SİYASET
Giriş Tarihi : 16-11-2018 16:46   Güncelleme : 16-11-2018 16:46

İl başkan yardımcısı Kandıra'ya aday adayı

Yakup Karaaslan adaylık başvurusunu yaptı

İl başkan yardımcısı Kandıra'ya aday adayı

Yakup Karaaslan adaylık başvurusunu yaptı

AK Parti Tanıtım Medyadan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Yakup Karaaslan, yerel seçimlerde Kandıra’dan aday adayı olmak için başvurusunu yaptı.

AK Parti Tanıtım Medyadan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Yakup Karaaslan, yerel seçimlerde Kandıra’dan aday adayı olduğunu açıklamasının ardından son müracaat günü olan bu gün Kandıra’ya gelerek AK Parti ilçe başkanı Erol Ölmez’e dosyasını teslim etti. Karaaslan’ın başvuru törenine başta ailesi olmak üzere, İzmit aday adayları Hicran Bozkurt ve Erdoğan Şentürk, İZKANDER Başkanı Ömer Özkan’da katıldı.

Resmi başvurusunu gerçekleştirdikten sonra açıklamalarda bulunan Yakup Karaaslan,” 2002 yılında gençlik kollarından başladığım siyasi geçmişimde Kandıra ilçe teşkilatında koordinatör olarak görev aldım ve Kandıra her zaman bir tarafta oldu.  2007-2009 yıllarında ana kademe yönetime geçtim. Çıraklık dönemimizi bitirdik. Kalfalık  dönemimize geçtik. Çok sayıda görevde bulundum. 2015-2018 yılları arasında Şemsettin Ceyhan ile birlikte il başkan yardımcılığı tanıtım medyada halen yürüttüğüm görevlerde bulundum. Ustalık döneminde de memleketimiz Kandıra’ya hizmet etmek için talibiz. İnşallah belediye başkan aday adaylığımıza talip oluyoruz. Bizim bir sloganımız var. Türkiye çapında ünlü bölük dursa da Kandıralı durmaz” ifadelerinde bulundu.

YAKUP KARAASLAN KİMDİR?

Kandıra Sepetçi Sakallar  köyünden olup .İlk ve orta öğrenimini İzmit imam Hatip  Lisesinde, Lisans eğitiminiise işletme üzerine tamamlayan Karaaslan ,Anadolu Üniversitesi yerel yönetimler  üzerine  öğrenimine devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk babası olan Yakup Karaaslan,

2002-2007 yılları arasında AK Parti gençlik kolları il başkan yardımcılığı, 2007-2009 Yılları arasında AK Parti ilyönetim kurulu üyeliği, 2009-2015 Yılları arasında AK Parti İlçe başkan yardımcılığı, 2015-2018 yılları arasındaise Ak Parti tanıtım medyadan sorumlu il başkan yardımcılığı,Kandıra ilçe koordinatörlüğü görevine halendevam etmektedir.

Sivil toplum kuruluşlarında da aktif görev alan Karaaslan , Sırasıyla, Kocaeli Ziraat odası Meclis üyeliği, KIHMED üyeliği, Pusula Düşünce Derneği Üyeliği, İZKANDER(İzmit Kandıra çevre köyleri Derneği kurucusu ve başkan yardımcılığı, Kocaeli Gönüllüleri Eğitim ve Dayanışma Derneği kurucu üyeliği KOBAF(Kacaeli Büyük Aile Federasyonu)yönetim kurulu üyeliği görevlerini de yaptı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft