TÜRKİYE-DÜNYA
Giriş Tarihi : 05-02-2018 14:57   Güncelleme : 05-02-2018 15:49

Bakan Işık Kandıra'dan gündemi değerlendirdi

Başbakan Yardımcısı Işık'ın gündeminde Afrin ve Kandıra'ya yapılacak yatırımlar vardı

Bakan Işık Kandıra'dan gündemi değerlendirdi
Bakan Işık Kandıra'dan gündemi değerlendirdi
AK Parti Kandıra İlçe Başkanlığı'nı ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, partililerle bir araya geldiği toplantıda yeni seçilen ilçe teşkilat üyelerine hayırlı olsun temennisinde bulundu. Işık’ın gündeminde Afrin Operasyonu vardı.
Başbakan yardımcısı Fikri Işık’ın Kocaeli’de gerçekleştirdiği bir dizi ziyaretin ardından geldiği Kandıra’da ilk durağı AK Parti Kandıra İlçe Başkanlığı oldu. İlçe Başkanı Erol Ölmez, Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken ve partililer tarafından kapıda karşılanan Işık, herkesle tokalaşarak girdiği ilçe binasında  yerel gündem dışında ülke gündemi ve özellikle Afrin Operasyonu hakkında bilgiler verdi. Bölgede Birinci Körfez Savaşı'yla başlayan bir değişimden söz eden Bakan Işık, a " Bu sürecin Türkiye’ye etkilerini azaltmak için elimizden geleni yaptık. Irak'tan sonra Suriye'nin de parçalanarak devlet otoritesinin yok edilmesi, önce DEAŞ'ın şimdi PYD'nin bir hakimiyet oluşturma çalışması, Türkiye'nin hem milli güvenliği açısından hem de bölgenin istikrarı açısından son derece önemli bir tehdittir." Dedi.
PYD/YPG'nin doğrudan PKK'nın üst düzey yönetiminden talimat alan bir örgüt hiyerarşisi olduğunu ifade eden Bakan Işık, ‘’ Bu terörist yapının Suriye'de veya başka bir bölgede bir alan hakimiyeti oluşturması, Türkiye'nin milli güvenliğine de milli çıkarlarına da doğrudan tehdittir. Bu tehdidin bertaraf edilmesi de Türkiye'nin en tabii hakkıdır. Hiç kimse kusura bakmasın, PKK'yla organik bağını bildikleri halde PYD'yi terör örgütleri listesine almamak aslında bunlar için en hafif tabiriyle bir gaflettir. Terörün iyisi kötüsü olmaz, teröristin iyisi kötüsü olmaz. Terör her yerde terördür, terörist de her yerde teröristtir. Eğer teröristler arasında ayrım yapmaya kalkarsanız eninde sonunda o terörist sizin başınıza da bela olur. Sizi de mutlaka ama mutlaka bir şekilde rahatsız eder.Türkiye’nin bu konuda sessiz kalması beklenemez. Kahraman Mehmetçik'imiz canı pahasına böyle bir terör oluşumuna müsaade etmeyeceğini bütün dünyaya gösteriyor. Allah yardımcıları olsun’’ Dedi.
Şehitlere rahmet, yaralı askerlere acil şifa dileyerek sözlerini sürdüren Işık,  zor fakat mutlaka yapılması gereken bir mücadele yürütüldüğünü ifade ederken, ‘’ Bugün bu mücadeleden geri durursak yarın daha büyük bedeller ödemek zorunda kalırız ama Allah'a hamdolsun milletimiz büyük bir dayanışma içerisinde olayın ne olduğunu çok iyi idrak ederek, Afrin operasyonuna sonuna kadar destek veriyor. Teröristleri Afrin'den de bölgeden de temizleyene kadar bu mücadeleyi vereceğiz. Hiçbir terör örgütünün bölgede yapılanmasına Türkiye müsaade edemez. Nasıl DEAŞ'la mücadele ettiysek, PYD/YPG ile de sivillere hiçbir zarar vermeden kılı kırk yarar bir hassasiyetle mücadele etmeye devam edeceğiz. Nasıl Türkiye içerisinde PKK'yı artık Allah hamdolsun adım atamaz hale getirdiysek, Afrin'de ve diğer bölgelerde PYD'yi de adım atamaz hale getireceğiz. Bu Türkiye'nin milli güvenlik meselesidir." Dedi.
İlçe teşkilatında yapılan toplantının ardından Kandıra’da yapılması planlanan projeler hakkında ilçe Belediye Başkanı Ünal Köken’den bilgi alan Işık, Belediye hizmet binası, Kaymakamlık hizmet binası ve Kent meydanı'nı içinde barından, büyük projeyi yerinde inceledi. Buradan Kandıra Seyitaliler Mahallesine geçen Işık’a Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy,  Ak Parti İL Başkan Vekili Mehmet Uzunoğlu,  Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal, İlçe Başkanı Erol Ölmez, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, , Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Kocaeli İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, Kocaeli İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan ve Seyitaliler Köy Muhtarı Ahmet Balık ve partililer eşlik etti.
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft