YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 25-09-2018 14:33   Güncelleme : 25-09-2018 14:33

Şampiyonlar Kandıra Yüzme Havuzundan çıkacak

Büyükşehir, Kandıra’da projelendirdiği Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun...

Şampiyonlar Kandıra Yüzme Havuzundan çıkacak

Şampiyonlar Kandıra Yüzme Havuzundan çıkacak

Büyükşehir, Kandıra’da projelendirdiği Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun zemin kat kaba inşaatı devam ediyor

Kocaeli’nin tüm ilçelerini Yarı Olimpik Yüzme Havuzuna kavuşturmayı hedefleyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kandıra’ya da bir havuz kazandırıyor. Kocaeli’nde yaz deniz turizmi denince akla ilk gelen Kandıra, yüzme sporunda bu tesisle daha iddialı hale gelecek. Geleceğin şampiyonlarının yetişeceği yarı olimpik yüzme havuzunda zemin kat kaba inşaatı devam ediyor.

ZEMÄ°N KAT TAMAMLANIYOR

Büyükşehir’in sahillerde yaptığı düzenlemeler ve Mavi Bayraklı plajlar Kandıra ilçesini cazibe merkezi haline getirdi. Bu tür tesis ve yatırımlarla gelişen ilçe, hem Kocaeli’nin hem de çevre illerin yaz günlerinde uğrak yeri haline geldi. Bu doğrultuda yüzme sporunun gelişmesi ve yaygınlaşması için Kandıra şehir merkezinde yarı olimpik yüzme havuzu inşa ediliyor.Çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiği tesiste zemin katın kolonları dikildi ve perde beton imalatları tamamlandı. Ayrıca havuzun kaba inşaatı biterken, zemin katın tabliye kalıp inşasına başlandı.   

YARI OLÄ°MPÄ°K

Çarşı Mahallesi’nde inşa edilentesis tamamlandığında yeni yüzücülerin, yeni şampiyonların yetişeceği bir mekân olacak. Yarı Olimpik Yüzme Havuzu toplam 3 bin 370 metrekare inşaat alanına sahip olacak. Yapı bodrum, zemin ve bir kat şeklinde inşa edilecek. Zemin kattagiriş fuayesi, 12,50x25 m ebadında yarı olimpik yüzme havuzu, 3x10 m çocuk havuzu yer alacak. Bu katta ayrıcakafeterya, idari birimler, 2 adet antrenörodası, 2 adet soyunma odası ve tuvaletler bulunacak.

TAM DONANIMLI

Birinci katta ise kat fuayesi, bay ve bayan fitness salonu, soyunma ve duş alanları, mescitler, büfe ile 90 kişilik seyirci tribünü yer alacak.

Bodrum katta da su deposu, kazan dairesi, havuz tesisat odası, klima santrali gibi bölümler oluşturulacak.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft