YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 24-05-2018 15:05   Güncelleme : 24-05-2018 15:05

Namazgah'a iftarlı açılış çok yakıştı

Namazgah görkemli bir iftarla açıldı...

Namazgah'a iftarlı açılış çok yakıştı

Namazgah'a iftarlı açılış çok yakıştı

Kandıra’nın köklü projelerinden olan Namazgah Kültür Merkezi ve Tema Park Mesire alanı 3 bin kişilik iftar programıyla açıldı.

Açılış kurdelesini Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanı, Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker,  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal, meclis üyeleri ve ilçe protokolüyle birlikte kesildi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Büyükşehir Belediyesi ve Kandıra Belediyesi’nin ortaklaşa yaptığı Namazgâh Kültür Merkezi ile Tematik Parkın tanıtım programı ile iftar programına katıldı. Kocaeli Milletvekilleri İlyas Şeker ve KEFEK Başkanı Radiye Sezer Katırcıoğlu, Eski Sağlık Bakanı Kazım Dinç, AK Parti Kocaeli İl Başkan Vekili Abdullah Eryarsoy, Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal ve Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken’in yanı sıra ilçe sakinlerinin yoğun katılım gösterdiği tanıtım programında konuşan Karaosmanoğlu, “Dünyada dökülen kan bizi üzüyor. Bu kan da en çok İslam coğrafyasında akıyor. Sadece kendilerini düşünen Batı medeniyetinin aksine bizim medeniyetimiz şefkat ve merhamet medeniyetidir. Biz insanlığa rehber ve model olmaya devam edeceğiz” dedi.

“DOĞALGAZIMIZI GETİRDİK, SU PROBLEMİMİZİ ÇÖZDÜK”

Kandıra Namazgâh mesire alanında inşa edilen Kültür Merkezi’nin ilçeye kazandırılmasından dolayı memnuniyetini dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, “Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, hükümetimize, bakanlarımıza ve milletvekillerimize rabbim kolaylıklar versin. Kandıra ilçemize hizmet etmeyi sürdüreceğiz. Ancak 2004 yılının Temmuz ayında buraya geldiğimde Namazgah Deresi’nin içler acısı halini hala aklımdan çıkmıyor. Kandıra’nın kanalizasyonu ve tüm pislikler bu dereye akıyordu. Derhal projemizi yaparak deremizi bugünkü haline taşıdık. Doğalgazımızı getirdik, su problemimizi çözdük. Barajımızı ve arıtma tesislerimizi yaptık ve Kandıra ilçemizin tüm ihtiyaçlarını karşıladık. İşte bu projeleri yaparken Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan milletimizin yanında olmasaydı bu hizmetler inanın yapılamazdı” şeklinde konuştu.

“ALLAH’IN İZİYLE CUMHURBAŞKANIMIZIN YANINDA OLACAĞIZ”

700 kişi kapasiteli düğün salonu, konferans salonu, sinema salonu, kütüphane, hamam, öğrenci bilişim merkezi gibi birçok sosyal donatı alanını içinde barındıran kültür merkezi çevresinde çocuk oyun alanları, pergoleler, yürüyüş yolları, ve geniş kapsamlı otopark da bulunmasının önemine dikkat çeken Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “16 yıl önce AK Parti kurulmasaydı bu hizmetlerin onda birini yapamazdık” ifadelerini de sarf etti. Rabbim Cumhurbaşkanımızdan razı olsun diyen Karaosmanoğlu, konuşmasını şu şekilde tamamladı: “Cumhurbaşkanımıza Rabbim sağlık ve sıhhat versin. Kendisine düşen görevi yerine getiriyor. Gece gündüz demeden çalışıyor. 24 Haziran’da bize düşen görevde bayrağımız için, onurumuz için, birlik ve beraberliğimiz için Allah’ın iziyle Cumhurbaşkanımızın yanında olacağız. Kandıra ilçemize bu konuda şahsen güveniyorum. İlçeler arası yarışta Cumhurbaşkanıma destek noktasında Kandıra ilçemiz Kocaeli’de ki diğer ilçeleri arasında birinci olacağına da inanıyorum. Bugün açtığımız Namazgâh Kültür Merkezimi ve parkımız hayırlı uğurlu olsun.”

''AÇILIŞI YAPILDI''

Programda konuşan Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken ise Namazgâh Kültür Merkezi ile Tematik Parkı kentin önemli bir ihtiyacını gidereceğini ifade ederek” Bizler vatandaşlarımızın refahı ve mutluluğu için hizmet üretiyoruz. Sizlerin kent içinde daha huzurlu yaşaması bizlerin iyi hizmetler yaptığımızı ortaya koyuyor. Büyükşehir Belediyesi Balkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun da destekleriyle kentte artık vatandaşlarımız daha huzurlu. Bu doğrultuda çalışmalarımızı daha da artırarak sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından iftar yemeği ve Kültür Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi.

''KANDIRA SOSYAL ALANLARINA KAVUÅžTU''

Başkan Köken, Kocaeli’nin incisi olan Kandıra’mızı sosyal alanına kavuşturduklarını vurguladı.

Başkan Köken binlerce insana yaptığı konuşmada “Konferans salonu, sinema salonu, düğün salonu, kütüphane gibi birçok sosyal donatı alanını içinde barındıran Namazgah Kültür Merkezimizde  daha şimdiden yüzlerce gencimiz mutluluğa adımlarını attı dedi.

''NAMAZGAH KANDIRANIN CAN DAMARI OLACAK''

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Kandıra’nın can damarı olacak olan bu projenin ilçemizde büyük değişim yaratacağını düşünüyoruz. Açık ve yeşil alanların oluşturulmasında, koruma, onarım, yenileme konusunda özenli davrandık.  Bahar aylarında çocuklarımızın ve gençlerimizin tema parkımızda gönül rahatlığı ile sosyalleştiği, aileleriyle birlikte piknik yaptığı alanlar oluşturduk. Kandıra’mızın ihtiyacı olan her şeyi, geliştirdiğimiz proje ve çalışmalarla hayata geçirdik diyerek Namazgah Kültür Merkezinin ilçe için önemine değindi.

''VATANDAŞLARDAN BAŞKAN KÖKEN'E TEŞEKKÜR''

Vatandaşların yıllardır hasretle beklediği sosyal alanı projelendirerek tamamlayan Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken’i ilgiyle dinleyen hemşehrileri, hizmetlerinden dolayı Başkana teşekkürlerini iletti.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise konuşmasında Kandıra sevgisini dile getirerek yapılan tüm proje ve çalışmalarda rol model olmaya devam edeceklerini belirtti.

Kocaeli Millletvekili İlyas Şeker, yapılan hizmetleri ortaya koyduğumuzda Ramazan ayı yetersiz kalır. Bu hizmetlerin hayata geçmesinde emeği olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken’e teşekkür ediyoruz dedi.

Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu ise konuşmalarında Ramazan ayında Kandıra’da olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu, gelenekselleşen iftar yemeklerinde beraberiz diyerek iftar yemeklerini geleneksel hale getiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken’e teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft