SİYASET
Giriş Tarihi : 07-03-2019 11:12   Güncelleme : 07-03-2019 11:12

31 Mart akşamı zafer bizimdir mesajı

Millet İttifakı Kandıra Belediye meclis üyeleri tanıtıldı

31 Mart akşamı zafer bizimdir mesajı

31 Mart akşamı zafer bizimdir mesajı

Millet İttifakı  İyi Parti Kandıra Belediye Başkan Adayı Ercüment Şahin düzenlenen meclis üyesi tanıtım programında Kandıra’nın eksikleri üzerinden muhataplarına yüklenerek, 31 Mart akşamı zafer bizimdir inşallah mesajı verdi.

Turan Güneş Kültür Merkez’nde düzenlenen programa  programa İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Mlletvekili Lütfü Türkkan, CHP Kocael Milletvekilleri Haydar Akar ve Tahsin Tarhan, İl Başkanı Şanbaz Yıldız, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman, İYİ Parti Kandıra İlçe Başkanı Hilal Kübra Altınay, CHP Kandıra İlçe Başkanı Volkan Bulgurcu, İYİ Parti Kandıra Belediye Başkan Adayı Ercüment Şahin, Kocaeli eski milletvekili Erol Köse,Kandıra eski belediye başkanı Kenan Evin, sivil toplum örgütleri, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve partililer katıldı.

31 Martta zafer kazanacaklarına inandıklarını ifade eden İYİ Parti Kandıra İlçe Başkanı Hilal Kübra Altınay ve CHP Kandıra İlçe Başkanı Volkan Bulgurcu davetlilere hoş geldiniz diyerek başladıkları kısa konuşmalarında ‘’ Kandıra’da yeni bir başarı hikayesi yazacağız ‘’ mesajı verdiler. Kocael eski milletvekili Erol Köse, ise yaptığı konuşmada eski siyasetteki çekişmelerin yerini birleşmelere bıraktığını ifade ederken, ‘’ Dönem rozetleri bir kenara bırakarak bu ittifakın etrafında toplanma zamanıdır. Çünkü Türkiye’yi karabasan bastı. 62 yıllık politika hayatım var. Son zamanlarda Cumhuriyet Halk Partisi’ne yapılan küfürlere katlanamıyorum. Bu üsluba layık olmadığımız için, bu yaşam tarzına layık olmadığımız için bu ittfaka sahip çıkmalıyız. Sadece Ercüment başkanımıza seçim kazandırmak yetmez. Doktor Serdar Kaman’ı da bu kente kazandırmalıyız”  dedi.

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Millet ittifakını Kandıra’da kurmada sıkıntı yaşamadıklarını söylerken, ‘’  Cumhur İttifakı’ndan gelen kişilere Andımızın neden kaldırıldığını sorun. İkincisi  CHP’ye yapılan eleştirilere rağmen 16 yıldır hiçbir şey beceremeyen iktidara, ülkenin patlıcan biber ihtiyacını neden karşılayamadığını sorun” ifadelerini kullandı. İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız ise, “İttfak bu milletin özlemiyle doğdu. Bizler sadece aracılık yaptık. Kandıra Belediyesi 160 yılı aşkın bir belediye. Mevcut iktidar her seçim döneminde Kandıra yolunu yapacağız diyor ama yıllardır onlarca insanın ölümüne neden oldular. Hala ‘mahcubuz’ diyorlar. Bu seçimlerde iktidarın kulağını çekmemiz gerekiyor. Bizim kavgayla işimiz yok. Tek derdimiz millete hizmet sunabilmek. 31 Mart’ta Kandıralıların Millet İttifakı’nın adayı Ercüment Şahin’e oy vererek mevcut iktidara gereken cevabı vereceğine inanıyorum” dedi.

 

Millet İttifakı’nın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman, “Kandıra için bu yolda hep birlikte yürüyeceğiz. Kandıra’ya yıllar önce 5 yıldızlı 5 otel yakışır demiştim. Bu sözümün arkasındayım. Özellikle Bağırganlı sahilinin uluslararası alanda turizm beldesi yapmaya söz veriyorum. Tarım alanında da öncelik vereceğimiz projelerimiz var. Gıda OSB’nn etrafında kuracağımız sera projeleriyle tüm ülkenin ihtiyaçlarını karşılayacağız. Engelli kardeşlerimiz Kandıra’da engelsiz br şekilde yürüyecek. Hepsinin akülü arabalarını yenilemeyi ve kent merkezinin çeşitli alanlarına şarj istasyonu açmayı taahhüt ediyorum.’’ Dedi

CHP Kocael Milletvekili Tahsin Tarhan, “ İstiyoruz ki belediye başkanımız halkın içinde halkla birlikte ilçeyi yöneten belediye başkanı olsun. O yüzden tuzağa düşmeyin, komşularınıza anlatın. Bu salonda bulunan herkes vatanına milletine bağlı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı. Saltanat sürenlere karşı birbirimize kenetlenmeliyiz. Ülkemizi seviyoruz, bunun için aynı çatı altında toplandık. Önümüzdeki 20 günü iyi değerlendirelim ve belediyeyi hep birlikte kazanıp hep birlikte yönetelim” ifadelerini kullandı.

CHP Kocael Mlletvekili Haydar Akar yaptığı konuşmasında,  yerel seçim vurgusu yaparken, ‘’ Serdar Kaman Büyükşehiri kazandığı zaman 13 belediyeyi aldığımız zaman ne olacak? Ülkemizi işgal mi edecekler? Yerel seçimlerde Türkiye’de beka sorunu var diyorlar. Bir problem varsa bunu yaşatan iktidarın kendisidir. Bayrak, vatan, millet, marşımız, Cumhuriyetimizden asla vazgeçmeyiz. Kimseyi aldatmasınlar. Kimsenin gücü ülkemizi bölmeye yetmez’’ dedi.

Programda konuşan Lütfü Türkkan,“ Kandıra’da kendilerine yakın duran kişilere hep bir şeyler vermişler ama Kandıralılara hiçbir şey vermemişler. Başta İbrahim Karaosmanoğlu’na söylüyorum, yalancı bakanlarına söylüyorum. Hepsinin sonunun felaket olacağını göreceğiz. Kandıralılar bu kişilere haklarını helal etmeyecekler. Yerelde anlatacakları hiçbir şey yok. Bu yüzden beka sorunundan bahsetmeye başladılar. Türkiye’nin şuan beka sorunu yok, ülkeyi yönetenlerin zeka sorunu var. Ona buna terörist vatan haini diyorlar ama en yakınlarında PKK’lılar var. Aralarında PKK’yla yandaş olan milletvekilleri var’’ dedi.

Kandıranın en önemli sorunlarından birisinin imar olduğunu  ve Harita Mühendisi olarak bu meslkete 30 yıllık bir tecrübeye sahip olduğunu ve meclis üyeliğinde de mimardan mühendise bir çok isme yer verdiklerini ifade ederek konuşmasına başlayan  Millet İttifakı İyi Parti kandıra Belediye Başkan Adayı Ercüment Şahin ise , ‘’ Kandıra merkezin revizyon planları yıllardır çözülmedi. Orhan Mahallesi şuyulandırma problemini herkes bilir.  Orhan mahallesinin imar problemleri hala tam on sene oldu çözülmedi. Bunlar zor işler değil arkadaşlar. Bak biz göreve gelelim göreceksiniz Orhan mahallesinin şuyulandırma problemini kaç ayda çözeceğiz. Bakın yıl demiyorum ay diyorum ay, ay, ay .

Konu imardan açılmışken Turizm planları kaç sene oldu. Bu turizm planları biliyor musunuz. Valla seneyi karıştırıyorum ben beş mi desem, altı mı, yedimi, sekiz mi desem. Beş kilometre hat 50-60 km sahilimiz var.  Bir çizgi çekiliyor sanal bir çizgi sonra burası turizm bölgesi diyorsunuz. Ondan sonra yapılan hiçbir şey yok. Daha turizm planlarının ne olduğu ne zaman yapılacağı  belli değil. Organize Sanayi bölgesi diyordunuz on yıl oldu geçti bir türlü hayata  geçmedi. Kandıra İzmit yolu hala bir şey yok bir türlü bitmiyor . Ölümlü kazaları duyuyoruz üzülüyoruz. ,

Diğer bir husus eğitim öğretim. İki yıllık üniversite Ercüment Şahin döneminde kuruldu.  İki bölüm geldi. İlerleyen dönemde öğrenci sayısı 5 bine çıktı . Yurtlar, kafeler açıldı. Kiralık ev kalmadı Kandıra’da. Kandıra’da bir hareket canlılık.  Şu anda iki bölümde öğrenci sayısı binin altına düştü 5, 6 yüz öğrenciden bahsediliyor. Dört yıllık üniversite ise hala kurulmadı. Bir hayırsever kardeşim onlarca dönüm yer bağışladı hala yapılan bir şey yok. Allahın izniyle bu üniversite sorununu da biz çözeceğiz. Kaynarcayla Kandırayı karşılaştırıyorum. Kaynarca seskşden kandıranın bir köyü. 1868 de belediye olmuş kamdra kaynarca da kandıranın ilçesi.

Kaynarca Adapazarı yolu duble kaza oranı sıfıra düştü. Kandırfa yolu hala değil Biz gıda organe sanayi bölhgesini  hayata geçiremedik Kaynarca birincisini kurdu ikincisinin de kamulaştırılması yapılıyor. Kandırada 2 yıllık meslek okulu bitmek üzere kaynarca 2 yıllık meslek yüksek oukulu kurdu dört yıllık fakültesi bekliyor buyurun kandıra buyurun Kaynarca Kandıra’ya hizmet gelmiş mi gelmemiş mi bu kadar net.

Biz diyoruz ki sanayisi olmayan bir ilçe kalkınamaz. Tabi tarım hayvancılık ilçei oldupumuzu unutmadan bu bizim temelimiz bu olacak. Ama sanayide olacak bacasız çevreyi kirletmeyen amaç ne kandıranın genci İzmit’e gitmesin anasının babasının yanında kalsın kandıraya katkısı olsun. 3-5 bin istihdam sağlarsak insanlar göç etmemeye başlayacak. Bu fabrikaları yapacağımız yer hazır inşallah bu fabrikaları hayat geçireceğiz.4 yıllık fakğlte meslek yüksek okulları ile Kandıra’yı canlandıracağız . Öğrenci fabrikalar gelirse kandıra hareketlenir yeni bir Kandıra kuracağız. Turizm planlarını oluşturacağız beş yıldızlı otellerde Kandıra’ya gelecek Kandıra yolunun da takipçisi olacağız.  Kandırada ki sitihdamı artırmak odaklı bir hizmet yürüteceğiz.

Beş sene boyunca her ay muhtarlarla toplantı yaparak sorunları ele alacaklarını ve measaya yatıracaklarını ifade eden Şahin, ‘’ Tarım ve hayvancılık. Deikya tarım ve hayvancılık ilçesyiz diye. Gittiğimiz köylerde vatandaşımdan aldığımız intiba şu.  köylümüzün istediği hayvan pazarı istedik yıllardır kurmadılar diyorlar hayvan pazarı uzay üssünü kurmayacağız . Nasa değil hayvan pazarı. Hemen hayvan pazarını Kandıra’ya yapacağız.  On yıldır istiyoruz kurmadılar diyorlar.  Şimdi arkadaşlar diyorlar ki hayvan pazarını Kandıra’ya kuracağız.  Kandıra’ya bir hal yapacağız yanına soğuk hava deposu. Kandıra köylüsünün ürettiğini değerli satabilmesi için Kandıra Belediyesi bunun arkasında olacak tarım ve hayvancılığı destekleyeceğiz.’’ Dedi.

40 yaşında belediye başkanı olduğunu ve eski Belediye Başkanı Kenan Evin’den kalan  41 EN 850 plakalı Fort Otosan Taunus marka araçla klima, kalorifer olmadan makam aracı almadan, o arabayı makam aracı olarak Kandıra belediyesinin bir tek toplu iğnesini satmadığını ifade eden Ercüment Şahin, ‘’ 60 yaşında bana görevi tekrar verin Kandıra’yı bana teslim edin. Görev sürem bittiğinde Kandıra’yı size hem kasasıyla hem yapılan hizmetleri ile çok daha iyi bir Kandıra olarak teslim edeyim. Desteğinizi istiyorum. Allah’ın izniyle 31 Martta zafer bizim olacak. Ekibimle  birlikte sizlere hizmet vereceğiz. Kandıra tarihinde böyle iyi bir meclis üyesi listesi olmadı diyorlar . Tabi ki bizim listemizde Ak Parti’den, Saadetten,  Chp’ den, İyi Parti’den arkadaşlarımız var. Biz bir mozayiğiz. Bu arkadaşlarımız Kandıra’ya hizmet aşkıyla yanan arkadaşlar.’’ diyerek sözlerini sürdüren Şahin tek tek meclis üyelerini sahneye çağırarak tanıttı.   

Belediye Başkan andını sahneden okutan Şahin ''Haydi Kandıra ayağa kalk ''diyerek sözlerini bitirdi.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft