YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 06-08-2017 19:40   Güncelleme : 06-08-2017 19:40

Başkanlar Kandıra’da yürüdü

Akçakoca Bey Anıtından soğuksu alabalık tesislerine mükemmel bir parkur

Başkanlar Kandıra’da yürüdü

Başkanlar Kandıra’da yürüdü

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve ilçe belediye başkanları Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken ev sahipliğinde sağlıklı yaşam yürüyüşünde bir araya geldi. Akçakoca Bey Anıtından başlayan yürüyüş, soğuksu alabalık tesislerinde son buldu.

Sağlıklı yaşam yürüyüşleri kapsamında düzenledikleri yürüyüş programında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve ilçe belediye başkanlarını ağırlayan Başkan Ünal Köken, Akçakoca Anıtından Soğuksu Alabalık Tesislerine kadar süren sağlıklı yaşam yürüyüşlerinin güne dinç başlamanın ilk adımı olduğunu vurguladı. Fiziksel aktivitelerin her yaşta sağlığa yararlı olduğunu belirten Başkan Köken’e yürüyüş boyunca eşi Elif Köken de eşlik etti. Düzenli fiziksel aktivite, çocukların ve gençlerin sağlıklı büyümesi ve gelişmesinde istenmeyen kötü alışkanlıklardan kurtulmada, sosyalleşmede, yetişkinlerin çeşitli kronik hastalıklardan korunmasında en büyük etkenin spor olduğu belirtilen yürüyüşe katılım yoğundu.

Yeşilin merkezi Kandıra’da yürüyüşün yaygınlaşması ve sağlıklı yaşama farkındalık oluşturmak için düzenlenen etkinlik, gençler başta olmak üzere tüm yaş kesiminin yaşam kalitesini arttırılması yönünde önemli farklar yaratıyor. Spor yapmak, hareket etmek çok önemli diyen Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, toplumumuzu fiziksel aktivite konusunda bilinçlendirmeliyiz. Obezite, kalp damar hastalıkları, diyabet gibi hastalıkların önüne geçmek için egzersiz programlarımızı sıklaştıracağız dedi.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft