YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 28-07-2017 09:36   Güncelleme : 28-07-2017 09:36

Sahhaf Raif Yelkenci'nin torunu Halise Alkan Kefken'de..

Kocaeli Kandıralılar Derneği Sahhaf Raif Yelkenci’nin torunu Halise Alkan'ı ziyaret etti

Sahhaf Raif Yelkenci'nin torunu Halise Alkan Kefken'de..

Sahhaf Raif Yelkenci'nin torunu Halise Alkan Kefken'de..

Prof.Dr. Mehmet Bayrak Başkanlığındaki Kocaeli Kandıralılar Derneği yöneticileri Sahhaf Raif Yelkenci’nin torunu Halise Alkan ile sanayici Salih Zeki Uztürk’ün Kefken’deki yazlığında biraraya geldi.

Kocaeli Kandıralılar Derneği Kefken’de Salih Zeki Uztürk’e misafir oldu. Halise Alkan: “ Dedem Sahhaf Mehmet Raif Yelkenci rumi 1310/miladi 1894’te Kandıra’da dünyaya geldi. 1974 yılında İstanbul’da vefat etti. Prof.Dr. Nihat Erim’inde akrabası olan Raif Yelkenci Sahaflar Piri olarak tanınmış, harf inkilabıyla birlikte basma kitapların alımından vazgeçip, yazma eser alım satımıyla ilgilenmiştir. Kandıra ile irtibatını hiç kesmemiştir.” dedi.

Kocaeli Kandıralılar Derneği kurucularından Salih Zeki Uztürk’ün yazlığındaki buluşmaya, Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Mehmet Bayrak, Denetim Kurulu Başkanı Ahsen Okyar, 2000-2002 dönemi başkanı Günay Gülcü, 2004-2006 dönemi Başkanı Erdal Baykara ve Kandıra Tiyatro ve Musiki Derneği Başkanı Rüştü Uygur katıldı. Yaz aylarını Kefken'deki yazlığında geçiren Halise Alkan, 25 yaşına kadar birlikte yaşadığı dedesi ile ilgili birçok hatırasını anlattı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft