YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 06-08-2017 19:42   Güncelleme : 06-08-2017 19:42

Kandıra güreşlere hazırlanıyor

"Kandıra Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri ve Yoğurt Festivali" için oluşturulan tertip komitesi çalışmalarına başladı

Kandıra güreşlere hazırlanıyor

Kandıra güreşlere hazırlanıyor

Kandıra'da her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve vatandaşların yoğun ilgisine neden olan  "Kandıra Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri ve Yoğurt Festivali" için oluşturulan tertip komitesi çalışmalarına başladı.

Kandıra Belediyesi tarafından tarihi Namazgah çayırında her yıl geleneksel olarak düzenlenen "Kandıra Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri ve Yoğurt Festivali"ni bu yıl da düzenlemek için çalışmalara start verildi. Kandıra Belediye Başkanı Ünal KÖKEN'in kültürel ve sosyal faaliyetlere verdiği önem neticesinde son yıllarda daha büyük bir katılım ile gerçekleştirilen festivali, bu yıl da organize etmek amacı ile Kandıra Belediyesi'nin Mavi Köşe Lezzet Lokantası'nda düzenlediği yemekte, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri ve  festival komitesi bir araya geldi.

Geçtiğimiz yıl hain darbe kalkışması nedeni ile iptal edilen festivalin bu yıl yeniden düzenlenmesi planlanıyor. Bu amaçla toplanan tertip komitesi düzenlenecek festivalin detaylarını planlamak  için çalışmalara başladı. Kandıra'da bulunan tarihi namazgah çayırında uzun yıllardan beri düzenlenen yağlı güreşler Kandıra'da geleneksel bir festivali haline gelmiş bulunuyor. Özellikler son yıllarda Kandıra Belediye Başkanı Ünal KÖKEN'in öncülüğünde daha kapsamlı bir şekilde organize edilen festival, çevre il ve ilçeler başta olmak üzere tüm yurttan vatandaşların gösterdiği ilgi ile daha büyük katılımlarla gerçekleştiriliyor.

Bu sene Eylül ayının ilk haftası yapılması planlanan festivalin, Kandıranın tarihine yakışır bir şekilde organize edilmesi için Kandıra Belediyesi ve festival tertip komitesi çalışmalarına başladı. Tertip komitesinin eski üyeleri ve yeni üye adaylarının bir araya geldiği toplantıda, ilk olarak yeni üyeler belirlendi. Festivalin eksiksiz bir şekilde gerçekleştirilmesi için yapılması gerekenler planlandı. Bu toplantı ile başlayan ve özveri ile yürütülen çalışmalar festivalin son gününe kadar devam edecek.

 "Kandıra Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri ve Yoğurt Festivali"ni bu yılda en güzel biçimde gerçekleştireceklerini ifade eden Kandıra Belediye Başkanı Ünal KÖKEN, Kandıramızın kültürel mirasını ve doğal güzelliklerini sergileme fırsatı bulduğumuz bu etkinliğimizde, yurdumuzun her yerinden ziyaretçileri misafir etmekten mutluluk duyacağız diyerek, tüm vatandaşları bu festivale davet ettiklerini belirtti.

NELER SÖYLENDİ?
@
VES LET 2 yıl önce
YİYİP İÇMEDEN BİŞEYLERE HAZIRLANAMIYONUZMU AYRICA FESTİVALLERİDE BERBAT ETTİNİZ BİŞEYİDE DÜZGÜN YAPIN
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft