YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 02-08-2018 10:08   Güncelleme : 02-08-2018 10:22

Geleneksel Namazgah Yağlı Pehlivan Güreşleri nefes kesti

Kandıra festivalle coştu

Geleneksel Namazgah Yağlı Pehlivan Güreşleri nefes kesti

Geleneksel Namazgah Yağlı Pehlivan Güreşleri nefes kesti

Kandıra Belediyesinin 150. Kuruluş yıldönümü nedeni ile düzenlenen  Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri ve Yoğurt Festivalinde kıyasıya geçen yağlı güreş müsabakalarında başpehlivan boyunda Ali Gürbüz birinci, Metin Gürel  ikinci, Şaban  Yılmaz ve Faruk Akkoyun ise üçüncü oldu.  oldu.

150. kuruluş yıldönümünü kutlayan Kandıra Belediyesi düzenlenen Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri ve Yoğurt Festivali ile güreş severlerin beğenisini kazandı.  Kandıra Namazgah çayırında düzenlenen geleneksel güreşlerde pehlivanlar kıyasıya yarıştı. Toplam 279 sporcunun katıldıüı müsabakalarda Baş boyunda : 1. Ali Gürbüz, 2.Nedim Gürel, Şaban Yılmaz ve Faruk Akkoyun üçüncü,Başaltı boyunda 1. Abdullah Kaçmazoğlu, 2. Mustafa Arslan, 3. Burak Kaya ve A. Hamit Altun, Büyük orta boyunda 1. Erdal Duman, 2. İsmail Çırak, 3. M. Alparslan Temizce ve Uğur Taştan, Küçükorta büyük boyunda 1. Seçkin Duman, 2. Ömer Saner, 3. Yusuf Erdoğan ve Yusuf Kaylı, Küçük orta küçük boyunda 1. Okan Şahin,2 . Ünal Ünlü,3. Furkan Turan ve Muhammet Gökmen, Deste Küçük boyunda  1. Serdar Yıldırım, 2.Mustafa Karagöz,3. Ramazan Saçak ve Oğuzhan Ünal oldu.

Bir gün önce 36 çocuğun sünnet ettirilmesi ve yöresel yarışmalarla başlayan şenlik, Mehmet Sarıcan İlçe Stadında ünlü manken Tuğba Özay sunumu ve şarkıları eşliğinde,  Kandıralı Şarkıcı Sertaç Tugay ve Derya Uluğ Konseri ile sonlandırıldı.

DİĞER BOYLARDA DERECEYE GİREN YARIŞMACILARIN LİSTESİ

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft