SİYASET
Giriş Tarihi : 10-11-2018 21:25   Güncelleme : 10-11-2018 21:25

Avukat İrfan Kurt aday adayı oluyor

Kandıra Belediyesi başkan aday adayları birer birer ortaya çıkmaya başladı

Avukat İrfan Kurt aday adayı oluyor

Avukat İrfan Kurt aday adayı

AK Parti’de 12 Kasım’da bitecek belediye başkanlığı adaylığı başvuru süreci öncesi Kandıra Belediyesi başkan aday adayları birer birer ortaya çıkmaya başladı.

2019 yılı Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde aday adayı olmak isteyen isimler müracaat tarihine çok kısa bir süre kala yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. İlçe Başkanı Erol Ölmez’e ilk başvurunun yapılmasının ardından Kandıra’nın yakından tanıdığı bir isim olan Avukat İrfan KURT’un da internet üzerinden aday adaylık başvurusunu yaptığı ve Pazartesi günü başvurusunu ilçe başkanlığına teslim edeceği öğrenildi.

İRFAN KURT KİMDİR?

10.01.1970 tarihinde Kandıra’da doğan İrfan Kurt, ilkokulu Zafer İlkokulunda tamamlamasının ardından Kandıra Merkez Kur’an Kursu’nda Kur’an ve Hafızlık eğitimi aldı. Kandıra İmam Hatip Lisesi’nde öğrenim hayatına devam eden Kurt, İmam Hatip Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirerek 1996 yılında Kocaeli Barosu’nda avukatlığa başladı. 2012-2014 yılları arasında Kocaeli Barosu Disiplin Kurulu üyeliği yapan Avukat İrfan Kurt, serbest avukat olarak çalışmakta olup evli ve iki çocuk babasıdır.

30 Mart 2014 Yerel seçimlerinde AK Parti’den birinci sırada Kandıra Belediyesi Belediye Meclis üyesi seçildi. Kandıra Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi olup, Kandıra Belediyesi Denetim Komisyonu, plan bütçe ve imar komisyonu ve hukuk komisyonlarında görev aldı. Halen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Hukuk Komisyonu Başkanı olan İrfan Kurt, İngilizce bilmektedir.   

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft