GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-03-2018 09:21   Güncelleme : 21-03-2018 09:21

Halk Eğitim 2 bin 778 kişiye ulaşmaya çalışıyor

Okuma yazma bilmeyen 2 bin yedi yüz yetmiş sekiz kişi için Kandıra Halk Eğitim Müdürlüğünce okuma yazma seferberliği başlatıldı

Halk Eğitim 2 bin 778 kişiye ulaşmaya çalışıyor

Halk Eğitim 2 bin 778 kişiye ulaşmaya çalışıyor

Kocaeli’nin Kandıra İlçesinde okuma yazma bilmeyen 2 bin yedi yüz yetmiş sekiz kişi için Kandıra Halk Eğitim Müdürlüğünce okuma yazma seferberliği başlatıldı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından canlı yayında başlatılan Okuryazarlık Seferberliği kapsamında harekete geçen Kandıra Halk Eğitim Müdürlüğü, Kandıra Kaymakamlığı, Kandıra Belediyesi ve Kandıra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkıları ile okuma yazma bilmeyen 2 bin yedi yüz yetmiş sekiz vatandaşının okuma yazma öğrenmesi için harekete geçti. Bu kapsamda el borşürü, bilboard reklamı ve anons sistem üzerinden vatandaşları okuma yazma seferberliğine davet eden Halk Eğitim Müdürlüğü açtığı stantlarda bire bir bilgi vererek vatandaşları  seferberliğe davet ediyor.

Konuyla ilgili AA Muhabirine açıklama yapan Kandıra Halk Eğitim Müdürü Ayhan Kazancı Yaptığı açıklamada ’’  Sayın Cumhurbaşkanımız ve eşi hanımefendinin himayelerinde başlatılmış olan okuma yazma seferberliğine Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü olarak katılmış bulunmaktadır. Bizlerde Halk Eğitim Müdürlükleri olarak sahaya çıkmış bulunmaktayız.  Sahada bütün köylerimizde, mahallelerimizde, Kaymakamlığımız, Belediyemiz, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz dahil olmak üzere bir bütün halinde ve bir koordinasyon dahilinde iş briliği yaparak okuma yazma bilmeyen bütün vatandaşlarımızı okur yazar yapmak için uğraşmaktayız. El broşürlerimiz, bilboardlarımız ve  anonslarla, merkezimizde bire bir vatandaşlarımıza  bilgi vererek okuma yazma bilmeyen vatandaşımız kalmamsı için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. TÜİK verilerine göre Kandıra’da 2 bin yedi yüz yetmiş sekiz kişi okuma yazma bilmiyor. Biz bu rakamın bin altı yüz elli kişisine ulaştık. Birinci kadem olarak  80 saatlik kursu bitiren vatandaşlarımız okuma yazma belgesi alacak. Devamö etmek isteyenler ikinci kademe olarak 180 saatlik kurs ile eğitimlerine devam ederek ehliyet alabilme ve açık öğretime kayıt olma imkanı kazanabiliyor. Okuma yazma bilmeyen tüm vatandaşlarımızı bu kurlarımız için bizimle diyaloğa geçmeye davet ediyoruz.’’ Dedi.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft