YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 02-06-2019 10:19   Güncelleme : 02-06-2019 10:22

Kocaeli Kandıralılar Derneğinin 26.geleneksel iftarı

26. ıncı geleneksel iftar yine renkliydi

Kocaeli Kandıralılar Derneğinin 26.geleneksel iftarı

Kocaeli Kandıralılar Derneğinin 26.geleneksel iftarı

Av. Abdurrahman Kaymak Başkanlığındaki Kocaeli Kandıralılar Derneğinin 26.geleneksel iftarı Otel Asya’da gerçekleşti. İftara Bestekar Amir Ateş ve çok sayıda Kandıralı katıldı.

Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkanı Av. Abdurrahman Kaymak; “Derneğimizi bugünlere taşıyanlara teşekkür ediyor, ebediyete uğurladığımız üyelerimize ve sevdiklerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bestekar Amir Ateş hocamız, değerli büyüğümüz Erol Köse başta olmak üzere 26.geleneksel iftarımızı şereflendiren Siz değerli hemşehrilerime saygılar sunuyorum.” dedi.

İftar Duası Bestekar Amir Ateş’ten
Otel Asya’daki 26. geleneksel iftarın Kur’an’ını Sekapark Camii İmam Hatibi Abdulmuttalip Özbek, ezanın İstanbul Şakirin Camii müezzini Fikri Sezer okudu, iftar duasını da Bestekar-Mevlithan Amir Ateş yaptı.

Başkanlar tam kadro
Kocaeli Kandıralılar Derneğine 26 yıl içerisinde Başkan olarak hizmet veren; Günay Gülcü, Av. Hüseyin Acurman, Erdal Baykara, Recep Yıldız, Harun Reşit Kocagöz, Prof.Dr. Mehmet Bayrak ve 13.dönem Başkanı Av. Abdurrahman Kaymak ile Denetim Kurulu Başkanı Ahsen Okyar iftara katıldı.

İftara Büyük ilgi
Kocaeli Kandıralılar Derneğinin 26. geleneksel iftarına; Üsküdar Musiki Cemiyeti Başkanı Bestekar Mevlidhan Amir Ateş, eski İzmit Belediye Başkanı ve Kocaeli Milletvekili Erol Köse, son Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk, Kandıra Belediye Başkanlarından Kenan Evin ve Ecz. İsmail Genç, eski Kuruçeşme Belediye Başkanı Ali Kahraman, Akça Koca Kültür Platformu Başkanı Hasan Uzunhasanoğlu, YMM Necat Çakır, Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Av. Ruhittin Sönmez, Prof.Dr. Yusuf Bayraktutan, Bizkandırayız Platformu Başkanı Aygün Aynagöz, Gebze Kandıralılar Derneği Başkanı Kenan Sert ve çok sayıda Kandıralı katıldı.

Engin - Şahin Ecevit çiftine plaket

İstanbul Türk Musiki Devlet Konservatuarı mezunu, solfej ve nazariyat dersleri hocası ve ud sanatçısı Kandıralı Engin Ecevit’e, Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkanları Günay Gülcü (4), Hüseyin Acurman (5), Erdal Baykara (6), Recep Yıldız (8), Harun Reşit Kocagöz (10), Prof.Dr. Mehmet Bayrak (12) ve 13. Başkan Av. Abdurrahman Kaymak ve İzmit Belediyesi Konservatuarının kuruluşunu gerçekleştiren ve kurucu müdür olarak görev yapan, birçok Koro kuran ve yöneten Kandıralıların eniştesi Müzik adamı Şahin Ecevit’e de; Üsküdar Musiki Cemiyeti Başkanı Amir Ateş, e. İzmit Belediye Başkanı ve Kocaeli Milletvekili Erol Köse, Kandıra Belediye Başkanlarından Ecz. İsmail Genç, son Kuruçeşme Belediye Başkanı Ali Kahraman ve KOÜ Öğretim üyesi Prof.Dr. Yusuf Bayraktutan birlikte plaketini takdim etti.

Bizkandırayız korosu
İftar programına katılanlar yemek öncesi ve sonrası, Bizkandırayız Türk Müziği Topluluğundan ilahi ve Türk Müziği eserlerini dinledi. Üsküdar Musiki Cemiyeti Başkanı Amir Ateş’ten Kandıra için yazdığı son bestesini, eski Kocaeli Milletvekili Erol Köse’den de bir şarkı dinleme imkanı buldu. Gecede; Engin Ecevit(ud), Tacettin Sahin(kanun), Oğuz Yıldırır(Ney), Aygün Aynagöz ve Altuğ Yılmazer(Ritm Saz) saz sanatçısı olarak görev yaptı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft