GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-05-2019 22:44   Güncelleme : 02-05-2019 22:49

Samsun yolcusu kürekçileri Vali karşıladı

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ve Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan...

Samsun yolcusu kürekçileri Vali karşıladı

Samsun yolcusu kürekçileri Vali karşıladı

19 Mayıs’ın yıldönümü nedeni ile kürek çekerek Samsuna gitmek üzere yola çıkan Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Kulübü Dragon Bot Takımı Vali Aksoy tarafından karşılandı.

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ve Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşlarının Samsun’a Çıkışının 100. Yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde kürek çekerek Samsun’a gitmekte olan Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Kulübü Dragon Bot Takımını karşıladılar.

İstanbul’dan hareket eden Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Kulübü Dragon Bot Takımının 3. gün durağı Kandıra ilçesinin Kefken sahili oldu.

Takımı Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Kocaeliİl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Osman Aslan karşıladılar.

Samsun ili olarak hazırlanan etkinlikler kapsamında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşlarının, İstanbul’dan Samsun’a yolculuğunu temsilen Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Kulübü Dragon Bot Takımı 30 Nisan- 19 Mayıs 2019 tarihleri arasında düzenlenen etkinlikte 24 kişilik ekibin İstanbul Valisinden Türk Bayrağını teslim alarak, Kocaeli,Sakarya,Düzce,Zonguldak,Bartın,Kastamonu, ve Sinop sahillerinden 19 gün boyunca kürek çekerek 19 Mayıs 2019 tarihinde Samsun’a varıp Türk Bayrağını Samsun Valisine teslim ederek etkinliği tamamlayacaklar.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Kulübü Dragon Bot Takımını bu duyarlı davranışlarından dolayı tebrik ettiğini söyleyen Başkan Adnan Turan, ‘Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı ve aziz milletimizin varoluş mücadelesinin ilk kıvılcımı olan 19 Mayıs 1919 tarihi, milletimizin bağımsızlık duygularının ilk yansıması olup, Kurtuluş Zaferine atılan en önemli adımlardan birisidir. Samsun’dan başlayan ve tüm yurda yayılan ulusal birlik ve beraberlik şuuru, kurtuluşa ulaşmamızın ana unsurudur. Bu duygu ve düşüncelerle devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anarken, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı şimdiden kutlar, saygılar sunarım.’ dedi.

 

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft