ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 03-05-2019 22:39   Güncelleme : 03-05-2019 23:06

Nevzat Doğan yalan mı söylüyor?

El alemi bırak bizimkiler ne der adımız çıkar valla..

Nevzat Doğan yalan mı söylüyor?

Nevzat Doğan yalan mı söylüyor?

Ne garip değil mi?

Adamlar geliyor AK Parti’nin gücü ile başkan oluyor. Koltuğa oturuyor sonra başlıyorlar keser gibi kendilerine yontmaya.

Dava adamlığı, hizmet aşkı bir anda menfaat tutkusuna dönüşüveriyor.

Başkanın biri biricik eşimi işe al diyor, ısrar ediyor. Diğeri ya alırsam şöyle olur böyle olur diyor fakat yapacağından da geri kalmıyor.

Ve sonuçta başkanımızın biricik zevceleri hoop İzmit Kadın Sosyal Yaşam Merkezi’nin başına getiriliyor. Sonra ise parti içi tepkiler nedeni ile istifa etmek zorunda kalıyor. İstifa ettiriliyor.

Basında Elif Köken manşetlerde, Ünal Köken yine manşetlerde, Nevat Doğan hakeza.

Bizde saftirik saftirik Kandıra’da yok canım uydurmadır, olmaz öyle şey yakışmaz dava adamı bunlar diye geçiriyoruz içimizden. Yazan muhalif çizen muhalif ne beklenir ki zaten bu adamlardan? Deme.

İftira atıyorlar başkanımıza…

Fitneci bunlar fitneci.

Tek bir açıklama yok. Doğrudur yalandır yok. Sus pus olmuş herkes. Basın yazsa ne olacak ki, basının ne hükmü kaldı ki sonuçta,

Yazar, yazar susarlar.

Fakat yıllar sonra bir açıklama ve samimi bir söyleşi sonucu anlıyoruz ki, Ünal Köken biricik eşleri Elif Köken Hanımefendiyi işe sokmak için eski İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’a çok ısrarcı olmuş.

Sanırım samimiyete dayalı olarak şöyle bir diyaloğ geçmiş Ünal Köken’le Nevzat Doğan arasında.

‘’Nevzatcım, şu bisikletleri dağıttık baya bir reklam yaptık. Benim hatunu İzmit Kadın Sosyal Yaşam Merkezi’nin başına alıver de bunu kutlayalım noluurrr…

‘’ Olmaz Ünal’cım, biricik kardeşim, gadasını aldığım, el alemi bırak bizimkiler ne der adımız çıkar valla.’’

 ‘’ Aman çıkarsa çıksın kime ne Nevzatcım. Hadi ama kırma beni, noluurr. Bir dahaki dönem senden daha çok bisiklet alıp dağıtacağız Kandıra’da.Vallaha bak‘’

Hakikaten mi ya? Ay tamam Ünal aldım gitti. Hayırlı olsun’’

Fakat hiçte hayırlı olmadı yıllar sonra Kocaeli Barış Gazetesi ile bir röportaj yapan Nevzat Doğan olayı doğrulayarak gerekçelerini de kelimesi kelimesine şu şekilde aktarmış;

Kandıra Belediyesi eski Başkanı Ünal Köken’in eşi. Onu niçin aldınız ve niçin hemen istifa etti?

-Şöyle söyleyeyim; Ünal Bey çok ısrar etti, istedi. Bir belediye başkanının isteği önemliydi. Bununla ilgili kaygılarımı ben ona anlatmıştım ama isteği oldu. Kadın Sosyal Yaşam Merkezi’ni kurduğumuz dönemdi, nihayetinde orada ihtiyaç da vardı.

-Elif Köken’in böyle bir yeterliliği var mıydı peki?

-O görevi yapabilirdi, becerirdi.

-Becerir başka yeterlilik başka?

-Verdiğimiz görev öyle çok ağır değildi, yapabilirdi. Ben görev verirken hiç kimseye ihtiyaç olmayacak boşu boşuna adama iş ayarlayalım diye bir şey yapmadım. Aldığımız her bir adam o kadar yerinde oldu ki Fatma Hanım da görecek. Belli disiplin dışına çıkmadım.

-Elif Hanım tepkilerden dolayı mı ayrıldı yoksa siz mi istediniz?

-Evet, tepkilerden dolayı ayrıldı. Doğal olarak ben Ünal Köken Başkan’a karşı haklı çıktım.

-Ama siz de zarar gördünüz?

-Ben onu göze aldım. Orada parti dışından çok parti içinde tepkilere yol açtı. Ben bunu biraz ifade etmeye çalışmıştım ama nihayetinde yaptığımız kanunsuz bir şey değildi. Ama zorladık ve ben bu konuda bir belediye başkanının isteğini kırmamış oldum.

Doğan’ın sözleri gayet açık ve net.

Ünal Köken’in bu röportaja tepkisi ise aynen şöyle:  “2-3 yıl önceki bir meseleyi bugün hal gündeme getiriyorlar. Daha konuşma aşamasındayken çıkan söylentilerden dolayı zaten eşim istifasını verdi. İnsanların bazı görevleri yürütmeye yeteneği varsa bir belediye başkanının eşi olmak engel olmamalı. Basit bir konuyu tekrardan gündeme getirmek Nevzat Ağabeye yakışmadı. Şık olmadı. Sohbet esnasında konuşulacak bir konu olabilir fakat gazetede röportaj verilecek bir mesele değildi. Bu açıklamayı yakıştıramadığımı kendisine de söyledim”.

Köken’in sunduğu ana tema şu:

-Bazı görevleri yürütmeye yeteneği varsa bir belediye başkanının eşi olmak engel olmamalı.

-Konuşma aşamasındayken istifa etmiş.

 Bak sen şu işe.

Zaten engel olmamış Ünal Köken, belediye başkanının eşi olması hasebiyle işe alınmış. Yeteneği yada eğitimi nedeniyle değil bu bir. İkincisi ise, daha konuşma aşamasındayken nasıl istifa ediyor değerli eşiniz? Onu anlayamadık.

İşe alınıp tepkiler nedeni ile daha sonra istifa etmedi mi Elif Köken,

Siz mi yoksa Nevzat Doğan mı yalan mı söylüyor?

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft