Sergi Açılışını Yaptı

Başkan Adnan Turan, Halk Eğitim Merkezi Sergi Açılışını Yaptı

Kandıra Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün Çamkonak İlkokulundaki yılsonu sergisi halkın beğenisine sunuldu.

Kandıra Halk Eğitim Merkezi’nin, Çamkonak mahallesinde gerçekleştirilen yıl sonu sergisi açılışına katılan Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan’ın yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Özkan, Kandıra Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ayhan Kazancı, Çamkonak Mahalle Muhtarı Hasan Ekrem ve Ziraat Odası Başkanı Erdal Çetin ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan programda konuşan Başkan Adnan Turan, "Değerli kursiyerlerimizin bir yıl boyunca emek verdiği eserleri ve el işlerini bugün burada sizlerin beğenisine sunmak bizler için büyük onur ve gurur kaynağıdır. Emeği geçen tüm kursiyerlerimize ve sergi açılışımıza katılan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Halk eğitim merkezleri ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi KOMEK kurslarının, gerek eğitimin tabana yayılması gerekse becerilerin artırılmasında önemli görevler üstlendiğini, vatandaşların sosyal ve kültürel gelişimlerini sağlamak,onlara bilgi beceri kazandırmak, okuma yazma bilmeyenlere okuma yazma öğretmek, eksik kalan eğitimlerine yardımcı olmak, bir üst öğretim sınavlarına hazırlamak, kültürel eserleri korumak, yaşatmak, yaygınlaştırmanın kursların en önemli özelliği olması gerektiğini ve bu yönde kursların açılmasına öncelik verilmesi konusunda çalışmalar yapıldığını belirtti.

Kandıra Halk Eğitim Merkezi bünyesinde, 2018-2019 eğitim öğretim yılı süresince kursiyerlerin yapıp sergiledikleri örgü, nakış, giyim, ahşap boyama, ev tekstil ürünleri hazırlama, resim, yağlı boya ve Kandıra Bezinden yapılan işlemeli nakış ürünlerini dolaşan Başkan Turan, 26 kursiyerin başarı sertifikalarını takdim ederek, kursiyerleri tek tek tebrik etti. Kandıra’nın gelişmesi yönünde projelerini sürdürdüklerini ifade eden Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, ardından kursiyerlerle sohbet ederek, istek ve talepleri dinledi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft