SİYASET
Giriş Tarihi : 26-10-2017 21:28   Güncelleme : 26-10-2017 21:46

AK Gençler kongrelerini yaptı

AK Parti Kandıra İlçe Gençlik Kollarının yeni başkanı Ömer Bayraktar

AK Gençler kongrelerini yaptı

AK Gençler kongrelerini yaptı

AK Parti Kandıra İlçe Gençlik Kollarının tek listeli 5. Olağan Kongresi büyük coşkuyla gerçekleştirildi. Kongrede daha önce başkan adayı olduğu açıklanan Ömer Bayraktar seçilmiş gençlik kolları başkanı oldu.

Yoğun katılımla Turan Güneş Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kongreye AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, İlçe Başkanı Erol Ölmez, eski ilçe başkanları Yunus Özder, Erdinç Şentürk, Muhsin Tekol, eski gençlik kolları başkanları Murat Ölmez, İskender Yazıcı, Ayhan Kılıç, meclis üyeleri, kadın kolları, gençlik kolları ve partililer katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan kongrede divan başkanlığına  Serdar Arıcan, başkan yardımcılığına İskender Yazıcı ve üyeliklere Yasemin Kulaç, Bedirhan Kıyga ve Faruk Koca seçildi. Faaliyet raporunun slayt olarak okunmasının ardından ilk konuşan isim eski gençlik kolları başkanı, Kandıra Belediyesi Başkan Yardımcısı Murat Ölmez oldu.

Ölmez, 6 yıllık gençlik kolları başkanlığı dönemine atıfta bulunarak başladığı konuşmasında ‘’ 2011 yılından bu yana teşkilat bayrağını bizimle birlikte taşıyan bizden aldığı bayrağı daha yukarılara taşıyacağından emin olduğum, birlikte çalışmaktan gurur duyduğum Ömer Bayraktar kardeşime yeni görevinin hayırlı olmasını diliyorum’’  dedi.

Ölmez’in ardından bir konuşma yapan işçe başkanı Erol Ölmez, en büyük üzüntüsünün eski, yönetimdeki birçok değerli arkadaşının ve gencin yönetimde olamaması olduğunu ifade etti. Fakat bunun sadece bir görev değişikliği olduğunu bir ve beraber olduklarının altını  çizen Ölmez,’’ Özellikle 2019 seçimleri ve bu döneme yönelik çalışmalarda tüm teşkilatın gençlik kollarının ve teşkilat üyelerine de bu kardeşlerime hiç bir acemilik hissettirmeden 40 yıllık  siyasetçi gibi destek olacaklarından eminim. Yeni arkadaşlarıma teşekkür ediyorum başarılar diliyorum. Onlara çalışmak zevk olacak ‘’ dedi.

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken ise yaptığı konuşmada kuruluşundan bu yana bu teşkilatlarda görev almış, mücadele içine girmiş kardeşlerimize, büyüklerimize rahmete kavuşmuş olanlardan Allah razı olsun. Önümüzdeki dönemde geçmişte olduğu gibi çok güçlü çalışma yaparak özellikle 2019 seçimlerinde Kandıra’dan istenilen oranı, başarıyı elde edeceğiz. Bizler belediye olarak vatandaşlarımızla olan çalışmalarımızı koordineli bir şekilde programlar çerçevesinde yürütüyoruz.   Bundan sonra da hep birlikte çalışmışlığımızı, yürümüşlüğümüzü teşkilatlarımızla birlikte daha da güçlendirip yolumuza devam edeceğiz. Allah birliğimiz beraberliğimizi bozmasın. Ben yerel yönetimlerin başında biri olarak kardeşlerime her türlü desteği vereceğimizi ifade ediyorum Allah yar ve yardımcımız olsun’’ dedi.

Gençlik Kollarında yetişen gençlerin artık önemli görevlere getirilmesinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek başlayan İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, eski ilçe gençlik kolları ve başkanlarına teşekkür etti. Kahraman, “ Kandıra zor bir coğrafya ve biz bu coğrafyada kardeşlerimizle büyüklerimizle birçok çalışma yaptık. Biz Kocaeli Gençlik Kolları olarak sırtımızdaki yükün artmasını istiyoruz. Kongre sürecimizin hayırlı olmasını temenni ediyoruz. ‘’ dedi.

Son olarak konuşma yapan İl Başkanı Şemsettin Ceyhan,  AK Parti’nin kuruluşundaki imkan ve şartlardan bu günkü imkan ve şartları kıyaslayarak başladığı konuşmasında, ‘’ Şükürler olsun o günlerden bu günlere ülkemizin ve partimizin şartları o kadar güzelleşti ve değişti ki. Şükürler olsun bu gün çok çok daha iyi bir yerdeyiz. Ama bir şeyi unutmamak lazım. Bu güne geldiğimiz noktaya şükretmek önemli ama şükürle beraber mücadeleyi fedakarlığı gayreti ve bazen kendimizden vazgeçebilmeyi eğer göze alamazsak inanınki 2019 da ki o en önemli virajda kazandığımız, bu gün şükretmekle mutlu olduğumuz bir çok kazanımımızı, hem kendimiz için hem gençlerimiz için, hem evlatlarımızın için, hem de ülkemizin geleceği için 18 yıllık kazanımızı 18 haftaya kalmadan her birini geri bırakırız.  Sefere çıkmak bizden zafere ulaşmak Allah’ tan. Mesele bu işi Allah rızası için yapmak. Mesele AK Partinin kaderinin bu ülkenin kaderi olduğunu unutmamak. Sizinle birlikte 96 mahalledeki bütün kardeşlerimize gideceğiz eksiğimiz varsa özür dileyeceğiz yanlışımız varsa düzelteceğiz yapamadığımız varsa bu nedenle yapamadık diyeceğiz gönülleri tamir edeceğiz.  Biz Kandıra’da yüzde 63 ‘leri alırız ama yetmez. 2019’ daki hedefimiz belediye başkanlığını almak değil o zaten mevcutta var. Allahın izniyle çok çalışarak yüzde yetmişlerle. Reis dünya beşten büyüktür dediğinde elini masaya vururken Türkiye’den aldığı güçle sesini daha fazlasını çıkarmak aksi halde bu ülkeyi boğmak için herkes sırada bekliyor’’ dedi.

ÖMER BAYRAKTAR’IN YÖNETİMİ

Murat Özkal, Çağrı Yardımcı, Mustafa Duran, Mehmet Değirmenci, Erol Özcan, Yücel Candan, Kadriye

Eyidoğan, Yasin Yener, Kadir Akarsu, Sevda Başol, Ahmet Can Demirtaş, Mücahit Girgin, Ender Satılmış, Hüseyin Ekrem.

İl Kongre Delegeleri:

Murat Ölmez, Faik Bal, Ömer Bayrakdar, Murat Özkal, İskender Yazıcı, Nazif Sapmaz, Faruk Koca, Burak Doğru, Kurtuluş Yener, Sevda Başol, Yusuf Acun, Salih Samet Çetin, Ümmet Veyisoğlu, HediyeÖztürk, Çağrı Yardımcı, Uğur Pehlivan, Özgür Öz, Ekrem Yazıcı, Yasin Yener, Onur Balaban, Azem Ülger.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft