YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 22-05-2018 10:14   Güncelleme : 22-05-2018 10:14

Ramazan Geleneği Namazgah’ta Yaşatılıyor

Namazgah mesire alanında her akşam iftar sonrası Hacivat ve Karagöz’le eğlence...

Ramazan Geleneği Namazgah’ta Yaşatılıyor

“Ramazan Geleneği Namazgah’ta Yaşatılıyor”

Kandıra Belediyesi Ramazan ayı boyunca çocuklara ve ailelerine eski ramazan geleneğini yaşatacak programlar düzenliyor. Namazgah Tema Park mesire alanında her akşam iftar sonrası Hacivat ve Karagöz’le başlayan eğlenceler çocukların ilgi odağı olmayı başardı.

“Kandıra’da Ramazan Etkinlikleri”

Sosyal belediyecilik anlayışı ile vatandaşın yanında olmayı sürdüren Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Kandıra’da eski Ramazan geleneklerini yaşatmayı hedefliyor. Bu kapsamda her akşam Namazgah Tema Park Mesire alanında çocuk tiyatrosu ve çocuk oyunlarının sergilendiği etkinliklerle vatandaşları buluşturan Kandıra Belediyesinin hizmetleri büyük beğeni topladı.

Başkan Köken; “Unutulan Gelenekleri Yeniden Canlandırıyor”

Unutulmaya yüz tutmuş geleneksel çocuk oyunlarını çocuklara ve gençlere yeniden hatırlatmak amacıyla düzenlenen etkinlik programlarını merakla izleyen aileler çocuklarıyla bir arada keyifli vakit geçirdiklerini ifade ederek böyle bir hizmetin Kandıra’ya getirilmesini sağlayan Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken’e teşekkür etti.

“Etkinlikler Ramazan Boyunca Sürecek”

Karagöz-Hacivat, Kukla gösterisi, tiyatro oyunları, geleneksek Türk tiyatrosu, masal ve hikayeler, ailelere ve çocuklara yönelik yarışmalar, müzikli eğlenceli skeç ve dramalar, yüz boyama etkinlikleri Ramazan ayı boyunca iftardan sonra her akşam devam edecek.

Başkan Ünal Köken, bu projenin uygulanmasındaki amaç bir yandan unutulmaya yüz tutmuş geleneksel çocuk oyunlarını canlandırmak bir yandan da zamanla teknoloji tutkunu olan çocuklarımıza babalarının ve dedelerinin oynadıkları oyunları öğrenmelerini sağlamaktır. Bu gibi yarışmalarla çocuklar hem eski oyunları yaşayarak keyif alacaklar, hem de kazanmayı, kaybetmeyi, paylaşmayı ve dayanışmayı öğrenecekler dedi.

Tüm vatandaşları Kandıra Namazgah Tema Parkı Mesire Alanına beklediklerini vurgulayan Başkan Köken, iftar sonrası çocuklarımız aileleriyle birlikte keyifli bir akşam geçirmiş olacak diyerek tüm Kandıra’yı düzenledikleri etkinlik programlarına davet etti.

 

 

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft