YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 17-05-2018 12:18   Güncelleme : 17-05-2018 12:18

Başkan Karaosmanoğlu, Kefken Yaylapınar Camisi’nin açılışını yaptı

Kandıra Kefken Yaylapınar Camisi’nin açılışı yapıldı

Başkan Karaosmanoğlu, Kefken Yaylapınar Camisi’nin açılışını yaptı

Başkan Karaosmanoğlu, Kefken Yaylapınar Camisi’nin açılışını yaptı

Başkan Karaosmanoğlu, Kandıra Kefken Yaylapınar Camisi’nin açılışına katılarak, “Camiler, İslâm ülkelerinin aidiyet sembolüdür” dedi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kandıra Kefken Yaylapınar Cami açılışını gerçekleştirdi. Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, AK Parti İlçe Başkanı Erol Ölmez, İlçe Müftüsü Osman Zeki Yağcı, Kefken Muhtarı Zeynel Abidin Ekrem ve çok sayıda vatandaşın hazır bulunduğu açılışta bir konuşma yapan Karaosmanoğlu, “Camiler, İslâm ülkelerinin aidiyet sembolüdür. Farklılıkların ortadan kalktığı, hoşgörünün ikram edildiği manevî evlerimizdir” dedi.

“BU NE GÜZEL BİR AHLAK, BU NE GÜZEL BİR HİZMETTİR”

“Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) “Kim dünyada bir mescit yaparsa, Allah, O’na Cennet’te bir ev yapar” buyurarak cami inşa etmenin ve onarmanın önemini müjdelemişlerdir” diyerek konuşmasını sürdüren Başkan Karaosmanoğlu, “Cami yapmak ya da yaptırmak mukaddes ve çok hayırlı bir görevdir. Bu ne güzel bir ahlak, bu ne güzel bir hizmettir. Allah cami yapımında emeği geçen alın teri döken kardeşlerimden razı olsun. Bizim de çorbada tuzumuz olduğu için mutluyuz. İnşallah camimiz büyük hizmetler verecek 7’den 77’ye tüm vatandaşlarımız bu güzel camimizi dolduracak” şeklinde konuştu.

“CAMİLERİMİZİ DE CEMAATTEN IRAK BIRAKMASIN”

“Elhamdülillah Müslüman doğduk, Müslüman öleceğiz ve ebedi istirahatgâhımıza bir camiden uğurlanacağız. Bu nedenle camiler, Müslümanların ortak evidir” diyerek sözlerini sürdüren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Yurdumuzun bize vatan olmasının en bariz göstergelerinden birisi, kentlerin siluetinde görülen minareler ile o minarelerden günde beş defa yükselen mübarek ezan sesidir. Bu camimiz de inşallah manevi bir huzur ve gönül iklimini asırlarca cemaatine sunacak. Ramazan’a sayılı günler kala açılışını gerçekleştirdiğimiz bu camimiz inşallah teravih namazlarında da dolup taşacak. Cemaatiyle bereketlenecek. Rabbim bizleri, camilerimizden ve ezan sesinden uzak, camilerimizi de cemaatten ırak bırakmasın” vurgusu yaparak tamamladı.

KÖKEN, “KANDIRA’MIZIN HER BÖLGESİNE HİZMET ULAŞTIRIYORUZ”

Kefken Mahallesi Yaylapınar Merkez Cami açılışına katılan Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken ise, “Vatandaşlarımızın ibadetlerini rahatlıkla yapabildikleri, temiz ve ferah alanlar oluşturulması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz, Kefken mahallemiz ve çevre mahallelerimizdeki tüm vatandaşlarımızın ibadet edebileceği camimizin hayırlı olmasını diliyorum. Kandıra’mızın her bölgesine hizmet ulaştırmayı ve hemşehrilerimizin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda çalışmayı sürdüreceğiz” dedi. Kuran-ı Kerimin okunduğu duların edindiği açılış töreninde minik semazenlerin gösterileri de konuklar tarafından beğeniyle izlendi. Kefken mahalle halkı ise açılış sonrası Büyükşehir ve Kandıra Belediyesi’nin ortaya koyduğu hizmetlerden duydukları memnuniyetlerini dile getirmeyi de ihmal etmediler.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft