SİYASET
Giriş Tarihi : 15-02-2019 15:09   Güncelleme : 15-02-2019 15:09

MHP meclis üyesi tanıtımında Cumhur İttifakı vurgusu

MHP Kandıra İlçe Teşkilatı belediye meclis üyesi aday adaylarını tanıttı

MHP meclis üyesi tanıtımında Cumhur İttifakı vurgusu

MHP meclis üyesi tanıtımında Cumhur İttifakı vurgusu

MHP Kandıra İlçe Teşkilatı belediye meclis üyesi aday adaylarını tanıtmak ve gündeme dair konularda partilileri bilgilendirmek amacıyla istişare toplantısı düzenledi. Toplantıda ne olursa olsun Cumhur ittifakı vurgusu hakimdi.

Kandıra MHP Turan Güneş Kültür Merkezi’nde 35 belediye meclis aday adayı üyesini tanıttı. Yoğun katılımla gerçekleştirilen istişare toplantısına MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, MHP Kandıra İlçe Başkanı Ahmet Uğur, AK Parti Kandıra İlçe Başkanı Erol Ölmez, Cumhur İttifakı’nın Kandıra Belediye Başkan Adayı Adnan Turan, AK parti kadın kolları üyeleri, 27. dönem MHP Kocaeli milletvekili adayları Alperen Şakacı ve Ertan Yılmaz, MHP İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Kantaroğlu, MHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Tuba Türk, Kandıra Ülkü Ocakları Başkanı Abdulkadir Özdemir, MHP il ve ilçe yöneticileri, muhtarlar ve partililer katıldı. Şehitler için Fatiha, Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması  ile başlayan programda öncelikle belediye meclis üyesi aday adayları  Beyhan Şen, Ertuğrul Özcan, İsmet Gürler, Ramazan Kolay, Canan Yavuz, Fahri Buruş, Sezai Günay, Ali Demirel, Seydi Cantimur, Serkan Öztürk, Üzeyir Bacacı, Mert Baldan, Sait Yıldız, Fatmanur Bacacı, Metin Özay, Hacı Beyazıt, Sedat Güldalı, Uğur Yılmaz, Anıl Ersöz, Aykut Aygün, İbrahim Ceylan, Semih Şahin, Arif Yıldız, Ümit Topuz, Taner Ünal, Beytullah Elmas, Adem Yağız ve Cevat İlhan Pekcan sahneye çıkarak davetlileri selamladı.

SEÇİMLERİ ALMAKTA EN KÜÇÜK ŞÜPHEMİZ YOK

Programda söz alan AK Parti Kandıra İlçe Başkanı Erol Ölmez, Cumhur ittifakına vurgu yapan konuşmasında, ‘’ “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Sayın Devlet Bahçeli’nin kurduğu Cumhur İttifakının bir ferdi olarak misafiriniz olmaktan gurur ve onur duyuyorum. Cumhur ittifakının adayı Adnan Turan’a Kandıra’da, Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a Büyükşehir’de birlik içinde destek olacağız. 1 Nisan’da şölen havasında huzur ve güven içinde yolumuza devam edeceğiz. Allah yardımcımız olsun. Seçimleri almakta en ufak bir şüphemiz yok. Kandıra bu ittifakla Kocaeli’nde birinci çıkacaktır. Buna gönülden inanıyoruz” şeklinde konuştu.

ADNAN TURAN’A KEFİLİZ

MHP Kandıra ilçe Başkanı Ahmet Uğur ise, “Ülkesini seven önce ülkem ve milletim diyenlerin kurduğu Cumhur İttifakı ile ülkemiz üzerinde oynanan oyunları bozacağız. Yerel seçim gibi görünen aslında genel seçim havasında olan Kandıra’mızda 31 Mart’ta Adnan Turan’ı en yüksek oyla belediye başkanı yapacağız. Kandıra’mızı daha ileriye daha güzel günlere birlikte taşıyacağız. Gönül belediyeciliği ile insanların gönlüne gireceğiz. Bizler Adnan Turan’a kefiliz. Sizler de kendi oyunuzla birlikte kefil olarak çevrenizden gönül rahatlığıyla oy isteyin” ifadelerini kullandı.

 KOCAELİ’DE EN YÜKSEK OYU ALACAĞIZ

Cumhur ittifakının ortak adayı AK Parti Kandıra Belediye Başkan Adayı Adnan Turan ise Cumhur ittifakına vurgu yapan ve MHP ilçe teşkilatı ile sahada yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti ifade eden konuşmasında, Biz gece gündüz Ahmet Başkanımız ve Ahmet Başkanımızın ekibiyle gece gündüz sahalardayız. Hepsinden Alllah razı olsun. Biz onlardan memnunuz inşallah onlarda bizden memnundur ’’ dedi. Aday gösterildiği gün Cumhurbaşkanına %63.4’ün üzerinde oy alacağız diye söz verdiklerini ifade eden Turan, ‘’ Bu orana ulaşmak için çalmadık kapı düşmedik yol bırakmayacağız. Bunu Türkiye’nin bekası için yapacağız. Kandıra olarak Kocaeli’de en yüksek oyu alacağımıza inanıyorum’’ dedi.

SEÇİM BEYANNAMESİ HAZIR GİBİ

Kandıra’nın tarım alanında önde olan bir ilçe olduğunu ifade eden Turan, çeşitli istişareler sonucu seçim beyannamesine konulacak tarımla ilgili konulara da değinirken, ‘’ Sebze üreticilerinin ürünlerini yapılacak satış merkezleri ile direkt müşteriyle buluşmasını sağlayacak alanlar tesisiler oluşturmak düşüncemiz var. Gıda OSB’ miz yapıldığında ilk hedefimiz buraya ürün satmak. Hayvancılık için yeni mezbahamızı kuracağız. Turizm bölgesi için yürüyüş, bisiklet, gezi parkurları ile cazibe merkezi haline getirmeyi arzuluyoruz. Sahil bölgelerinde su sporları, sörf köyleri, sosyal tesislerle bu bölgeleri canlandırmak istiyoruz. İmar palanındaki değişiklerin ardından Kandıra merkezimizi de güçlendireceğiz. İstihdamı artırarak vatandaşımızın mutluluğuna katkı sunacağız’’ dedi.

KANDIRA’DA BÖYLE ORGANİZASYON GÖRMEDİM

Yapılan programdaki kalabalık ve coşkuyu överek ilk defa Kandıra’da böyle bir coşkulu program yaptıkları için MHP teşkilatlarına teşekkür ederek sözlerine başlayan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ise, ‘’ Kandıra bir ilkleri yaşıyor. Ben 50 yaşındayım 92 yılından beri siyasetin içindeyim. Hiç ara vermedim. Ama Kandıra’da MHP’nin böyle bir organizasyonunu da daha önce hiç görmedim. Kandıra siyaseti Kocaeli siyasetinde anlam ifade eden bir yerdir. Kandıra siyasetinde bu gün ipsizlerin sapsızların olduğu partide bir genel başkanın bayrağının asıldığı yerdir Kandıra. Yine buna rağmen kendi içinden bizim ve bizimle beraber olanların bize hainlik yaptığı yerde ülkücü hareket küllerinden doğacak yine burada olduğu gibi var olmaya devam edecektir’’ dedi.

ÜLKÜCÜLER KANDIRADA %70 YAPACAK

Cumhur ittifakının belediye Başkan adayı Adnan Turan’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a söz verdiği %63.4’lük oy oranına atıfta bulunan Ünlü, ‘’ Ülkücü hareketin yanında olduğu hiç kimse başarısızlığı kabul edemez. Yanında ülkücüler, Türk Milliyetçileri var. Lider talimat verdi mi ülkücüler hep gereğini yapmıştır. Bu gün ne demiş Lider, Cumhur İttifakında hiçbir sıkıntı olmadan birileri zillet ittifakının yaptığı gibi pazarlık yapmadan Cumhur ittifakının ilkelerine uygun, MHP’nin kırmızı çizgilerine uygun, ilkeli siyaset yaparak Cumhur ittifakının adayına kazandıracaksınız.  Ne diyor belediye başkan adayım %63.4’ü ülkücüler %70 yapacak ülkücüler  %70. Devletin bekası dendiğinde her şeyi kenara bırakan bir siyasi hareketiz ‘’dedi.

ANANIZIN AK SÜTÜ GİBİ ADNAN TURAN’A OY VERİN

Allah bize bu misyonu yüklemiş ülkücü olmuşuz diyerek sözlerini, sürdüren Ünlü, partililere ve teşkilata seslendiği konuşmasının son bölümünde, Siz AK Partililerden daha çok çalışlın ki Ak Partilileri şaşırtın. Bu MHP ‘lilere ne oluyor ki? Aday bizim, MHP’liler bizden daha çok çalışıyor desinler. Ülkücüler farklılığını göstermek zorundadır. Her bölgede her mahallede sandıkları patlatmak zorunda ülkücüler. İpsizlere sapsızlara mı bırakacağız Kandıra’yı. Kimin kimle karanlıkta beraber olduğu kimin kime göz kırptığının belli olmadığı siyasilere mi bırakacağız Kandıra’yı? Bedeli ne olursa olsun verdiğimiz bu mücadelenin sonunda başarı vardır. Sakın biz AK Parti’nin adayı Adnan Turan’a oy veriyoruz demeyin. Biz Cumhur ittifakının adayı Adnan Turan’a oy veriyoruz. Ananızın ak sütü gibi idin sayın Adnan Turan’a çatır çatır oy verin’’ Şeklinde konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft