YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 29-07-2018 14:27   Güncelleme : 29-07-2018 14:40

İZKANDER hedeflerini anlattı

Ömer Özkan ve yönetimi gelecek dönem hedeflerini aktardı

İZKANDER hedeflerini anlattı

İZKANDER hedeflerini anlattı

İzmit Kandıra Eğitim Kültür Sosyal ve Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ‘nin ( İZKANDER )  yeni başkanı Ömer Özkan ve yönetimi gelecek dönem hedeflerini aktarmak ve kamuoyuna duyurmak amcıyla basın ile kahvaltılı bir toplantıda bir araya geldi

Kançev-Der olarak kurulmasının ardından bölge halkı adına önemli çalışmalar yapmak ve farklılık oluşturmak amacıyla İzmit Kandıra Eğitim Kültür Sosyal ve Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İZKANDER ) olarak yoluna devam eden dernekte, eski başkan Hüseyin Öz’ün şahsi nedenlerle görevden ayrılmasının ardından genel kurul onayı ile yönetime gelen yeni Başkan Ömer Özkan ve yönetimi kahvaltılı bilgilendirme toplantısında basın ile bir araya geldi. Hüseyin Öz’ün görevden ayrılması sonrası olağanüstü kongreye giden İZKANDER, kongreden güçlenerek çıktı ve 7 kişilik icra heyeti ile 30 kişilik yönetim kurulunu oluşturdu. Kendisine yeni hedefler ve yapılması gerekenler listesi çıkaran derneğin önümüzdeki dönemde daha aktif çalışması bekleniyor.

GÜÇLÜ OLAN DEĞİL HAKLI OLAN MANTIĞI

Düzenlenen kahvaltı programında basın açıklaması yapan İZKANDER Başkanı Ömer Özkan, ‘’ Dernek olarak güçlü kim değil haklı kim sorusuna cevap arayan ve hakkı teslim etmek adına gayret içinde olan bir yapıda olacaklarını ifade ederek başladığı konuşmasında, hayalindeki Kandıra’dan bahsederken, ‘’ Hayalimdeki Kandıra” ismi ile Kandıra’da lise seviyesinde okullar arası kompozisyon ve resim yarışması yapacağız. Bunun için Kenan Seyrek, Hayri Çelik, Erkan Togay ve Fevzi Eryılmaz ‘dan oluşan bir komisyon kurduk. Kaymakamlık ve ilçe milli eğitim ile görüşüp çalışmaya başlayacağız. Geçmişte olduğu gibi sivil toplum örgütleri arasında kaynaşmayı ve birlikteliği sağlayacak, sporun kardeşliğinden güç alacak “2. Dostluk halı saha turnuvası” düzenleyeceğiz. KOMEK, İŞKUR ve Büyükşehir Belediyesi ve paydaşları ile ortak kurslar düzenleyerek ”balık veren değil, balığı tutmasını öğreten” bir dernek olarak hizmete devam edeceğiz.

İŞÇİ ALIMLARINDA HALKI BİLİNÇLENDİRECEĞİZ

Diğer bölge dernekleri ile istişare ve çalışmalara açık olduklarını ifade eden Özkan, ’’ Kentin göz bebeği olan Kocaelispor’un hak ettiği yere çıkması için ayağa kalkan kent ile birlikte haykıran, Güzele güzel, yanlışa yanlış diyen, yıpratmak adına değil onarmak adına yapıcı eleştirilerde bulunan bir tarzımız olacak. Bu anlamda şehir hastanesini ziyaret ederek kente kazandıran ve katkısı olanlara teşekkür edeceğiz. Kentin tirajı komik hali olan Kandıra yolunun yenilenme projesinin yakın takipçisi olacağız. Köyden göçü tersine çevirecek, istihdamı artırıcı ve köylünün yaşam şartlarını iyileştirici projeler üreten, var olanlara katkı sunan ve bu konuda kamuoyu oluşturan bir yaklaşım içinde olacağız. Kentlilik bilincinin oluşmasının ilk adımının kenti yönetenlerin kenti kendilerinin değil, kendilerini kentin bir parçası olarak görmesi gerektiği ve işçi ve diğer personel alımlarında muhtarlıklardan 5 yıl yada en az 3 yıl yaşadıklarına dair belge getirilmesi zorunluluğu için ilgili kuruluşlara dilekçe verip halkı bilinçlendireceğiz diyerek sözlerini bitirdi.  

YÖNETİM KURULU

Sohbet havasında devam eden kahvaltıda KANÇEVDER olarak başlayıp sonrasında İZKANDER olan derneğin yaşamında ciddi katkılar sunan eski başkanlardan Kenan Seyrek ve Muhammet Ertürk’e plaketleri Başkan Ömer Özkan ve Türkiye Muhtarlar Derneği Kandıra Muhtarlar Derneği Şubesi Başkanı Mustafa Satılmış tarafından  takdim edildi. İZKANDER Yönetim kurulu icrada olan isimler : Ömer Özkan (Başkan), Erkan Togay (Başkan Yardımcısı),Akın Ergül (Yönetim Kurulu Sekreteri),Altınay Uçar (Yönetim Kurulu Saymanı), Fevzi Eryılmaz (Üye), MusA Adıyaman (Üye), Erhan Başaran (Üye).

İSTİŞARE KURULUNA 12 KANDIRA MUHTARI

Yönetin İstişare Kurulu: Kenan Seyrek, Hayri Çelik (Sepetçi Mahalle Muhtarı), Levent Yağız, İbrahim Gülsever, Bülent Afacan, Ayhan Korkmaz, Mehmet Uçar (Hüdaverdiler Mahalle Muhtarı), Kerim Aydoğdu, Nazmi Açıkgöz, Şaban Karakuzu, Muhammet Ertürk, Fatih Günen, Cihat Önen, Erim Aydoğdu, Cihat Yıldız, Burhan Özden, Recep Arı, Ahmet Balık (Seyitaliler Mahalle Muhtarı), Ersin Kardeş (Pelitpınarı Mahalle Muhtarı), Erdem Gürbüz (Nasuhlar Mahalle Muhtarı), Bayram Küçük Arıcı Eğercili Mahalle Muhtarı), Erol Sert Pirceler Mahalle Muhtarı), Kadir Aykan Elmacık Mahalle Muhtarı), Mustafa Çelebi (Beyce Mahalle Muhtarı), Rasim Candan , Ayhan Sevim (Çalyer Mahalle Muhtarı), Hüseyin Girgin (Antaplı Mahalle Muhtarı).

KOCAELİ BASINI ÖMER ÖZKAN İLE BİRLİKTE 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft