YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 05-05-2018 19:50   Güncelleme : 05-05-2018 19:50

Kefken doğalgazı test aşamasında

Kefken Doğalgazında testler yakında...

Kefken doğalgazı test aşamasında

Kefken doğalgazı test aşamasında

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, Büyükşehir Belediyesi tarafından Kandıra Kefken Mahallesinde ki doğalgaz yapım çalışmalarını yerinde denetledi. Projede İZGAZ hat testlerinin de kısa zamanda yapılacağı öğrenildi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kandıra Kefken’de doğalgaz çalışmalarını yerinde denetledi. Kandıra ilçe merkezinin ardından artık köylere de doğalgaz vermek için yoğun bir çaba içerisinde olduklarını dile getiren Karaosmanoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak Kerpe, Kefken ve Cebeci köylerine toplamda 64 kilometrelik doğalgaz hattının birinci etabı olan Kefken bölgesinin 25 kilometrelik bölümünün 10 kilometrelik ana hat şebekesini tamamladık. İnşallah test aşamasının ardından bu bölgemize doğalgaz verilecek” açıklamasını yaptı.

“DOĞALGAZ VERMEK İÇİN YOĞUN BİR ÇALIŞMAMIZ VAR”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altay, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Ulaşım Dairesi Başkanı Ayşegül Yalçınkaya ve Fen İşleri Daire Başkanı Serkan Ihlamur’ın yanı sıra AK Parti Kandıra İlçe Başkanı Erol Özmez’in hazır bulunduğu incelemede, çalışanlarla bir araya gelen Başkan Karaosmanoğlu, “Altyapı çalışmalarımız Karadeniz sahillerimizde ki köylerimizde ve mahallerimizde devam ediyor. Şu anda Kefken, Cebeci ve Kerpe sahilinde ki yerleşim yerlerimize doğalgaz vermek için yoğun bir çalışmamız var” dedi.

“2018 SONUNDA DOĞALGAZ VERMEYİ HEDEFLİYORUZ”

Ana hat çalışmalarının yapıldığını dile getiren Karaosmanoğlu, “İZGAZ ile işbirliğimiz neticesinde boruların sağlanmasının ardından Büyükşehir Belediyesi olarak hatların kazılması ve döşenmesi için gerekli çalışmayı süratle yapıyoruz. Kefken ve bölgemizde ki yerleşim yerlerinde önümüzde ki kış döneminde doğalgazın aktif biçimde kullanılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu. Görevlerinin halkı mutlu etmek olduğunu da dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, “Hızlı bir şekilde ana güzergâhları bitirerek testleri yapacağız. 2018 sonunun da bu bölgemize doğalgaz vermeyi hedefliyoruz. Vatandaşımız artık buraları yazlık olarak düşünmeyecek yıl boyunca yaşamını sürdürecek” diyerek sözlerini tamamladı. Kefken Mahalle Muhtarı Zeynel Ekrem ise, “Kefken mahallemiz, İbrahim Başkanımız sayesinde büyük bir hizmet aldı. Mahallemizde harıl harıl bir çalışma var. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’na hizmetleri için çok teşekkür ediyorum. Çok büyük yatırımlar var burada” şeklinde konuştu. Başkan Karaosmanoğlu ayrıca fore kazık çalışmalarının sürdüğü Kumcağız-Kefken mevki köprü yapım işini de yerinde denetledi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft