SİYASET
Giriş Tarihi : 27-03-2019 19:15   Güncelleme : 27-03-2019 19:52

Millet ittifakı mitingten yüklendi

Ercüment Şahin'den coşkulu konuşma

Millet ittifakı mitingten yüklendi

Millet ittifakı mitingten yüklendi

Millet İttifakı İyi  Parti Kandıra Belediye Başkan Adayı Ercüment Şahin Kandıra mitinginde yaptığı coşkulu  konuşma ile vatandaşları coşturdu.

Millet İttifakı İyi  Parti Kandıra Belediye Başkan Adayı Ercüment Şahin ve Millet İttifakı Kandıra’da miting yaptı. Düzenlenen mitinge İyi Parti Kocaeli İl Başkanı Şahbaz Yıldız, CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay,  CHP Milletvekili Haydar, Millet İttifakı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman, Kocaeli Milletvekili Lütfi Türkkan, Kandıra İyi Parti İlçe Başkanı Hilal Kübra Altınay, Kandıra CHP ilçe Başkanı Volkan Bulgurcu, eski Kandıra Belediye Başkanları, partililer ve vatandaşlar katıldı.

İyi Parti Kocaeli İl Başkanı Şahbaz Yıldız konuşmasında vatandaşlardan 4 gün buyunca Millet İttifakına çevrelerinden oy istemelerini beklediklerini ve ifade ederken, ‘’ Bizim siyaset anlayışımızda siyaseti asla amaç olarak görmedik. Biz siyaseti hep araç olarak gördük. Vatan duygusuyla çıktığımız yolda Millet İttifakını oluşturduk. 31 Martta muhtarlarımız, belediye başkanlarımızı ve meclis üyelerimizi seçeceğiz.  Kandıra’da beka sorunu diye bir şey yok. Kandıra’da olsa olsa bazılarının koltuk sorunu olur. Eğer 31 Mart akşamı gereken dersi vermezsek bu şımarıklık bir beş yıl daha devam eder ‘’ diyerek sözlerini sürdürdü.

31 Mart akşamı Ercüment Şahin'i Kandıra belediye başkanı ilan ediyorum diyerek sözlerine başlayan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, ‘’’ Bir yerel seçim yapıyoruz. Ercüment Şahin’ i Kandıra’ya Belediye Başkanı yaptığımızda ki yapacağız inşallah. Türkiye’yi, Kocaeli’yi yönetmeyecek. Kandıra’yı yönetecek Kandıra’nın problemlerini çözecek. Yani Ercüment Şahin’i seçtiğinizde ne Türkiye’de vatan problemi oluşur nede Kandıra’da. Olsa olsa bunu söyleyenlerde beka sorunu oluşur. Bizim değerlerimiz Türkiye toprakları, vatan topraklarıdır asla vaz geçmeyiz. Bayrağımızdan asla vazgeçmeyiz. Birde Mustafa Kemal Atatürkümü’zden asla vazgeçmeyiz. Kutsallarımız var değil mi ezanımız, bayrağımız asla vazgeçmeyiz. Türkiye’nin beka problemi olsa hepimiz bedenlerimizi siper ederiz ‘’ diyerek Kocaeli ve Kandıra’da Millet İttifakı belediye başkan adaylarına destek istedi.

Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan adayı Serdar Kaman, 2007 yılından bu yana Ercüment Şahin’le siyaset yaptıklarını ifade etti. Kaman, ‘’ Siyaseti öğrenmemde Ercüment Şahin’in bana çok büyük katkısı oldu. 2004 yılında siz bunlara inanıp da oy verdiniz mi, 2009 da tekrar oy verip iktidar verdiniz mi 2014 yılında da iktidar verdiniz mi? Verdiniz. Allahın Hakkı üçtür eğer hizmet almak istiyorsanız Ercüment Şahin burada. 18 milyona yaklaşan nüfusu ile İstanbul’un borcu 1 milyar tl.  2 milyona yaklaşan nüfusu ile Kocaeli’nin nüfusu 6 milyar lira bu kadar parayı nereye harcadınız. Bunun tek bir ifadesi var. Sekaparkta lale zengin oldu sülale’’ diyerek kendisine,  Millet ittifakına ve Ercüment Şahin’e destek istedi.

Kocaeli Milletvekili Lütfi Türkkan ise yaptığı konuşmada, ‘’ Siyaset çok önemli bir kurum esas bıraktıktan sonra bu insanların arasında dolaşacak yüzünüz varsa siyasete bir şeyler katmışsınız demektir. Aramızda CHP’ den Doğru Yol Partisi’nden belediye başkanlığı yapmış eski belediye başkanı ağabeylerimizi görüyorum. Onlar sokakta rahat rahat dolaşıyorlar.  Hiç kimse onlara yedin çaldın demiyor Ama yarın siz sokaklarda dolaştığınızda hakkınızda neler söylenecek vallahi işiniz zor. Billahi işiniz zor evden dışarı çıkamayacaksınız kendi cehenneminize odun taşıyorsunuz. Gelin bu adamlardan Kandıra’yı kurtarın. Kandıra bunu hak etmiyor. Kandıra bu kadar yeteneksiz insanlara mahkum olmamalı. Ben zeka, beka meselelerine hiç takılmıyorum. Kimin zekadan kimin bekadan yoksun olduğunu herkes biliyor. Size bir iki isim vereceğim. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Orhan Miroğlu. HDP genel başkan yardımcılığından geldi. AKP eşittir PKK. Akp varlığını PKK’ya borçludur.’’ Dedi.

Kürsüye gelerek çoşkulu bir konuşma yapan Millet İttifakı İyi Parti Kandıra Belediye Başkan Adayı Ercüment Şahin, 20 yıl önce belediye başkanı olduğu dönemden bu yana Kandıra’de bir şey değişmediğini iddia ederek konuşmasına başlayan Şahin‘’ Allahın izniyle sizlerin oylarıyla bu seçimi kazanıyoruz. Bunu köylümde görüyorum, esnafımda görüyorum, Hiç kuşkunuz olmasın başarıyoruz. Kandıra ayağa kalkıyor. Kandıra yeniden uyanıyor. Kandıra hakkını arıyor Allahın izniyle 31 Mart akşamı bu hesabı hep beraber soruyoruz. 4 aydır gitmediğimiz yer sıkmadığımız el yok. Halkımızın büyük teveccühü ile karşılaştık. Kandıra halkı değişim istiyor. Kandıra İzmit yolu hala duble olamamış, GİOSB on yılı geçmiş hala faaliyete geçmemiş. Turizm imar planları hala ortada yok. Fabrika yok üretim yok, istihdam yok. Bir tek tencere fabrikası var. Meslek yüksek okulu var oda benim dönemimde gelmiş. Tam dört yüz dönüm planlı alan var bacasız sanayiyi buraya getireceğiz ve bu alana kurulacak fabrikalarla beş bin kişilik bir istihdam sözü veriyorum. Buradaki alanı faaliyete geçireceğiz en az beş bin üniversite öğrencisi olacak. Bunu yapacak bilgi, beceri, birikimimiz var arkadaşlarımızla birlikte Kandıramız’a hizmet etmek için yola çıktık başka bir derdimiz yok.Kandıra’nın yeniden ayağa kalkması için, hizmet gelmesi için destek istiyoruz. Kandıra’ya hayvan pazarını kuracağız. Kandıra’ya hal yapacağız. Sadece Kandıra köylüsünün malını satması için destekçi olacağız. Köylümüzün yanında olacağız. Kandıra Belediyesi’ni halka açacağız'' diyerek sözlerini sürdürdü.

Kandıra Belediye Meclis Üyesi Adaylarıyla Kandıralı hemşehrilerini selamlayan Ercüment Şahin, hepinizin desteğini bekliyorum diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft