SİYASET
Giriş Tarihi : 07-03-2019 10:08   Güncelleme : 28-04-2019 22:14

Kandıra Ak Parti seçim beyannamesini açıkladı

Seçim beyannamesinde yok yok

Kandıra Ak Parti seçim beyannamesini açıkladı

Kandıra Ak Parti seçim beyannamesini açıkladı

AK Parti Kandıra’da seçim beyannamesi ve meclis üyesi tanıtım toplantısı düzenledi.Toplantıda Cumhur İttifakı Kandıra Adayı Adnan Turan’ın seçim beyannamesi kamuoyu ile paylaşıldı.

Kandıra AK Parti Meclis üyeleri  ve seçim beyannamesinin tanıtımı amacıyla program düzenledi. Düzenlene programda seçim beyannamesi bizzat Cumhurbaşkanlığı İttifakı Kandoıra Başkan Adayı Adnan Turan tarafından slayt eşliğinde anlatıldı.Kandıra AK Parti, aday belirleme sürecinin bitiminin ardından netleşen aday listelerini ve seçim beyannamesinin kamuoyuna duyurdu. Kandıra Turan Güneş Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Eski Bakan Kazım Dinç, İl Başkan Yardımcısı Mikdat Aydın, MHP İl Başkan Yardımcısı İzzet Erdem, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, AK Parti İlçe Başkanı Erol Ölmez, MHP İlçe Başkanı Ahmet Uğur, eski Kandıra Beledye Başkanı Cengiz Kan, AK Parti eski il Başkanı Şemsettin Ceyhan, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe yönetim kurulu üyeleri, muhtarlar ve partililer katıldı.

BELEDİYE ANLAMINDA GÖNLÜMÜZ RAHAT

Toplantıda açılış konuşması yapan AK parti ilçe Başkanı Erol Ölmez, Kocaeli’de Cumhur İttifakı olarak yola çıktıklarını ifade ederken, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın ve Cumhur İttifakının Kandıra Belediye Başkan adayı Adna Tur’a başarılar diledi. Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken ise, beş yıl önce seçim beyannamesini açıladıkları güne atıfta bulunarak yaptığı konuşmada, ‘’ Bu bir hizmet yarışı. Kandıra’ya baktığımızda 330 parçası ile tarım ilçesi haline gelmiş geri kalmış bir ilçeydi. Bu gün gelinen noktada 5 yıl boyunca Kandıralıların  yüzünü kara çıkaracak kendimiz hakkında olumsuz konuşturacak her şeyin önüne geçtik. Belediye anlamında gönlümüz rahat.  2014’ te seçim beyannamemizde belirttiğimiz hususların yüzde doksanını gerçekleştirdik.  Belediye seçimlerimiz bir beka meselesi. Beka meselesi olan şeyde nefis yapılmaz. 31 Martta Adnan Turan kardeşimize ve Cumhur ittifakına gereken desteği vereceğiz, 2019-2023 yılları arasında Kandıra’ya vereceği hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür ediyorum Allah ondan razı olsun ’’dedi.

KANDIRA HALKI KENDİNE HİZMET EDENİ ŞÜKRANLA ANAR

Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Mikdat Aydın ise kalabalık salona bakarak yaptığı ksıa konuşmada, ‘’ Bu salon bize gösteriyor ki 31 Mart akşamı zaferle seçimden çıkacağız. Belediye başkanımızın dediği gibi bu bir hizmet yarışı görevi devralacak olan Cumhur İttifakının Kandıra Adayı Adnan Turan’a başarılar diliyorum’’ dedi. Kandıra Milletvekili olduğunu söylediğini ve Kandıra için yapılması gereken her şeyi bizzat takip ettiğini ifade ederek konuşmasına başlayan Kocaeli AK Parti Millet vekili Fikri Işık konuşmasında, ‘’ Yeni bir heyecanı birlikte yaşıyoruz. Ak Partii iktidarında dördüncü defa yerel seçim için sandığa gidiyoruz. Kandıra inşallah her zaman olduğu gibi bu dönemde inanıyorum ki cumhur ittifakına gereken desteği verecek. Kandıra halkı kadirşinastır kendine hizmet edeni her zaman şükranla anıyor. Kandıranın her meselesini şimdiye kadar kendi meselemiz olarak gördük görmeye de devam edeceğiz’’ dedi.

GÖÇÜ GERİ ÇEVİRME DÖNEMİNDEYİZ

Kandıra dışında Kandıra nüfusunun üç dört misli Kandıralının bulunduğunu ve bu yüzden Kocaeli siyasetinde Kandıra’nın çok büyük ağırlığının bulunduğunu ifade eden Işık, ‘’ kandıra AK parti iktidarından önce göç veren bir ilçeydi. Allaha şükür göçü durdurduk ve şimdi göçü geri almanın hazırlıklarını yapıyoruz. İşte Gıda OSB’de mahkeme aşaması bitti. Yakında alt yapı çalışmalarına başlıyoruz. Bir taraftan burada çalışacak Kandıralı gençlerimizi eğiteceğiz bir taraftan buraya yönelik ürünlerin yetiştirilmesi için çalışmalar yapacağız. Tarım bakanımızla konuştum. Önümüzdeki dönem arazilerin toplulaştırılması ve kapalı alan sulama sistemlerinin kurulması çalışmaları hız kazanacak ve katma değeri yüksek ürünlerle Gıda OSB ve İstanbul piyasasına köylümüzün ürettiği mamülün satışının yapılması gündeme gelecek ‘’ dedi.

ÇALIŞACAĞIZ, ÇALIŞACAĞIZ, ÇALIŞACAĞIZ

Kandıra ta büyük hizmetler yaptıklarını söyleyen Işık, ‘’ Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Şimdi bunları sayma dönemi değil Kocaelideki başarının altında uyum var, Hükümet, Büyükşehir ve belediye uyumu. Kandıra Belediyesinin yetmediği yerde Büyükşehiri Büyükşehirin yetmediği yerde hükümet devreye giriyor. Kandıra’da da bu birliktelik devam edecek ve Kandıra halkınun bu hususta destek vereceğine inanıyoruz. Başarının efendisi olmak için çalışmanın kölesi olmamız gerekiyor. Onun için çalışacağız, çalışacağız, çalışacağız. 31 Mart akşamı sandıktan zaferle çıkacağımıza inanıyorum’’ diyerek sözlerini sürdürdü.

SLAYT EŞLİĞİNDE SUNUMDA YOK YOK

Cumhur İttifakının Kandıra Belediye Başkan Adayı Adnan Turan ise yaptığı kısa konuşmada Kandıra’yı istişare ile yöneteceklerinin vurgusunu yaparken, slayt eşliğinde seçim beyannamesini tek tek anlattı  Turan’ın seçim beyannamesinde bulunan maddeler ise şöyşe oldu:

Kent meydanı 

Kandıra giosb 

Millet bahçesi 

Yerinde dönüşü projesi (akcakayran tekeli için) 

Kandıra İzmit duble yolu 

Yeni bir fakülte 

Yeni hizmet binası 

Akademi lise 

Otopark 

Yarı Olimpik Yüzme Havuzu

Doğa yürüyüş parkurları 

Seyrek mavi bayrak projesi

Doğa sporları Babali mahallesi sörf köyü 

Dere kano yarışları 

Spor kulüplerine destek 

Spor köyleri 

Sahillerde Karavan çadır kampları 

Gencler için kamplar 

Sahillerde bisiklet parkurları 

Yeni mezbaha 

Canlı hayvan pazarı olabilirse hayvan borsası 

Köy konakları 

Dış cephe giydirme cadde düzenleme

İş alanları 

Sarısu seyrek turizm bölgesi 

Akçakoca Bey seyir terası 

Akçakoca Bey oOtağı

Mico Koyu kadın sosyal yaşam alanı

Çiftçi eğitim merkezi 

Ciftçiye Katma değeri yüksek ürünler 

Tarımsal sulama projeleri 

Turizm köyleri 

Ürün depolama alanları 

Köylu pazarları bulunuyor.

Köy fırınları 

Toplu taşıma 

Agva kandira kaynarca yolu 

Dogalgaz yaygınlaştırılması 

Sıfır atık projesi 

Ücretsiz WiFi noktaları 

Arazi toplulastirma 

Babali atıksu arıtma tesisi

Kendi enerjisini üreten binalar 

Hastane mecburi hizmet bolgesi

Kumcagiz mesire alanı 

Alo başkan hattı

Akilli duraklar

Sosyal hizmetler 

Kariyer ve istihdam odaları 

Kefken balıkçı barınağı ek mendirek projesi

Bağırganli liman dip.temizliği 

 

 

 

 

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft