YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 24-08-2017 09:40   Güncelleme : 24-08-2017 09:40

Kırkyama Şenliklerine Kandıra Yoğurdu Damgasını Vurdu

Kırkyama Şenliklerine Kandıra yoğurdu damgasını vurdu.

Kırkyama Şenliklerine Kandıra Yoğurdu Damgasını Vurdu

Kırkyama Şenliklerine Kandıra Yoğurdu Damgasını Vurdu

Kandıra Belediyesi, Gölcükte gelenekselleşen Kırkyama Şenliklerinde ünü ilçe sınırlarını aşan Kandıra yoğurdunu tanıttı. Geleneksel hale gelen ve bu yıl 18.si düzenlenen Kırkyama Şenliklerine Kandıra yoğurdu damgasını vurdu.

Ford Otosan Kültür Merkezi’nde açılan sergiyle start alan Nakışlı Kırkyama Şenliğine binlerce vatandaş katıldı. Kandıra Belediyesinin desteği ile ulusal lezzetler arasında yerini alan Kandıra yoğurdundan tadan yurtdışından gelen misafirler, bu lezzete hayran olduklarını dile getirdi.

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Kandıra’da sürdürdükleri hizmetlerin yanı sıra ilçenin öne çıkan lezzetlerinin tanıtılması ve ulusal plartformlardayerini alması için çaba gösterdiklerini vurguladı. Kandıramız sahilleri, doğa yapısı ve insanlarının misafirperver oluşuyla ünlenen bir ilçe. Bizler ilçemizin turizm yönünden zengin olduğunu biliyoruz. İlçemize gelen misafirlerin sahillerimize hayran kalması bizleri memnun ediyor. Kandıra Belediyesi olarak sürdürdüğümüz tüm proje ve çalışmalarımızda ilçemizi bir adım daha öne çıkarmayı amaçlıyoruz. Turizm zenginliklerimize birbirinden farklı lezzetleri de ekleyerek  ilçemize gelen tüm misafirlerimize tattırıyoruz dedi.

Etkinliklerinin sonunda ise, Kandıra Belediyesinin desteği ile 8.Uluslararası Nakışlı Kırkyama Şenliği Çalıştayında yurtiçi ve yurtdışından gelen misafirlerin beğenisine Kandıra yoğurdunu sunan Kocaeli Yerel Kültür Platformu, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken’e desteklerinden dolayı teşekkür etti.

 

 

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft