Advert Advert
Advert Advert
Advert

Kandıra'dan Kudüs tepkisi

Ak Parti Kandıra ilçe'den Kudüs tepkisi

Kandıra'dan Kudüs tepkisi
Bu içerik 4110 kez okundu.
Advert

Kandıra'dan Kudüs tepkisi

ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması ve elçiliğini buraya taşıma kararına tm Trükiye’den olduğu gibi Kandıra’dan da tepki geldi. AK Parti Kandıra İlçe Teşkilatı, bu hukuksuz ve ahlaksız kararı bir basın açıklaması ile protesto etti

ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkent olarak tanımasına bir tepkide Ak Parti Kandıra ilçe başkanlığı’ndan geldi.  Cuma namazı çıkışı basın açıklaması düzenleyen teşkilat üyeleri yaptıkları basın açıklamasında , ‘’ Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın hukuksuz Kudüs açıklaması, insanlık vicdanını yaralamış ve bölgemizdeki sorunları derinleştirmiştir ‘’ dedi. Kandıra Çarşı Camii önünde düzenlenen basın açıklamasına  Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, AK Parti Kandıra İlçe Başkanı Erol Ölmez, gençlk ve kadın kolları, belediye mecls üyeler, partililer ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

KUDÜS  KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

İlçe Gençlk Kolları Tanıtım ve Medya Sorumlusu Mücahit Girign tarafından okunan basın açıklamasında , “Amerika Birleşik Devletler Başkanı Donald Trump’ın hukuksuz Kudüs açıklaması, insanlık vicdanını yaralamış ve bölgemizdeki sorunların daha da derinleşmesine neden olmuştur. Sayın Cumhurbaşkanımızın kesin şekilde ilan ettiği gibi Kudüs tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir. Alınan kararın İsrail ve Filistin arasında tansiyonu yükseltmekten başka bir getirisi olmayacaktır. Kabul edilemez bu karardan en kısa sürede dönülmelidir. İslam’ın sesini susturmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler, tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır. İslam’ın harem-i izzeti olan Kudüs’ü tacize teşebbüs edenler, Türk’üyle, Arab’ıyla, Kürd’üyle tüm Müslümanlarda Selahaddini Eyyubi ruhunun dirilip karşılarına dikildiğini göreceklerdir. Türkiye’nin Kudüs’ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız. İslam’ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere ancak tüm Müslümanların bir elin parmaklarının kenetlenmes gibi bütünleşmesyle engel olunabilir. Biz Müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız.” mesajı okundu.

kandıra kandıra ak parti ilçe teşkilatı kudüs tepkisi basın açıklaması abd israil kudüs kandıralılar
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Belediye binası çalışmaları hızlanıyor
Belediye binası çalışmaları hızlanıyor
AK Parti Kandıra rekora gidiyor
AK Parti Kandıra rekora gidiyor