GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-02-2018 12:00   Güncelleme : 15-02-2018 12:00

Gazeteciler Afrin'i anlattı

Mehmetçiğimizin orada sadece duaya ihtiyacı var

Gazeteciler Afrin'i anlattı

Gazeteciler Afrin'i anlattı

Kandıra Belediyesi tarafından düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı ve Afrin şehitlerini anma programında konuşan gazeteci Hakan Süer, ‘’ Mehmetçiğimizin orada sadece duaya ihtiyacı var ‘’ dedi.

Kandıra Belediyesi tarafından düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı ve Afrin Şehitlerini anma programı Kandıra Turan Güneş Kültür merkezinde gerçekleştirildi.Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, eşleri Elif Köken, kurum müdürleri, şehit yakınları, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşların katılım gösterdiği program aziz şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşu, İstiklal Marşımızın okunması ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Sunuculuğu gazeteci Halit Yılmaz tarafından yapılan programın konuşmacısı gazeteci Hakan Süer oldu. Yaklaşık 15 gün Afrin harekatını takip eden Süer ve ekibi tarafından çekilen viedo ve fotoğraflarla yapılan sunumla Afrin Zeytin Dalı Harekatının sebepleri ve bölgede neler yaşandığı sorularına cevap arandı.

Programda bir konuşma yapan ve Afrin harekatını değerlendiren Başkan Köken, kahraman askerimizin görevini yerine getirmek için kanı ve canı pahasına verdiği mücadeleye değinirken, ‘’ Zeytin Dalı Harekatı ve Afrin Şehitlerimizi anma programında, bu gün dualarımızdan eksik etmediğimiz terör örgütlerine karşı kahramanca mücadele eden kahraman askerlerimize destek olmak amacıyla bir araya geldik. Bu zor zamanlarda birlik beraberlik ve dayanışma içerisinde Türkiye Afrin’de yedi düvele karşı adı konulmamış bir mücadele vermektedir. Zaman ecdadın Malazgirt’te, Kudüs’te, Çanakkale’de , Sakarya’da dimdik durduğu gibi ve 15 Temmuz’da bizim olduğumuz gibi her daim bir olma, kardeş olma zamanıdır. Afrin'deki bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik başlattığımız Zeytin Dalı Operasyonu başarı ile sürüyor.

Terörün her türlüsüyle ülkemizin huzuruna kastedenler, birbirine sıkıca kenetlenmiş Türk milleti sayesinde hedeflerine ulaşamayacaklardır. Zor zamanlarda dayanışma içinde, birlik ve beraberlik içinde olan milletimiz bu süreçte de terörle sonuna kadar mücadele edecektir. Şehitlerimiz yüreğimizi yakıyor. Sivil vatandaşlarımızın acısını da asla unutmuyoruz. Rakam olarak ifade edilen her bir kaybımızın annesi ile, babası ile, kardeşi ile, evli ise eşi ile, varsa çocuğu ile, arkadaşları ile başlı başına birer dünya olduğunu çok iyi biliyoruz. Hain saldırılar sonucunda şehit olan askerimize Yüce Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, yakınlarına, silah arkadaşlarına ve milletimize sabır, yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyorum ‘’ dedi.

Afrin ve Kandıra şehitlerinin adlarının  okunması ve yoklamaya salondakiler tarafından burada denilmesi ile devam edilen program, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Afrin hususunda söylediği sözler ve Afrin harekatında gazeteci Emre Tuncay tarafından çekilen görüntü ve fotoğrafların slayt olarak sunumu ve Hakan süer’in konu hakkında verdiği bilgilerle devam etti Süer programda 15 gün boyunca Afrin’de yaşadığı olaylar ve gördükleri hakkında bilgiler verdi. Türkiye’nin savaşta olmadığını ifade ederek sözlerine başlayan Süer, konuşmasında, ‘’ Ordumuz savaşta kelimesini kullanmak çok yanlış doğru değil. Ordumuz burada çapulcu ve terör örgütlerine karşı bir harekat düzenliyor. Karşımızda bir devlet ya da böyle bir yapı yok. Burada kendi yerli silahlarımızla mücadele veriyoruz. En önemlileri SİHA ve İHALAR, MPT 76 ve Fırtına Obüslerimiz ’’ dedi.

Avrupanın % 80 ‘ine uyuşturucunun PKK tarafından gönderildiğini ve uyuşturucudan 1.5 milyar dolar gelir elde edildiğini ifade eden Süer, ‘’ Afrin uyuşturucunun en büyük merkezi konumunda. Afrin Harekatı bu anlamda da önemli sonuçlar doğuracak.  Operasyon çok dikkatli yapılan bir operasyon operasyonun henüz %10 undayız. Çünkü biz masum vatandaşları düşünmek zorundayız. PKK ve yandaşları tarafından öldürülen siviller Türk askeri öldürdü diye propaganda yapılıyor. Bu harekatta 26 günde bir tek sivil masum vatandaş öldürülmedi. 26 günde ne yazık ki 33 askerimiz şehit oldu 140 askerimiz yaralandı.  8 noktadan operasyon yapılıyor. Özgür Suriye Ordusu ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin fedakarca mücadelesi sonucu 45 nokta terör örgütünden alındı. Askerimizin orada dua dışında hiçbir şeye ihtiyacı yok’’ dedi.

Şehitler için duanın İL Müftü Yardımcısı Burhan Bilgin tarafından yapılmasının ardından program sonlandırıldı.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft