Advert Advert
Advert Advert
Advert

Toprak reformu paneli ümit verdi

Toprak Reform ve Tarım Arazilerinin Birleştirilmesi konulu panelde Kandıra Tarımı masaya yatırıldı

Toprak reformu  paneli ümit verdi
Bu içerik 4540 kez okundu.
Advert

Toprak reformu  paneli ümit verdi

Kandıra Belediyesi öncülüğünde Ak Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün’ün de katıldığı Kandıra’da Toprak Reform ve Tarım Arazilerinin Birleştirilmesi konulu panelde Kandıra Tarımı masaya yatırıldı.

Kandıra Belediyesi öncülüğünde  toprakların reformu ve toprak toplulaştırılması kanunu hakkında bilgilendirme ve sunum paneli düzenlendi.  Turan Güneş Kültür Merkezi’nde düzenlenen panelde Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Tarım İl Müdür Yardımcısı Emre Katrancı, Tarım İl Müdürlüğü Toplulaştırma Sorumlusu Zehra Erdem, Tarım İlçe Müdürü Basri Uslu, Kandıra Ak Parti İlçe Başkanı Erol Ölmez, Muhtar Dernek Başkanları ve meclis üyeleri ve siyasi parti temsilcileri  katıldı.

 

Kandıra genelinde ilk kez gerçekleştirilen panelde toprak reformu ve tarım arazilerinin birleştirilmesi ve satışının önüne geçilmesi için alınması gereken önem ve tedbirler ele alındı. Karşılıklı soru cevap şeklinde geçen panelde miras yolu ile devralınan arazilerin amaçları dışında kullanımı, atıl bırakılması veya satılması sonucu oluşan sıkıntılar ve çözüm yolları üzerinde duruldu. Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, sıkıntıların giderilmesi için meclise bilgi vereceğini, yönetmelik ve kanunların çiftçilerin lehine dönmesi için gerekli çalışmaların yapılacağını belirtti.

Kandıra’da tarım faaliyetlerinin arttırılmasına yönelik çalışmaları Ak Parti İlçe Başkanı Erol Ölmez ile birlikte değerlendiren Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken ise yaptığı konuşmada tarım arazilerinin ilçe için önemine değinirken, tarım arazilerinin elden çıkmaması için gerekli tedbirlerin alınması yönünde çalışmalarının arttığını vurguladı. Tarım arazilerinin satılmasının ileriki dönemlerde Kandıra için olumsuz sonuçlar doğurabileceğini, Kandıra’nın tarım ilçesi olarak topraklarına sahip çıkması gerektiğini belirten Köken, ‘’ Tarım Kandıra için tarım olmazsa olmazımızdır’’ diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından vatandaşların ve çiftçilerin soruları yanıtlandı.

Panelin ardından Ak Parti Kocaeli Milletvekilimiz Zeki Aygün, İl Başkan Yardımcısı Adnan Turan,İlçe Başkanı Erol Ölmez, Belediye Başkanı Ünal Köken ve İlçe yönetimi Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal’a nezaket ziyaretinde bulundu. Geçmiş dönem Ak Parti ilçe başkanlığı yapan ve kısa süre önce tedavi gören ​Mustafa Akkoç evinde ziyaret edildi. Ardından Kandıra Manda Çiftliği olarak adını duyuran Buffa Süt Ürünleri ziyaret edilerek çalışmalar hakkında bilgi alındı.    

 

kandıra kandıra tarımı toprak reformu kandıra belediyesi panel zeki aygün ünal köken erol ölmez mehmet ünal mustafa akkoç buffa kandıralılar
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İYİ Parti Millet İttifakı meclis aday listesi açıklandı
İYİ Parti Millet İttifakı meclis aday listesi açıklandı
Cumhur ittifakı ortak liste ile çıktı
Cumhur ittifakı ortak liste ile çıktı