YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 10-05-2019 19:49

Altınlar Ve Ödüller Sahiplerini Buldu

Ulusal Turna Balığı ve Tatlı Su Levreği Tutma Şenliği ...

Altınlar Ve Ödüller Sahiplerini Buldu

Altınlar Ve Ödüller Sahiplerini Buldu

12'incisi düzenlenen 'Ulusal Turna Balığı ve Tatlı Su Levreği Tutma Şenliği' kapsamında balık tutma yarışması ve şenlikleri sona erdi .

Kocaeli Kandıra Kaymaz Göleti'nde bu yıl 12'incisi düzenlenen 'Ulusal Turna Balığı ve Tatlı Su Levreği Tutma Şenliği' kapsamında balık tutma yarışması ve şenlikler yapıldı. Tarım ve Orman Bakanlığının izni, Kültür Turizm Bakanlığının destekleri ile Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şube Başkanlığı, Kocaeli Su Ürünleri Kooperatifler Birliği, Lider Gençlik İzci Kulübü,  Kocaeli Sportif Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği (KAMADER) ve Kandıra Belediyesi işbirliği ile, Kandıra Kaymaz Göleti'nde gerçekleştirilen şenliğe Türkiye'nin çeşitli illerinden  çok sayıda amatör olta balıkçısı aileleri ile birlikte  katıldı. Cumartesi akşam çeşitli eğlenceler ile devam eden şenlikte çocuklara yönelik yöresel oyunlar, şiir ve fotoğraf yarışmaları büyük ilgi gördü.   Lider Gençlik İzci Kulübünün gösterileri ile Kamp ateşi yakıldı.  Hem çocukların hemde yetişkinlerin doyasıya eğlendiği gecede Kartepe Çocuk Mehteran Takımının sunumu ilgi ile izlendi.

477 OLTA BİR ANDA SUYLA BULUŞTU

Pazar sabah 05:30'da yapılan kahvaltının ardından 06:00'da başlayan Turna Balığı ve Tatlısu levreği tutma yarışması için 290 yetişkin ve 187 çocuk yarışmacıdan oluşan toplam 477 amatör balıkçıların kıyasıya mücadelesi sonucunda, geçmiş yıllara göre verimli geçen yarışmada  uluslararası kurallara uygun ve hakemler gözetiminde limitler dahilinde 76 adet tatlısu levreği, 26 adet de turna balığı yakalanırken tutulan tüm balıklar mecburi olmadığı halde ölçümleme yapıldıktan sonra suya iade edildi.

 EN BÜYÜK LEVREK 38 SANTİMETRE

 "En büyük levrek balığı tutma" kategorisinde Dursun Semih Şerit , 38 santimetre boyundaki balıkla birinciliği elde etti.

"En çok levrek tutma" kategorisinde ise Akın Güçlü, 9 adet balıkla birinciliği, Erdal Filiz 6 balıkla İkinciliği ve Galip Çatal ise 6 adet balıkla üçüncülüğü elde ettiler.

TURNALAR TUTULDU

"En büyük turna balığı tutma" kategorisinde Emirhan Özhan 57 santimetre balıkla derece alırken "En çok turna balığı tutma"kategorisinde ise yine Emirhan Özhan  diğer yakaladığı 3 balıkla birinciliği, Ertan Kocatürk 3 balıkla  ikinciliği ve Seyfettin Saatçi'de 2 balıkla  üçüncülüğü elde ettiler.

FOTOĞRAFLAR ÇEKİLDİ  ŞİİRLER YAZILDI

Fotoğraf yarışmasını Tolga Kayhan kazanarak altın ödülünü aldı.

Bu sene ilk defa yapılan 7-15 yaş arası şiir yarışmasına 31 şiir yazıldı.  Hepsi birbirinden güzel şiirleri   secmede zorlanan jüri üyeleri değerlendirme sonrası Çağlar Su Uçar’ın Kamader adlı şiiri birinci ilan edilerek altın almaya hak kazandı.

Akşam 200 çocuğun yarıştığı kültürel çocuk oyunlarında ise finalde yapılan yoğurt yeme yarışmasında Ömer Faruk Keleş ve Ömer Salih Genç yoğurt içindeki altınları bularak almaya hak kazandılar.

ÇOCUKLAR ÇUVALDA  YUMURTALAR KAŞIKTA  ELMALAR ASKIDA YOĞURT TEPSİDE

Havanın da iyi olması dolayısıyla katılımın çok yüksek olduğu şenlikte çocuklara yönelik, çuvalla yürüme, yumurta taşıma, halat çekme, elma ve yoğurt yeme, çöp toplama ve balık tutma yarışmalarına katılan tüm çocuklara KAMADER tarafından  olta takımı hediye edildi. Bir gün önceden göl kenarında çadırlarıyla kamp kuran  yarışmacılar, eşleri ve çocuklarıyla birlikte güzel bir hafta sonu geçirdi. Program sonunda balık ekmek ikram edildi. Kamader Başkanı Engin UZTÜRK, yaptığı açıklamada, yarışmanın adil şartlarda ve sportmence geçtiğini vurgulayarak, yarışmada tutulan balıkların çok olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bu yıl yarışmanın formatını çocuklara ve ailelere özel yaptık. Katılımın yüksek olması bu konuda başarılı olduğumuzu gösteriyor. Bu kusursuz organizasyon için   şenliğe destek olan herkese teşekkür ediyorum dedi

TURAN GENÇLERİN HER DAİM YANINDAYIZ

Kandıra belediye başkanı  Adnan Turan Sosyal organizasyonların önemli olduğunu ifade ederek bu tür organizasyonlarda  bizlerde kandıra belediyesi olarak üzerimize düşen görevleri  gücümüzce destekleyeceğiz . Turan gençlerle birlikte yürümenin mutluluğunu dile getirirken  kampta kalan  gençlere ve onları yetiştiren ailelerine teşekkür etti. Bu yıl 12. Sini düzenledik inşallah 13.cüsü daha güzel olacak diyerek tüm katılımcılara Kandıra’nın güzelliklerini anlattıp dereceye girenlerin ödüllerini verdi . Yarışmada dereceye girenlere kupa ve değerli olta takımlarından oluşan ödülleri Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanı Ali Bilgi, Jandarma Asayiş Şube Müdürü Murat Filiz,  Tarım İl Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Murat COŞKUN, Amatör Balıkçılık Federasyonu Genel Sekreteri Faruk Baştürk,  Deniz Ticaret Oda Başkan Vekili Şevki Dinç, Kocaeli Su Ürünleri Kooperatifler Birlik Başkanı Ali Sarı, Kandıra Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Satılmış, Meclis Üyesi Hayrı Çelik, Kandıra Ziraat Oda Başkanı, bölge muhtarları,  Amatör Balıkçılık Federasyonu ve aynı zamanda  KAMADER Başkanı Engin Uztürk tarafından verildi.    

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft