SİYASET
Giriş Tarihi : 19-09-2018 20:43   Güncelleme : 19-09-2018 20:43

AK Parti 65. Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi gerçekleştirildi

AK Parti Kandıra'da 65. danışma meclisi

AK Parti 65. Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi gerçekleştirildi

AK Parti 65. Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi gerçekleştirildi

Ak Parti Kandıra İlçe teşkilatı en küçük ferdinden en büyüğüne kadar 65. Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisinde bir araya geldi. Turan Güneş Kültür Merkezinde gerçekleşen meclis yoğun katılımla gerçekleşti.

AK Parti Kandıra İlçe Teşkilatı’nın 65. Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi’ne AK Parti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, Kandıra İlçe Başkanı Erol Ölmez, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, il ve ilçe yöneticileri, kadın ve gençlik kolları, belediye meclis üyeleri, eski belediye ve ilçe başkanları, mahalle temsilcileri, muhtarlar ve partililer katıldı.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan mecliste divan başkanlığına ilçe Başkan yardımcısı Rahmi Üresin , katip üyeliklere ise Kübra Dönmez, Faruk Koca ve Resul Ersöz seçildi.Ev sahibi olarak ilçe teşkilatına ve katılımcılara teşekkür ederek konuşmasına başlayan  AK Parti Kandıra İlçe Başkanı Erol Ölmez,  konuşmasında, geçmiş dönemlerde yapılan seçimlerde emeklerinin karşılığını aldıklarını ifade etti.

GÖNÜL BAĞLARIMIZ ÇOK KUVVETLİ

Sözlerini Kandıra’ya atıfta bulunarak sürdüren Ölmez,  ‘’ Küçük bir yerdeyiz.  Gönül bağlarımızın çok kuvvetli o nedenle veremeyeceğimiz hiçbir sözü vatandaşlarımıza vermiyoruz. Cumhurbaşkanlığı seçiminde 73 mahalle ortalamamız ilçe mahallemizin üzerinde, 14 mahalle il ortalamamızın üzerinde, milletvekili seçiminde yine 71 mahallemiz ilçe ortalamasının üzerinde,  58 mahallemiz Kocaeli ortalamasının üzerinde bir sonuç aldık. Allaha şükürler olsun teşkilatlarımız bir bütün olarak bu safhayı atlatmış bulunmakta. Kandıra da seçimi kazanmak kolay değil. 96 muhtarlığımız olsa da 328 mahallemiz var. Biz teşkilat olarak seçimlere hazırız. Cumhurbaşkanımızın, ile başkanımızın direktif ve emirleri doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz.  2019 seçimlerinde de en yüksek oranda oy almaya çalışacağız. Bu seçimde Kandıra’da  Ak Parti’nin bayrağını dalgalandıracağımız eminim ‘’ dedi.

BÜYÜKŞEHİRİN DESTEĞİ OLMAZSA HİÇ BİR ŞEY OLMAZ

İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ömer Bayrakdar ve İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülnur Bayram’ın selamlamalarını müteakip kürsüye gelen Kandıra  Belediye Başkanı Ünal Köken, ‘’ siyasi edep ve ahlakla her gün üstüne koyarak gidiyoruz.  Kandıra’mız 10 yıldır AK Parti iktidarıyla yürüyor. Bütün mahallelerde hepimizin alnı ak olarak yürüdüğümüzü bilmenizi isteriz.   96 Mahallemiz var. Hem  Kandıra merkezimiz, hem 933 km karelik tüm alanımız, 50 bin nüfuslu, böylesine geniş ve  zor bir coğrafyada insanımıza hizmet etmeye çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olmazsa bu hizmetleri istediğiz gibi yapmak mümkün değil.  Bu yüzden Büyükşehir Belediyesi ile birlikte programlar tasarımlar ve çalışmalar yapıyoruz. 96 mahallemizin 55-56 tanesine gözle görülür hizmetler götürdük. Geriye kalan 30-35 mahallemiz de de imkanlar nispetinde Aralık ayına kadar çalışmalarımızı tamamlayacağız. Bizim hedefimiz, Kandıra’da 20 bin oy almak olacaktır’’ dedi.

336 PROJEYE 558 MİLYON YATIRIM

Ardından konuşan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak ise, “Kandıra’mız 2002’de başlayan ve bugün hala devam eden merkezi idaremizin, 2004’de başlayan yerel yönetimlerimizin yapmış olduğu hizmetlerle gerçekten tarihinde görülmemiş büyük bir atılım yaptı. Kandıra ilçemiz arazisi itibariyle yaygın bir ilçe ancak nüfus itibariyle de merkezi idareden almış olduğu ı payla epey sıkıntı yaşayan bir ilçemizdi. Hamdolsun Büyükşehir Belediyesi bunu görerek çok büyük adımlar attı. Bu gün Kandıra geçmişle kıyaslanamayacak şekilde büyük bir gelişim içine girdi. 2004’de başlayan yerel yönetimimiz bugüne gediğimiz nokta itibariyle  sadece kandıra ilçemizde 336 tane proje tamamlamış.  Bu projelere o gün ki rakamlarla 558 milyon liralık harcama yapmış Kandıramı’’za helal olsun. ” dedi.

TURİZM BÖLGELERİNİN İMAR PLANLARI HEMEN HEMEN TAMAM

Sözlerini sürdüren Özak, “Kandıra’mızın önünü açacak en önemli çalışmalarımızdan biri de imar planları. Kandıra’nın turizm bölgesi olduğunu söylüyoruz ama imar planları yoktu. İmar planı olmayan bir yerde turizmin gelişmesi mümkün değil. Biz bu gerçeği tespit ettik ve Kandıra Belediyesi ile birlikte Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan yetkiyi aldık ve Kandıra’mızın sahil bölgelerinin planlanmasını öne çıkardık. Öncelikli olarak Babalı, Dikili, Cebeci, Kefken, Kerpe, Bağırganlı ve Seyrek’le birlikte altı yerleşim beldemizin imar planlarını tamamladık. Artık o bölgelerde vatandaşlarımızın önünü açtık. Otel, turizm yatırımları, yollar, bulvarlar, anayollar,  konut alanları, eğitim alanları, sosyal donatılar hepsi planlandı ve hayata geçirilmiş vaziyette. Şuan bir iki tanesinin itiraz safhaları kaldı. Onu da değerlendirip sonuca bağlayacağız. Hizmetlerde en ufak bir eksikliğimiz yok. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın” dedi.

ERYAYSOY’DAN BAŞKAN ADAY ADAYLARINA UYARI

Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy ise teşkilatlara emeği geçenlere ve destek veren vatandaşlara teşekkür ederek başladığı konuşmasında, ‘’Samimi olduk, kalp kırmadık, bir olduk beraber olduk ve halkın teveccühü de şimdiye kadar bizden yana oldu. Biz hedefimiz koyarken kandıra ile Kocaeli sınır koymuyoruz bizim derdimiz dünya ile masumlarla dertlenen genel başkanımıza ne kadar destek olabiliriz,  ondan ne kadar yük alabiliriz ona ne kadar katkı sunabiliriz. Biz eğer derdimiz sadece belediye başkanlığına adaylığımızı koymak varsa derdimiz oysa biz genel başkanımıza destek olamayacaksak oturduğumuz yerde kalalım. Zamanı gelince bu davayı savunan herkesin çıkıp aday olma hakkı var. Ama şuan Genel Merkezimiz tarafından açıklanan bir takvim yok. Ne zaman Genel Merkezimiz takvim açıklarsa o zaman bu salonda bulunan herkesin çıkıp aday adayı olma hakkı var. Belki Kandıra’da aday adaylık başvurusu dahi alınmayacak. O yüzden kimse takvimi beklemeden açıklama yapmasın. Bizim olmazsa olmaz hedefimiz 31 Mart akşamı 13’de 13 yapmak. İnşallah Kandıra’mızda belediyemizi yeniden alacağız” dedi.

3 MAHALLE BAŞKANINA BELGE VERİLDİ

Konuşmaların ardından 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AK partiye destek ortalamasında üst seviyelerde yer alan Ahmethacılar Mahallesi’nin mahalle başkanı İsmail Aksoy’a, Milletvekilliği seçimlerinde birinci olan Sarnıçlar Mahallesi’nin mahalle başkanı Zeynel Bayrakdar’a ve sandıkta en yüksek oy oranına sahip olan Beylerbeyi Mahallesi mahalle başkanı İbrahim Dönmez’e teşekkür belgeleri verildi. Ardından toplantı soru-cevap şeklinde basına kapalı olarak devam etti.

 

  

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft