SİYASET
Giriş Tarihi : 23-01-2019 16:59   Güncelleme : 23-01-2019 16:59

Tahir Büyükakın Adnan Turan’ı Kandıralılara emanet etti

Aday tanıtımda Adnan Turan'a övgü...

Tahir Büyükakın Adnan Turan’ı Kandıralılara emanet etti

Tahir Büyükakın Adnan Turan’ı Kandıralılara emanet etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama ile ismi açıklanan AK Parti Kandıra Belediye Başkan adayı Adnan Turan için Kandıra’da düzenlenen tanıtım toplantısına katılım yoğun oldu.

AK Parti’de 13 belediye başkan adayının isimlerinin kamuoyuna duyurulmasının ardından sahaya inen adaylar için tanıtım toplantıları düzenleniyor. 22 Ocakta Darıca’da başlayan tanıtı programlarının 2. Kandıra’da düzenlendi. AK Parti kadrolarının yoğun ilgi gösterdiği Kandıra Turan Güneş Kültür Merkezinde düzenlenen programa AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Emine Zeybek,  AK Parti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Tahir Büyükakın, AK parti Kandıra İlçe Başkanı Erol Ölmez, MHP Kandıra İlçe Başkanı Ahmet Uğur, AK parti eski ile Başkanı Şemsettin Ceyhan, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri, belediye başkan adayları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Algı Operasyonu Yapanlara Kanmayalım

Ev sahibi olarak ilk kürsüye çıkan AK Parti Kandıra İlçe Başkanı Erol Ölmez, 2023 hedeflerinden bahsederek başladığı konuşmasında , ‘’2023 hedefleri doğrultunda Kocaeli’de bayrak değişiminin ardından İl SKM Başkanlığımız tarafından düzenlenen programda iki tane çok değerli büyüğümüz, abimiz ve kardeşimizin tanıtım töreni için buradayız. İki dönemdir Kandıra’da inmeyen bayrağımızı Allahın izniyle 31 Martta yeniden dalgalandırmak için Cumhur İttifakımızın diğer ortağı MHP’nin ilçe başkanı Ahmet Uğur ve yönetimiyle birlikte hem Büyükşehirde hem Kandıra’da hep birlikte mücadelemizi ve çalışmamızı sürdüreceğiz. Lütfen aramıza fitne fesat sokup, algı operasyonu yapanlara kanmayalım. Bir beraber olduğumuz müddetçe AK Parti iktidarının olduğu her yerde çözülemeyecek sorun yoktur ‘’ şeklinde konuştu.

Seçim Beyannamemizin %95’ini Yaptık

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken yaptığı konuşmada 2014 yılında belediye başkan adayı olduğu dönemi hatırlatarak sözlerine başlayan Başkan Köken, ‘’ Aday olarak bayrağı aldığımız günden bu güne Büyükşehir Belediye Başkanımız ile birlikte Kandıra’da yapılacak 25 projeyi seçim beyannamemize koyarak yola çıktık ve bu gün beyannamemizde belirtilen projelerin %95’ini yapmış olarak gönül ferahlığı içinde görevimizi yeni arkadaşımıza bayrağımızı devretmeye hazırlanıyoruz. Yeni arkadaşımızın bu projeleri devam ettireceğine eminiz. Bu saatten sonra da bize ne görev verilirse yapmaya hazırız. Hepiniz hakkınızı helal ediniz. Allaha emanet olun’’ diyerek sözlerini sürdürdü.

Çok daha güzel çalışmalar imza atacak

Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu Kandıra’daki çalışmalardan bahsederek başladığı konuşmasına, ‘’ Güzel şeyler yaptık ev ev köy köy gezdik hatta tarlalara girdik fındık topladık biber topladık. Güzel çalışmalara imza attı. Ünal Başkanımızı ben tebrik ediyorum. Ama bayrağı teslim ederken hiçbir endişe duymadan o çıtayı çok daha yukarılara çıkaracağına emin olduğum çok değerli kardeşim Adnan Beye teslim edeceğiz. Çok çok daha güzel çalışmalara imza atacağına inanıyorum. Bizde kendisinin başarılı olması için elimizden gelen her türlü desteği vereceğimizi ifade etmek istiyorum. Kandıra’ya emek veren, çivi çakan hizmet adına yola çıkan taş üstüne taş koyan herkesi kutluyorum. ’’ Dedi.

Bu seçim oy patlaması yapacağız

AK Parti Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi, Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek, ‘’ Önümüzde 31 Mart Yerel seçimleri var. Teşkilatlarımız hazır. Kandıra hazır. 11 ilçemizde olduğu gibi Kandıramız’da da bir bayrak değişimi söz konusu. Mevcut Belediye Başkanımız Ünal Köken kardeşimiz bayrağını çok değerli Adnan Turan kardeşimize teslim edecek. Biliyoruz ki Adnan kardeşimizde o bayrağı bulunduğu yerden çok çok daha yukarılara çıkaracak. Kandıra 2009 yılında Ak Parti belediyeciliği ile tanıştı ve 10 yıldır farkı da gördü. Bu seçim bizim oy patlaması yapacağımız bir seçim olacak inşallah’’ dedi.

Oyları %10-15 artıracağız

Seçimin sandıkta kazanılacağına vurgu yaparak sözlerine başlayan, Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryaysoy, ‘’ Gece gündüz demeden 5 yıldır Kandıra’mıza hizmet eden Cengiz Başkanımızdan aldığı bayrağı daha yukarılara taşımak için gece gündüz çalışan Ünal Başkanımıza teşekkür ediyorum. Allah yolunu açık etsin. Biz teşkilatçı bir partiyiz. Bu gün bir görev alınır yarın başka görev verilir. Ben ilerleyen süreçte kendisi ile beraber yol yürüyeceğimize inanıyorum. Cumhurbaşkanımız geçen hafta Kandıra adayımızı açıkladı. Adnan Turan. Beraber çalıştığımız kendisini yakından tanıdığım bir arkadaşımız. Biz kendisinin çalışkanlığına, samimiyetine, tevazusuna şahidiz. İnanıyorum ki inşallah 31 Mart akamı sandıklar açıldığında zaferle çıktığımızda Kandıra’ya bir 5 yıl en güzel şekilde hizmet edeceğine inanıyorum. 31 Marta giderken tüm enerjimizi rehavete kapılmadan, küsmeden kırılmadan bütün enerjimizi seçimlere harcamamız gerekiyor. 2014 seçimlerinin üzerine en az %10-15 oy koyarak seçimi alacağımıza inanıyorum’’ dedi.

Kandıra’da hedef %60

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bizzat kendisine 2014 yılında alınan oyun %10,-15 üstüne çıkarak seçimin alınması emrinin verildiğini aktararak sözlerine başlayan Ak Parti Kandıra Belediye Başkan adayı Adnan Turan, ‘’ Cumhurbaşkanımız bize görevi verdiği gün oyları %10-15 artırmamızı istedi. Biz de Cumhurbaşkanımıza en az % 60’ı taahhüt ettik. Ama bizler Cumhur ittifakımızın ile başkanı Ahmet Başkanımızla meclis üyeleri ile birlikte çalışacağız. Kandıra’da 3 seçide görev yaptım. Tüm köylerimiz gençlerimiz kadınlarımız teşkilatımızla dolaştık. Bizler buna alışığız sahada olacağız başaracağımıza inanıyorum gönül belediyeciliği hedefimize ulaşmak için gönül teşkilatçılığını önce yapacağız. AK Parti Kandıra’da seçim kaybetme korkusu olmayabilir ama İzmit’te Kocaeli’de Türkiye’de AK Partinin en yüksek oyu alabilmesi için destek olmak zorundayız.’’ Dedi.

Adnan Turan Kandıralılara Emanet

AK Parti Kocaeli Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın, Kocaelive İstanbul’un Büyükşehir statüsüne alınması aşamasında yaşananları anlatarak başladığı konuşmasında, Kandıra’ya yapılacak yatırımlara da vurgu yaptı. Hizmetlerin kesilmeden devam edeceğini ifade eden Büyükakın, ‘’ Kandıra Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmakta olan projeler aynen devam edecek. Kandıra duble yolu, Kent meydanı ve belediye hizmet binası projeleri,Yüzme havuzu, Karadeniz sahil yolu projesi tamamlanacak. Yolun yapılmasın ile eko turizm ve organik tarım birlikte yapılacak. Kandıra’da köylümüzün çiftçimizin istediği sulama imkanlarını artıracağız’’dedi. Büyükşehirin Kandıra’ya desteğinin artarak süreceğini ifade eden Büyükakın, ‘’ Büyükşehir Belediyesinde genel sekreter yardımcısı, genel sekreterlik yaparken Adnan kardeşimle bir çok vesileyle beraber görevler yaptık. Ben gözümle şahidim be görev verdiyseniz bilin ki o iş bitiyor. Kandıra’da çok güzel hizmetler yapacağına inanıyorum. Ben ona kefilim Adnan kardeşimizi sizlere emanet ediyorum. Ve tabi Kandıra’ya bir çok hizmetleri geçmiş geçmiş dönem belediye başkanlarımız özellikle Ünal Başkanımıza teşekkür ediyorum.’’ Dedi.

AK Parti Kocaeli İlçe Aday Tanıtım Tarihleri

Kandıra 23.01.2019    12:00,

Başiskele 23.01.2019  19:00

Dilovası 25.01.2019    19:00

Kartepe 26.01.2019    19:00

Çayırova 27.01.2019   19:00

Körfez 29.01.2019      19:00

Gölcük 01.02.2019     19:00

Karamürsel 02.02.2019 14:00

Gebze 02.02.2019         19:00

İzmit 03.02.2019           19:00

 

 

 

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft