YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 03-04-2019 23:56   Güncelleme : 04-04-2019 00:17

Bir devrin sonu

Adnan Turan ve ekibi görevi devraldı...

Bir devrin sonu

Bir devrin sonu

Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde Belediye Başkanı seçilen Cumhur İttifakı Kandıra Belediye Başkan Adayı  Adnan Turan mazbatasını almasının ardından belediye başkanlığı görevini eski başkan Ünal Köken’den devr aldı.

Cumhur İttifakı Kandıra Belediye Başkan Adayı Adnan Turan ve Kandıra Belediyesi meclis üyesi 25 isim mazbatalarını alarak görevlerine bu gün itibari ile başlamış oldu. Kandıra Belediyesi İlçe Seçim Kurulu tarafından Kandıra Kaymakamlık binası toplantı salonunda düzenlenen törenle mazbatasını  İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Kayhan Alpaslan'ın elinden alan Başkan Adnan Turan ve belediye meclis üyeleri, belediye önünde toplanan belediye personeli ile tokalaşarak Kandıra Belediyesine girdi.  Makamda Adnan Turan’ı karşılayan eski Başkan Ünal Köken tarafından mühür yeni Başkan Adnan Turan’a verildi.

Eski Başkan Köken tarafından yapılan açıklama da hayırlı olsun temennisinde bulundu. ‘’ Biz bayrağımızı Ak Partili bir belediyeden aldık. Onur ve gururla yine ak partili bir başkana devrediyoruz Yeni başkanımıza rabbimden yar ve yardımcı olmasını diliyoruz. Yeni başkanımızın işinin kolay olduğunu öncelikle söyleyelim. Beş yıl boyunca belediyemizde güzel bir çalışma, belediyemizin yapılandırılması, kurumsal yapıya geçiş,  ekonomik yapının tekrar toparlanması, bütçenin iyi hale getirilmesi bu gün itibariyle başkanımızın artıları arasında’’ diyen Köken, Adnan Turan’a hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Ünal Köken ve ekibine teşekkür ederek sözlerine başlayan Adnan  Turan , ‘’ Geçmiş dönemde bizde bu görev Ünal başkanımıza verilirken bizde sizin olduğunuz saflardaydık. Üstünbir çalışma ve gayretle seçimi almıştık. İşte siyaset böyle bir şey bu günde başkanımız bizim yanımızda oldu. Bizler Kandıra’ya topyekün olarak, diğer bileşenleri ile yönetmeye talip olduk. Aldığımız çıtayı daha yükseklere çıkarmak için çalışmaya devam edeceğiz ‘’ dedi.

Belediye binasında gerçekleştirilen devir teslim törenine Kandıra Belediye Başkanı seçilen Adnan Turan, Ak Parti Kandıra ilçe başkanı Erol Ölmez, MHP Kandıra İlçe Başkanı Ahmet Uğur, CHP Kandıra İlçe Başkanı Volkan Bulgurcu, yeni seçilen meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş ve partililer katıldı.

Mührün teslim edilmesinin ardından katılımcılarla hatıra fotoğrafı çekimi ile program sonlandırıldı.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft