SİYASET
Giriş Tarihi : 06-08-2017 19:25   Güncelleme : 06-08-2017 19:27

BBP Kandıra'da teşkilatını kuruyor

BBP Kandıra ilçe başkanı ataması yapıldı

BBP Kandıra'da teşkilatını kuruyor

 

BBP Kandıra'da teşkilatını kuruyor

Büyük Birlik Partisi Kocaeli İl Başkanı Serhat Duyar Kandıra’da BBP teşkilatlarının kurulması için istişare toplantısı yaptı. Toplantı sonunda BBP Kandıra İlçe Başkanlığına Kemal Akman getirildi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı Serhat Duyar, Çarşamba günü Kandıra’ya gelerek  Kandıra pazarında pazarcı esnafının sorunlarını dinledi. Kandıra Belediyesi tarafından yapılmakta olan Namazgah tesislerini inceleyen Duyar, buradan Orhan Camii ve ardından esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Akşam saatlerinde partililerle bir araya gelerek istişare toplantısı yapan Duyar, Kandıra’da BBP Teşkilatlanma çalışmalarının da startını verdi. Duyar AA ajansı Muhabirine konu ile ilgili yaptığı açıklamada, ‘’ Kandıra’da Büyük Birlik Partisi teşkilatımızı kurmak adına çalışmalarımıza başladık. Bu vesile ile Kandıra da ki hemşerilerimizle bir araya gelerek sıkıntılarını dinledik.  Bu konuda tespitlerimizi yaptıktan sonra konunun muhatapları ile bir araya gelerek tespitlerimi ilçe belediye başkanımız, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız, valimiz ve milletvekillerimizle paylaşacağız’’ dedi.

Kandıra’da gençler, kadınlar, esnaf ve öğrencilerle yaptıkları görüşmelerde en büyük sorunun Kandıra’nın göç vermesi olduğunun dile getirildiğini ifade eden Duyar, ‘’ Buradan da anlaşılıyor ki Kandıra’nın en büyük sorunu hızlı yaşanan göç. Kandıra denince tarım hayvancılık ve turizmin öne çıktığı bir coğrafya ile karşı karşıyayız.  Kandıra ilçemiz aslında Kocaelinin cennet bahçesi ama bakıyoruz ki göç veriyor. Tabi buradaki yatırımlarda kimin katkısı varsa Allah razı olsun. Fakat yeter mi hayır yetmez. Bura da  hem Kandıra Belediye Başkanının, hem Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanının hem de milletvekillerinin yapacağı şeyler var. Tarımın desteklenmesi, turizm tesislerinin yapılabilmesi için alt yapının hazırlanması çok önemli. 2020 yılında Karadeniz sahil yolu bitmeden bizim bu çalışmaları bitirmemiz lazım. Karadeniz sahil yolu bitmeden şimdiden otellerimizi yapsak, fuarların büyük toplantıların yapıldığı oteller altyapıları ile birlikte hazırlansa o zaman Kandıranın gençleri buradan ayrılmak zorunda kalmaz’’ dedi.

Ülke olarak tarımla kendine yeten bir ülke iken temel gıda ürünlerini ithal eden ülke haline geldik diyerek sözlerini sürdüren Duyar, ‘’ Yine tarım ve hayvancılıkla ilgili çok ciddi desteklerin konması, Kandıra GİOSB ile ilgili neticenin alınması gerekiyor. Çiftçimize biz sahip çıkmazsak burada kendi toprağını bırakıp kirada asgari ücretle çalışmak zorunda kalan gençlerle karılaşırız. Şehit liderimiz Muhsin Yazıcı’nın bir sözü var. İnsanlar doğduğu yerde doymalı. Yani Kandıralıyı biz Kandıra’dan çıkartmayacak şekilde eğitiminden, sosyal beklentilerine kadar,  lisesinden dört yıllık fakültesinden hastanesine kadar burada okutabilirsek,  gençlerin göç ettiği, kaçtığı arkalarına bakmadığı bir yerden, Kandıralının yerine sahip çıktığı doyduğu, sosyal hayatını burada yaşadığı, turizm hayvancılık gıda ile kalkındığı bir Kandıra arzu ediyoruz. Diğer taraftan bu akşam parti istişaremizi yapacağız. Bu akşam itibariyle Kandıra’da yapacağımız çalışmanın yol haritasını belirleyeceğiz ve çok hızlı bir şekilde BBP Kandıra’da teşkilat çalışmalarına başlayacak’’ dedi.

Toplandı sonunda ise Kandıra İlçe başkanı olarak Kemal Akman atandı.  Geçtiğimiz günlerde Deirince ilçeye atama yapan BBP İl Başkanı Serhat Duyar, Kandıra ilçeye atanan Kemal Akman’ı da basın mensuplarına tanıttı. İl binasında gerçekleşen basın toplantısına BBP İl Başkanı Serhat Duyar, Teşkilatlanmadan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Niyazi Çakır,  Kandıra İlçe Başkanı Kemal Akman katıldı. Toplantıda Kandıra’da yaptıkları incelemeleri de değerlendiren Duyar ve ekibi, vatandaşların şikayetlerini de dile getirdi.

Şikayetler artıyor

Duyar, “ Şehir merkezindeki geçişlerde hafriyat kamyonların gelişleri ile ilgili şikâyetler arttı. Bu araçların taksiden daha hızlı gitmesi tehlike oluşturuyor. 17 Ağustos depreminin yıl dönümü yaklaşıyor. Kocaeli’de depremin izlerini hala silemedik. 42 Evler’de yıkılmayan bir bina var. Hukuk yavaş işliyor olabilir. Bölgemizdeki vatandaşlardan gelen şikâyetler bölgede büyük sıkıntılar oluşturmaktadır. Büyükşehir Belediye Başkanımızı ve Valimizi göreve davet ediyoruz. Binanın çevresinde güvenlik alınması gerekmektedir” ifadelerini kullandı

GÜNDEME GETİRECEĞİM

Kendisine gelen şikayetleri kamuoyuna duyuran Duyar,  “Körfez Tütünçiftlik’te terk edilmiş tekneler var. Şikâyetleri dile getirdik. Orada denize giriyorlar. Orada gençler orayı iskele olarak kullanıyor. Sokak düğünleri ile ilgili şikâyetler geliyor. Bu sokak düğünlerinin sesi ve saatleri ile ilgili düzenlemeler yapılması gerekmektedir. Pazartesi günü yapılacak il başkanları toplantısında bu kentin meselelerini gündeme getireceğim. İlk olarak muhatapları ile çözmeye çalışıyoruz. Olmadığı takdirde basın ile paylaşıyoruz” dedi.

AĞUSTOS AYI İÇİNDE BİTECEK

İlçe teşkilatlanması hakkında bilgiler veren Teşkilatlanmadan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Niyazi Çakır, “Kongre sürecindeyiz. Teşkilatlanma çalışmalarımız hızla devam etmektedir. Kandıra’da yapmış olduğumuz ziyaret ve istişareler sonucunda  genç nüfusun göç ettiği şikayetlerini aldık.  Kandıra ilçe başkanlığı için Kemal Akman kardeşimize yetki belgesini takdim edeceğiz. Teşkilatlanmada üç ilçe kaldı. Karamürsel, Darıca ve Gölcük teşkilatlanmada eksik olan bölgelerimizdir. Kısa sürede bu ilçeler ile ilgili de sizlere güzel haberler vereceğiz. Bu ay içinde ilçe teşkilatlanmasını tamamlamaya çalışacağız” ifadelerini kullandı

Önce ilçeler sonra il

Son olarak  İl kongresinin ne zaman yapılacağı ile ilgili de açıklamalarda bulunan Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Serhat Duyar, “12 ilçede teşkilatlanma çalışması bittikten sonra il başkanlığı kongresi yapılacak.  Tarihle ilgili belirsizlik var. Ama il kongremizi Genel Başkanımızın katılımı ve Kocaeli’nin en büyük salonunda gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft