YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 29-10-2018 19:00   Güncelleme : 29-10-2018 19:00

Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı

Cumhuriyetin kuruluşunun 95'inci yıl dönümü Kandıra'da da coşkuyla kutlandı

Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı

Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı

Türkiye Cumhuriyeti’nin 95’nci yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Kandıra’da da coşkuyla kutlandı. Cumhuriyet Caddesi üzerinde gerçekleştirilen törene vatandaşlarda yoğun katılım gösterdi.

Cumhuriyet’in 95’nci yıldönümü Kandıra Çarşı Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde düzenlenen coşkulu bir törenle kutlandı. Düzenlenen programa Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal, Garnizon Komutan Vekili Topçu Yüzbaşı Hüseyin Öztürk, Belediye Başkanı Ünal Köken, kurum idarecileri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri, belediye meclis üyeleri, şehit aileleri ve gaziler, muhtarlar, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Program Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal, Garnizon Komutan Vekili Topçu Yüzbaşı Hüseyin Öztürk ve Belediye Başkanı Ünal Köken’in öğrencileri ve halkı selamlayarak bayramlarını kutlamaları ile başladı.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının  ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal tarafından yapıldı. 

Cumhuriyet yönetimine kavuşmamızın  hiç kolay olmadığını vurgulayarak konuşmasına başlayan  Kaymakam Ünal, ‘’Kahraman Türk Milleti ve onun ordusunun işgalcilere kafa tutan azmi, inancı ve cesareti ile kazanılan Kurtuluş Savaşı sayesinde Cumhuriyet kurulmuştur. Cumhuriyetle basit bir yönetim değişikliği olmamış, ülkemiz her alanda köklü değişiklikler yaşamıştır. Cumhuriyetin amacı ülkemizde milli, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti ve toplum düzeni yaratmaktır. Türkiye Cumhuriyeti etrafı düşmanca çevrili bir bölgede 95 yılda güçlü ve modern bir devlet teşkilatı ve toplum yapısını oluşturmuş ve sürdürmüştür. Bugün coşkuyla, onurla ve gururla kutladığımız Cumhuriyetimizin 95’nci yıldönümü hepimize kutlu olsun. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Cumhuriyete emek verenleri minnet ve şükranla anar, ebediyete intikal eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerim” dedi.

Program okunan şiirler, folklor gösterileri, kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye girenlere protokol üyeleri tarafından ödüllerinin verilmesi ve bando eşliğinde askeri ve okul öğrencilerinin geçit töreni ile sona erdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft