ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 03-05-2019 22:17   Güncelleme : 03-05-2019 22:19

Hız ölüm ve ceza getirir

Kandıra yolunda hız sınırlarına dikkat..

Hız ölüm ve ceza getirir

Hız ölüm ve ceza getirir

Yıllardır yapılması beklenen kazalarla adından söz ettiren Kandıra yolunda kazaları engellemek ve sürücülerin yavaş gitmesini sağlamak için konulan radarlar tartışmalara neden oldu.

Kandıra yolu ölümlü kazalar nedeni ile özellikle bir kesim tarafından ölüm yolu olarak adlandırılırken, bu ölümlerde en büyük payın hız ve sürücü hataları olduğu inkar edilemeyecek bir gerçektir. Alkol alarak yola çıkan, uykusuz araç kullanan ve üstelik hız yapan bir sürücünün yaptığı hatalar nedeni ile can ve mal kaybına neden olan kazaların tamamının günahını Kandıra yoluna yükleyerek, ölüm yolu olarak nitelemek başta Kandıra’ya zarar vermektedir. Elbette yoldan kaynaklanan hatalar dolayısıyla da kazalar olmakta ve can ve mal kaybı yaşanmaktadır.

İşte yolun kendinden ve sürücü hatalarından kaynaklanan hatalar nedeni ile kazaların önlenmesi amacı ile harekete geçen yetkililer Kandıra yoluna 3 adet radar ve akıllı kamera sistemi yerleştirdi. Kandıra İzmit yolu için hız sınırı da belirlendi. Kandıra İlçe Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamaya göre en fazla kaza olayının vuku bulduğu Kandıra F Tipi Cezaevi Bölgesindeki hız sınırı 50 km oldu. Kandıra İzmit yolu arası ise 90 km hız sınırı belirlendi. Radar ve akıllı kameralar yerleştirildiği bölgeler ise Çakırcaali mevkiinde Petroller bölgesinde ve F Tipi Cezaevi arası oldu.

Kandıra Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Kandıra İzmit yolunda bu kilometreleri aşan sürücülere EDS sistemi ile cezai işlem uygulanacak. Alınan görüntüler incelenerek   sürücüye hız ihlali, emniyet kemeri ve cep telefonuyla konuşma gibi farklı ihlallerden ceza kesilebilecek. Eğer sürücü hem emniyet kemerini takmamış hem de bu esnada cep telefonuyla konuşmuşsa, tek bir kare ile her iki konuda da ceza kesilebilecek.

Yaz dönemi hareketliliğinin başlayacağı bu günlerde siz siz olun sakın 3 adet gözün sizi gözetlediğini unutmayın. Yoksa hem kazalara sebep olursunuz, hem de ceza ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bizden söylemesi…

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft