YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 07-02-2019 11:35   Güncelleme : 07-02-2019 11:35

49 Oyla 6 Oy Farkla Çetin Başkan

Yeni Ziraat Odası Başkanı Erdal Çetin

49 Oyla 6 Oy Farkla Çetin Başkan

 

49 Oyla 6 Oy Farkla Çetin Başkan

Kandıra Ziraat Odası’nın iki listeli Olağan Genel Kurulu’nda Kemalettin Er’den boşalan başkanlık koltuğuna Erdal Çetin oturdu.

Kandıra Ziraat Odası Başkanlığı’nın 22’nci Olağan Genel Kurul Toplantısı Turan Güneş Kültür Merkezi’nde iki liste ile gerçekleşti. Erdal Çetin ve Recep Şenol’un yarıştığı kongreye Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, AK Parti İlçe Başkanı Erol Ölmez, CHP İlçe Başkanı Volkan Bulgurcu, MHP İlçe Başkanı Ahmet Uğur, İYİ Parti İlçe Başkanı Hilal Altınay, Türkiye Ziraat Odaları Başkanı adına Gölcük Ziraat Odası Başkanı Bekir Çanakçı, AK Parti Kandıra Belediye Başkan Adayı Adnan Turan, İYİ Parti Kandıra Belediye Başkan Adayı Ercüment Şahin, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Gödek, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şaban Şenol, Kocaeli Damızlık Birliği Başkanı Cemil Gülfen, siyasi parti temsilcileri, çiftçi  ve vatandaşlar katıldı.

KEMALETTİN ER VEDA ETTİ

Divan başkanlığı Ahmet Gödek, başkan vekilliğini Bekir Çanakçı, sekreterliği  Ayhan Pekcan ve Raif Yıldız tarafından yapılan kongrede söz alan mevcut Başkan Kemalettin Er, 25 yıldır yürüttüğü görevine veda etmemesi ve aday olmaması nedeni ile yaptığı duygusal konuşmada, artık ağabeylik yapma vaktinin geldiğini ifade ederken, ‘’ Kandıra çiftçisi vefakâr ve cefakârdır. Bugün bu toplantıda başkan seçilecek arkadaşlarımızın da çiftçilerimize gereken desteği vereceğine inanıyorum. Her ikisine de başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

MISIR KURUTMA ÜNİTESİ VE YENİ HİZMET BİNASI

Öz geçmişini anlatarak göreve talip olma nedenlerini sıralayan Erdal Çetin ie yaptığı konuşmada, ‘1988 yılından 2018 yılına kadar 30 yıl Ziraat Odasında çeşitli görevlerde bulunduğunu ifade etti. 30 yıl boyunca  yapılan çalışmaları ve hedeflerini aktaran Çetin, ‘’ Toprak tahlil laboratuarı kurduk, oda hizmet binası için Kandıra Belediyesi ile protokol imzaladık. Mısır kurutma ünitesi kurmayı hedefliyoruz’’ diyerek oda üyelerinden destek istedi.

AİDAT ÖDENEN KURUM İMAJINDAN KURTARACAĞIZ

Kongrenin diğer adayı Recep Şenol ise, “Biz çiftçiler olarak tabiat ve ekonomik şartlar altında gecemizi gündüzümüze katarak üretim yapıyoruz. Bu üretimi yaparken de bağımızdan, bahçemizden, ahırımızdan vazgeçmiyoruz. Üretmeye çalışırken de bizlere destek olması gereken bir kurumumuz var. Çiftçiler için çok önemli olan Ziraat Odası’nın bize hem danışmanlık hem de yön vermesi gerekir. Ama bazı çiftçilerimiz odamızı sadece aidat ödedikleri kurum olarak görüyor. Biz bu algıyı değiştirmek istiyoruz. Kandıra Ziraat Odası’nı çiftçimize hizmet eden kurum haline getireceğiz” dedi.  

49 OYLA 6 OY FARKLA ÇETİN BAŞKAN

Gündem maddelerinin okunup onaylanmasının ardından yapılan kapalı oylama onucu  92 delegenin 49’undan oy alan Erdal Çetin’in listesi kongrenin kazananı oldu. Recep Şenol’un listesi 43 oy aldı.Erdal Çetin’in listesinde ki isimler ise şuşekilde: Muzaffer Yıldız, Erol Şavk, Süleyman Usta, Nihat Demirtaş, Rıfat Yüksel, Erdem Bal, Fahrettin Uçar, Recep Alçın, İsmail Ökmen, Vedat Buran, Mahmut Bozkır, Erol Akbaba, Mehmet Şenol, Tahsin Kan, Çetin Türgan, Mustafa Kırtay, Şenol Maviş, Beyhan Şen, Dursun Kalay, Hidayet Akyıldız.

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft