SİYASET
Giriş Tarihi : 08-11-2018 20:55   Güncelleme : 08-11-2018 20:58

Kandıra'da aday adaylık süreci ne durumda

Başkan Erol Ölmez aday adaylığı sürecini anlattı

Kandıra'da aday adaylık süreci ne durumda

Başkan Erol Ölmez aday adaylığı sürecini anlattı

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryaysoy’ un çağrısı üzerine ilçe başkanları toplantısına katılan AK Parti Kandıra İlçe Başkanı Erol Ölmez, belediye başkanlığı ve meclis üyeliği aday adaylığı süreci hakkında basın mensuplarına açıklama yaptı.

AK Parti Kocaeli İL Başkanlığı tarafından yapılan çağrı üzerine ilçe başkanları toplantısına katılan Kandıra AK Parti İlçe Başkanı Erol Ölmez, aday adaylığı sürecini değerlendiren bir basın açıklamasında basın mensupları ile ilçe binasında bir araya geldi. Gündem ve aday adaylık sürecini değerlendiren Ölmez, ‘’ Malumunuz, partimizde belediye başkanlığı aday adaylık süreci 5-12 Kasım, meclis üyeliği aday adaylık süreci ise 5-30 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek. Şu ana kadar bize ulaşan aday adayı resmi başvurusu yok. Gelip bilgi alanlar, görüşenler ve form alanlar var. Gelen arkadaşlarımıza  bilgi veriyoruz. Daha önce bildirdiğimiz gibi seçim komisyonumuz görevinin başında. Gelen ve bilgi alan arkadaşlarımıza hafta sonu programımızın yoğunluğu nedeni ile Cuma ve Pazartesi günü toplu müracaat etmeyi önerdik. Arkadaşlarımızla birlikte resmi başvuruda buluna arkadaşlarımızı sizlerle tanıştıracağız’’ dedi.

HENÜZ RESMİ BAŞVURU YOK

Sürecin devamını aktaran Ölmez, 14 Kasım Saat 11:00’de temayüle girecek 158 kişi ile aday adaylarını bir araya getirecek bir toplantı düzenleyeceklerini ifadeden Ölmez, ‘’ Bu toplantıda aday adaylarımız kendilerini tanıtma ve oy isteme fırsatı yakalayacaklar. Partimizin belirlediği kriterler çerçevesinde görüşmelerini yapabilecekler. Herhangi bir adayı rencide edecek veya başka bir partinin hukukunu zedeleyecek şekilde kesinlikle olmayacak. Amaca giden her yol mübah değil. Yarından sonra bu arkadaşlarla yine yüz yüze bakacağız. Görüşmeye gelen tüm arkadaşlarımıza ben şahsen gerekli tavsiye ve uyarılarda bulundum. Ne olursa olsun AK Parti ailesi içinde her hangi bir yanlış olmayacağına inanıyoruz. 30 Kasım’a kadar meclis üyeliği aday adaylığı müracaatlarını alacağız. Meclis üyeliğinde de 4 genç 3 bayan olmak üzere yaklaşık 10 arkadaşımız bizimle görüştü.  Mevcut meclis üyelerimizden devam etmek isteyenler var. Başkan adayı kim olursa olsun belirlenen tarihe kadar müracaat kim ettiyse meclis üyeleri bu aday adayları arasından seçilecek. 30 Kasımdan sonra müracaat kabul edilmeyecek’’ dedi.

HERKES DİLEDİĞİ GİBİ OYUNU KULLANACAK

18 Kasım’da Kocaeli Antikkapı Restoran’ta gerçekleştirilecek temayül yoklamasına da değinen Ölmez, ‘’Temayüle girecek  158 arkadaşımızın ulaşımlarını bizzat ilçe başkanlığı olarak bir sağlayacağız ‘’ derken, ‘’ Hiçbir şeye meydan vermeden kimse delege toplamadan kendi delegemizin ulaşımını sağlayıp toplu bir şekilde temayüle gideceğiz. Herkes dilediği gibi oyunu kullanacak. Mevcut iki başkan temayüle girmeyecek. Büyükşehir Belediye Başkanımız belediye başkanlarımız ve ilçe başkanlarımız temayüle girmeyecek. İlçe ve ilçe yönetimlerimizden iç kimse istifa etmeyecek istifa eden olursa yasalar çerçevesinde biz başvurusunu alacağız. Mahsuru yok. Yasalara saygılıyız. Fakat temayüllerimiz var.  Genel merkezimiz ‘’İl ve ilçe yöneticilerimiz, ilçe başkanlarımız ve başkanlarımızın hukuku bize aittir. Bu arkadaşlarımız istifa etmeyecekler. Talepleri varsa bize iletecekler. Açık açık kamuoyunda görev deklare etmeyecekler. Biz uygun görürsek göstereceğiz’’ dedi. Bu direktif doğrultusunda hareket edeceğiz. Sürecin şimdiden memleketimize ve Kandıra’mıza hayırlı olmasını temenni ediyorum’’ diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft