YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 23-06-2018 22:45   Güncelleme : 23-06-2018 22:52

İkinci Millet Kıraathanesi Kandıra’ya

Kandıra Belediyesi tarafından Kocaeli’nin ikinci Millet Kıraathanesi Namazgah Kültür Merkezi’nde açıldı

İkinci Millet Kıraathanesi Kandıra’ya

İkinci Millet Kıraathanesi Kandıra’ya

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasının ardından Kandıra Belediyesi tarafından Kocaeli’nin ikinci Millet Kıraathanesi Namazgah Kültür Merkezi’nde açıldı.

Kandıra Belediyesi tarafından yakın zamanda ilçeye kazandırılan Namazgah Kültür Merkezi’nde yaklaşık 320 metrekare alan üzerine kurulma hazırlıkları devam eden  kıraathane, Kocaeli’de ikinci olma özelliği taşıyor.

Yediden yetmişe her kesimden vatandaşın uğrak noktası haline gelen Namazgah Mesire Alanı ve Kültür Merkezinde hazırlık çalışmaları devam eden kıraathanede, kütüphane, dinlenme alanları, internet ve  bilgisayar odası yer alacak.

Kitap okumak için gelenlere görevliler tarafından ücretsiz  çay ve kek ikramında bulunulacak.

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken yaptığı açıklamada, ‘’eksikliğini gördüğümüz kıraathaneyi, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip  Erdoğan'ın açıklamaları doğrultusunda kısa sürede planlamasını yapıp ilçemize kazandırma kararı aldık’’ dedi.

Topluma Faydası Oldukça Fazla

Başkan Köken her yerde kurulma çalışmaları devam eden Millet Kıraathanelerinin topluma faydalarının ölçülemeyecek derecede çok olduğunu vurguladı.

"Halkımız bir taraftan ilgi duyduğu alana ilişkin kitapları, dergileri okurken, bir taraftan da personelimiz ikramlarda bulunacak’’ diyen Köken ‘’hakikaten Kandıra’da ciddi bir eksiklik dolduruluyor. Özellikle ülke insanımızın okumaya karşı bakışı herkesin malumu.  Özellikle de Kandıra ilçemizde kitap okuma oranlarımızın oldukça düşük olduğunu biliyoruz . Bu nedenle okumayla ilgili ciddi çalışmalar yapılması gerekiyor. Kıraathane sayesinde okuma oranlarına ciddi bir katkı sağlanabileceğini düşündük. Kitap okumayı özendirmek anlamında da arkadaşlarımızla ciddi uğraş içerisindeyiz, bu uğraşlarımız bundan sonrada artarak devam edecektir."dedi.

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft