Advert Advert
Advert Advert
Advert

Kalleş Enişteye Af Yok

Kandıra Karaağaç Mahallesi'nde muhtarlık seçimlerinde yaşanan komik bir olayın günümüze yansıması

Kalleş Enişteye Af Yok
Bu içerik 19126 kez okundu.
Advert
Kalleş Enişte'ye Af Yok
Kandıra Karaağaç Mahallesi’n de 30 Mart yerel seçimlerinde muhtar adayı Soner Sıbıç ve azası Kenan Uçar arasında gelişen komik olay, mübarek Ramazan Ayı’nda farklı fakat komik bir durumun yaşanmasına neden oldu.
 
 
30 Mart yerel seçimlerinde Kandıra Karaağaç Mahallesi’n de muhtarlık yarışına giren muhtar adayı Soner Sıbıç’ın başından geçenler hem düşündürüyor hem de güldürüyor. Mahalle sakinleri tarafından aktarılan duruma göre Mevcut muhtar Mehmet Elmacı’nın karşısına çıkan iki muhtar adayından biri olan Soner Sıbıç, 12 azası ile birlikte seçimlere gece gündüz demeden çalışarak hazırlanmış. Büyük başarı yakalacağına inanan Sıbıç, sandıkların açılmasından sonra kullanılan 786 oydan sadece 14 oy aldığını görünce kara kara düşünmeye başlamış.
 
 
Bu on dört oyu kimin verdiğini araştırmaya başlayan Sıbıç, bir oyu kendisinin verdiğinden hesapla kalan on üç oyun peşine düşmüş. Hanımı ve yaşlı annesinin kesin kendisine oy verdiğini bilen Sıbıç, kime sorsa ben sana oy verdim cevabını alınca, acaba ben mi kendime oy vermedim diye düşünürken, azalarından kimin kendisine oy vermediğini araştırmaya başlamış. Öyle ya ortada 12 aza var fakat kalan oy on bir tane ve azalardan birisi Sıbıç’a oy vermemiş. Peki ama kim bu aza?
 
 
Sıbıç yaptığı araştırma sonucu bu azanın eniştesi Kenan Uçar olduğunu öğrenmiş. Uçar ‘ın kayınçosu olan ve aynı zamanda fındıkçılıkla uğraşan Sıbıç, şimdilerde Uçar’la konuşmuyor. Sütçülük yapan Uçar’dan süt alma’yı da kesmiş üstelik süt toplama işine girmiş. Uçar’ın Ramazan dolayısıyla barışma istekleri ve kahvede kayınçosuna sarılmaları kahvede kahkahalara neden olurken, Soner Sıbıç ısrarla ‘’ Kalleş enişteye af yok’’ diyor.
 
Bayrama ne olur bilinmez fakat Kenan Uçar Karaağaç tarihine kalleş enişte olarak geçmiş gibi görünüyor.
kandıra 30 mart muhtar adayı karaağaç soner sıbıç aza kenan uçar
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Belediye binası çalışmaları hızlanıyor
Belediye binası çalışmaları hızlanıyor
AK Parti Kandıra rekora gidiyor
AK Parti Kandıra rekora gidiyor