Advert Advert
Advert Advert
Advert

Ak Partili kadınlar kongresini yaptı

Ak Parti Kandıra 4. Olağan Kadın Kolları Kongresi bayram havasında gerçekleştirildi

Ak Partili kadınlar kongresini yaptı
Bu içerik 4709 kez okundu.
Advert

Ak Partili kadınlar kongresini yaptı

Ak Parti Kandıra 4. Olağan Kadın Kolları Kongresi Kandıra Turan Güneş Kültür Merkezinde yoğun katılımla bayram havasında gerçekleştirildi.

Saygı duruşu, İstiklal  Marşımızın okunması ile başlayan kongreye Ak Parti İl Başkan Vekili Mehmet Uzunoğlu, İl başkan Yardımcıları Adnan TUran, Orhan Barış, il yönetim kurulu üyeleri Yakup Karaaslan,  İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, İlçe Başkanı Erol Ölmez, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, eski ilçe başkanları Muhsin Tekol, Yunus Özder,eski belediye başkanları Ercüment Şahin, Cengiz Kan, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları üyeleri, gençlik kolları üyeleri, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

İlk olarak konuşma yapan ve çalışma ekibi başta olmak üzere il ve ilçe yöneticilerine tek tek teşekkür ederek konuşmasına başlayan eski kadın kolları başkanı Nilüfer Çelik, yeni başkan Gülnur Çelik ve yönetim kuruluna başarılar diledi.

Divan Kurulu Başkanlığına Pınar Atabay üyeliklerine ise Ayşe Yılmaz, Feyziye Bircan , Huriye Başol, Sevcan Kutluay Demir tarafından yapılan kongrede faaliyet raporunun okunması ve gönderilen mesajların iletilmesi sonrası konuşmalara geçildi.

İlçe Başkanı Erol Ölmez tarafından  günün önemine vurgu yapan  konuşmasında , ‘’ Ak hanımlar emeğinden,eşinden, işinden çalan hanımefendiler her zaman sahada oldular. Türkiye’nin en ileri demokrasi partis i Ak Partimizdir.  Baktığımız zaman kadınlarımız için TBMM de komisyon kurup fırsat eşitliği yaratmak isteyen kadınlara değer veren tek parti AK partidir. Kendilerini demokrasi partisi zannedenler buralara gelsinler örnek alsınlar. Geçmiş dönem Nilüfer Hanımla nasıl çalıştıysak bu dönemde mevcut seçilecek yeni başkanımız Gülnur kardeşimiz ve yönetimi il aynı heyecanla  2019’ da ki  üç seçimi de aynı şekilde alarak Ak Partinin bayrağını en üstte dalgalandırmaya devam edeceğiz inşallah. Bu mücadelede başta reisimiz olmak üzere tüm teşkilatlarımızla fitne, fesat  ve karışıklığa meydan vermeden dimdik sahada olacağız. ‘’ dedi.

Ardından söz alan Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, kadın kollarında ve parti içinde emeği geçen herkese teşekkür ederek başladığı konuşmasında,  kadınların siyasetteki yerine  değindi. ‘’ 2019 da geçireceğimiz üç büyük seçimde arzuladığımız,hedeflerimizin yakalanması arzusu ile inşallah birlik beraberlik içinde başaracağımıza inanıyoruz.Her zaman söylediğimiz gibi ara sıra ufak tefek hatalarımız aksaklıklarımız olur. Ancak diyoruz ya  insanız beşeriz . Kol kırılır yen içinde kalır. Evet kol kırılsın yen içinde kalsın.  Bunlar kendi aramızda mutlaka konuşulur. İçimizdeki olumluyu olumsuzu asla rakiplerimize koz olarak vermeyelim. Bizi bize kırdırma oyunlarına gelmeyelim. Hatamızı kusurumuzu kendi içimizde konuşarak başarabiliriz. Bir birimize sarıldığımız sürece yıkılmayacağımızı biliyoruz. Teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum. Bizi hiçbir programda yalnız bırakmıyorsunuz. Bırakmayında zaten. Bir birimiz severek yol göstererek uyararak çok daha güzel günlere gitmek zorundayız. Teşkilatımızın bütünü ile birlikte 2019 seçimlerine güzelce hazırlanacağız ‘’ dedi.

5 ilçe kongresini bitirdiklerini ve 8 aralığa kadar 6 ilçe kongresini tamamlamayı hedeflediklerini ifade ederek söze başlayan il kadın kolları başkanı Serpil Yılmaz, ‘’ Diğer partiler kadın kollarını bile kuramazken, sen ben kavgası verirken parti içi ihtilaflarla gündem gelirken bizler kongrelerimizi birlik beraberlik kardeşlik şuuru içinde gerçekleştiriyoruz biliyoruz ki bizim için asıl olan oylumuzdur makamlarımız değil esas olan davamızdır ünvanımız değil.  AK partide kadın kolları hareketi bu gün 4 buçuk milyon üyesi ile dünyanın en büyük kadın hareketi olarak yerini almıştır. AK Patrti olarak 16 yıldırı kadınlarımızın yanında olduk. Gerçekleşen reformlarda kapı kapı dolaşan oy veren sizlerin imzası var. Mahalle teşkilatlarından ilçe yönetimlerine kadar Kandıra’mızda görev yapmış tüm kadınlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca kuruluşundan bu güne başkanlık görevi yapan Hatice Ersöz, Fatma Bitik, Ayşe Buruş Maviş, Fatma Yalçınkaya, İlknur Yiğitoğlu, Aygül Çetin ablalarımıza ve son olarak görev yapan bayrağı  Gülnur Bayrak kardeşimize devredecek olan Nilüfer Çelik ablamıza çok teşekkür ediyoruz.’’ Dedi.

Bu büyük ailenin mensubu olmaktan büyük bir onur duyuyoruz diyerek sözlerine başlayan il başkan yardımcısı Mehmet Uzunoğlu, ‘’ Büyük bir yarış içerisindeyiz. Bize devredilen büyük bir başarı var. Hem teşkilat ölçeğinde hem belediye ölçeğinde  hem genel merkez hizmetleri ölçeği içerisinde. Bunun artarak devam etmesi için biz teşkilatlar olarak, il başkanımızın başkanlığında  gece gündüz çalışıyoruz. Biz bu işin bilincindeyiz ne yaptığımız ne yapmamı gerektiğini biliyoruz. Bu makamlara gelene kadar gönüllü olduğumuz bu makamlara geldikten sonda sorumlu olduğumuzu biliyoruz. Hiç kimse ama hiç kimse partinin hangi görevinde olursa olsun çok kıymetlisiniz ve önemlisiniz. Dirayetliyiz sorumluluğumuz biliyoruz kısa orta vadede yapacaklarımız var yaptıklarımız var bunları biliyoruz. uzun süre konuşmaya gerek yok. Dünyanın nasıl Türkiye’ye ihtiyacı varsa Türkiye’nin de Ak Partiye ihtiyacı var. Bu heyecana bu gayrete emek veren herkesi kutluyorum kongremizin başarılar getirmesini diliyorum seçilen kardeşimize  ve yönetimine başarılar diliyorum ‘’ dedi.

Gülnur Bayram’ın Yönetimi: Kübra Yener, Merve Korkmaz, Sevinç Bayrak, Huriye Başol, Şaziye Fındık, Serpil Vural, Hediye Öztürk, Ayşe Okumuş, Emine Meşe, Kübra Dönmez, Elif Şenol, Hümeyra Balaban, Handan Fidan, Arzu Demirtaş.

İl Kongre Delegeleri: Gülnur Bayram, Nilüfer Çelk, Seniha Ölmez, Elif Köken, Perihan Yılmaz, Huriye Başol, Merve Korkmaz, Nuray Şentürk, Gülcan Özder, Kadriye İnci, Nurcan Şahin, İlknur Yiğitoğlu, Özen Kan, Aygül Çetin, Melek Bayraktar, Gül Öztürk, Kübra Yener, Hülya Ok, Fatma Yalçınkaya, Müşerref Akkoç, Şennur Kılıçaslan

 

kandıra ak parti kandıra kadın kolları ak parti kandıra kadın kolları 4. olağan kongresi gülnur bayram kandıralılar
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İYİ Parti Millet İttifakı meclis aday listesi açıklandı
İYİ Parti Millet İttifakı meclis aday listesi açıklandı
Cumhur ittifakı ortak liste ile çıktı
Cumhur ittifakı ortak liste ile çıktı