Advert Advert
Advert Advert
Advert

Kandıra'da Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

Cumhuriyetin 94’üncü yıl dönümü dün Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı

Kandıra'da Cumhuriyet Bayramı Coşkusu
Bu içerik 4623 kez okundu.
Advert

Kandıra’da Cumhuriyet Coşkusu

Cumhuriyetin 94’üncü yıl dönümü dün Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı. Bu gün Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal’a Kaymakamlık makamında tebrik ziyaretlerinin ardından Cumhuriyet coşkusu düzenlenen törenle taçlandı.

Cumhuriyetin 94.’üncü Hükümet Konağı önünde Atatürk anıtına  çelenk sunma töreni ile başladı. Düzenlene törene Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal, Garnizon Komutanı Piyade Binbaşı  Ali Akyaka, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Kandıra Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Hüseyin Daşdemir, İlçe Emniyet Müdürü Ali Çalışkan, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan çelenk sunum töreni Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk Anıtına sunumu ile sona erdi. 29 Ekim Pazar sabahı Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal tarafından tebriklerin kabulü ile tekrar başlayan 29 Ekim Coşkusu, havanın yağmurlu olması dolayısı ile Kandıra Turan Güneş Kültür Sitesinde düzenlenen tören ile taçlandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşma Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal tarafından yapıldı.  Cumhuriyetin 94 yıl dönümünün coşku, kıvanç, heyecan ve gururla kutlandığını ifade eden Kaymakam Ünal, Cumhuriyetin faziletlerinden bahseden konuşmasında  ‘’ Kahraman Türk Milletinin bütün işgalcilere kafa tutan inancı azmi ve cesareti ile kazanılan Kurtuluş savaşının ardından ilan edilen Cumhuriyetle sadece basit bir yönetim değişikliği olmamış,  ülkemiz her alanda köklü değişiklikler yaşanmıştır. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Cumhuriyet’e  emek verenleri minnetle, şükranla anar,  ebediyete intikal  edenlere ve aziz şehitlerimize teşekkürü bir borç biliriz. Bayramımız kutlu olsun’’ dedi.

Tören 29 Ekim dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren kompozisyon ve şiirlerin öğrenciler tarafından okunması ve folklor gösterileri ile devam etti. İlkokullar arasında düzenlenen resim yarışması birincisi A.K.V Bağırganlı İlkokulu 4/A sınıfı öğrencisi Nisanur Damaksız, ikincisi Akçakoca İlkokulu 1/F sınıfı öğrencisi Beyza Atakişi ve üçüncüsü A.K.V Bağırganlı İlkokulu 4/A sınıfı öğrencisi Zeynep İpek Salcı, Ortaokullar arası düzenlenen şiir yarışması birincisi Özel Kandıra Mefkure Ortaokulu 8/A sınıfı öğrencisi Aşır Anıl Paslı, ikincisi Yusufça Şehit İrfan Yaman Ortaokulu 6/A sınıfı öğrencisi Ayşenur Bulgurcu ve üçüncüsü A.K.V.Ballar Ortaokulu 7/A sınıfı öğrencisi Mert Kara,  Liseler arası düzenlenen kompozisyon yarışması birincisi Kandıra Anadolu Lisesi 11/E sınıfı öğrencisi Mustafa Caner Doğan, ikincisi Kandıra Anadolu İmam Hatip Lisesi 12/A sınıfı öğrencisi Hamdi Şeker, üçüncüsü Şehit Yavuz Sonat Güzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11/A sınıfı öğrencisi Ceydanur Çetin’e  ödülleri Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal, Garnizon Komutanı Piyade Binbaşı  Ali Akyaka, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken ve Milli Eğitim Müdürü İhsan Özkan tarafından verilmesinin ardından program sonlandırıldı.

 

 

 

kandıra 29 ekip cumhuriyet bayramı kandıra kaymakamı mehmet ünal cumhuriyet bayramı töreni kandıralılar 29 ekim 94. yıldönümü
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Belediye binası çalışmaları hızlanıyor
Belediye binası çalışmaları hızlanıyor
AK Parti Kandıra rekora gidiyor
AK Parti Kandıra rekora gidiyor