YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 20-07-2017 15:28   Güncelleme : 20-07-2017 15:28

15 Temmuz Şehitleri ve Tüm Şehitler Dualarla Anıldı

15 Temmuzda şehitlere özel anma

15 Temmuz Şehitleri ve Tüm Şehitler Dualarla Anıldı

15 Temmuz Şehitleri ve Tüm Şehitler Dualarla Anıldı

Kandıra Kaykamaklığı ve Kandıra Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri anma programı 7 den 70 e genç yaşlı yüzlerce vatandaşın katılımı ile gerçekleştirildi.

Kandıra Kaymakamı Mehmet Soğukğınar ve Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken’in ev sahipliğinde yapılan 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliğinde  şehitler için Kuran-ı Kerim okunduktan sonra 15 Temmuz konulu Belgesel Film izlendi.15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anma Programında yüzlerce Kandıralı vatandaş Türk Bayraklarıyla alanları doldurdu. Kandıra Belediyesi tarafından Belediye Şehri Teras Kafede düzenlenen anma programına Kandıra Kaymakamı Mehmet Soğukpınar,Garnizon Komutanı Piyade Yüzbaşı Süleyman Akan,  Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, İlçe Emniyet Müdürü Ali Çalışkan, İlçe Müftüsü Osman Zeki Yağcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Özkan, AK Parti İlçe Başkanı Yunus Özder,kurum idarecileri, sivil toplum örgütleri, belediye meclis üyeleri, şehit aileleri ve gaziler katılım sağladı.Saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve Kur’an-ı Kerim Tilavetleri ile başlayan programa Kandıra Kaymakamı Mehmet Soğukpınar ve Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken’in konuşmalarıyla devam edildi.

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken yaptığı konuşmada, “15 Temmuz hain darbe girişiminde vatan uğruna hayatını kaybeden 249 şehidimiz ve gazilerimizin anısına burada toplanmış bulunuyoruz. Şehitlerimizin ruhları şad olsun. Rabbimiz bir daha böyle hain tuzakları memleketimizin üzerinden bertaraf etsin  dedi.

“15 Temmuz Gecesi Türk Milleti Destan Yazdı”

Başkan Ünal Köken, “Memleketimizin dört bir tarafından yapılan mücadeleler sonucunda kimileri helikopterleri kaldırmamak için kamyonlarıyla alanları kapattı, kimileri tankların altına yatarak şahadete yürümek için gözünü kırpmadan mücadeleye girdi. O gece 249 şehit verdik.Türk milletinin vatanına, bayrağına sahip çıktığını ve onlar için canından vazgeçeceğini bir kez daha tüm dünyaya gösterdiğini vurguladı.Türk Milletinin 15 Temmuz Gecesi bir destan yazdığının altını çizen Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken,  Türkiye’nin sıkıntıya düşmesini, diz çökmesini, pes etmesini bekleyenleri bugüne kadar sevindirmedik, yarın da sevindirmeyeceğiz. Birlik ve beraberliğimize sahip çıkacağız dedi.

Ardından konuşmalarını yapan İlçe Kaymakamı Mehmet Soğukpınar ise şöyle konuştu; “Askeri yapı içinde yuvalanmış FETÖ/PDY üyesi bir grup, 15 Temmuz 2016 günü Türk Milletini, demokrasisini ve milli iradeye karşı bir kalkışmada bulunmuştur. O gece milletimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine meydanlara akın ederek demokrasisine sahip çıkmış ve bu topraklarda demokrasinin ve egemenliğin yegâne sahibinin millet olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Ardından demokrasi nöbetleriyle ülkesine, devletine ve demokrasisine sahip çıktığını güçlü bir şekilde göstermiştir. Milletin silahının millete doğrultulduğu en sinsi en pervasız ve en büyük ihanet olan 15 Temmuz darbe girişimini unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız, dedi.”

Protokol konuşmalarının ardından Felah Turizm ve Korkmaz Fabrikası tarafından şehit ailelerinin Umre’ye gönderileceği açıklandı.Yapılan çekilişlerin ardından tüm şehit ailelerinin umreye gideceğini anlatan Başkan Ünal Köken,  çekilişlerin umreye gönderilecek şehit ailelerinin gidiş sırasını belirlediğini ifade etti.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft