YAŞAM
Giriş Tarihi : 05-05-2019 19:29

“Boğazımıza sahip çıkmadığımız için hep yorgunuz”

Sabah kalktığımızda yorgun kalkmamız fazla yememizdendir

“Boğazımıza sahip çıkmadığımız için hep yorgunuz”

“Boğazımıza sahip çıkmadığımız için hep yorgunuz”

11. Kocaeli Kitap Fuarı’na katılan Mehmet Ali Bulut, “Çok Yiyen mi Bilir Çok Uyuyan mı?” konulu söyleşini gerçekleştirdi.

Gazeteci Mehmet Ali Bulut, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 11. Kocaeli Kitap Fuarı’na katıldı. Yahya Kaptan Konferans Salonu’nda söyleşini gerçekleştiren Bulut, “Çok Yiyen mi Bilir Çok Uyuyan mı?” konusunu işledi. Bulut, “Sabah kalktığımızda yorgun kalkmamız fazla yememizdendir. Eğer az yiyip yatarsak, 5 saat uyku insana çok rahat yeter. Boğazımıza sahip çıkmadığımız için hep yorgunuz. “ şeklinde konuştu.

“MEYVE VEREN AĞAÇTA ÇİÇEK OLUR”

“Çok uyumakta beladır çok yemek de” diyerek söyleşisine başlayan gazeteci-yazar Mehmet Ali Bulut, ”Yüce Allah, Kur’an-ı Kerim’de bütün ibadetlerin insanın kendisi için olduğunu buyurur. Ama sadece biri hariç; Oruç… Oruç Allah içindir” diyerek az yemenin önemini gözler önüne serdi. Bulut sözlerine şöyle devam etti; ”Bir dalda birçok çiçek açar. Fakat o çiçeklerden çok azı meyve verir. Siz de o meyve veren çiçeklerden olmanız için çok az uyuyun, çok az yemek yiyin. Sürekli yiyerek kendinizi hayvanı yaradılıştan insani yaradılışa ulaşamazsınız.”

“HAYVANLARA MURDAR SAKATATLAR YEDİRİLİYOR”

Hayvanlara murdar sakatatların yedirildiğini kaydeden Bulut, ”Bunları alan hayvanların etlerini yiyen de aynı murdar eti yemiş gibi olur. Böylece bu eti yiyenler Allah’tan uzaklaşır, Allah’ı duyamayız. Allah’ı duyamazsak insan olamayız. Senin yaradılışında sunulan değerler, sensörler bu nevi katkı maddelerin bünyeye girmesi ile açılmaz, yok olur” ifadelerini kullandı.

“SEN YEDİĞİNDEN İBARETSİN”

“Bir gıdayı 16 kez çiğnemezsen beyin bu gıdanın ne olduğunu anlayamaz” diyerek sözlerini sürdüren Bulut, ”GDO’lu mısırdan yapılmış bir şeker alıyorsunuz. Eğer helal ve haramı bilen, sensörleri açık olanlar bu şekerin sahte olduğunu anlar. Kimse kandıramaz sensörleri açık olanları. Sen yediğinden ibaretsin.  İkinci hafızanın bağırsak olduğu bulundu. Ben de şunu diyorum. Huzur da, mutluluk da bağırsaktadır. Nimeti doğru kullanmamız lazım. Kullanamazsak bedenimiz kirlenir, çürür’’ dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft