YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 10-07-2017 13:58   Güncelleme : 10-07-2017 13:58

Sokak hayvanlarına otomatik suluk

Kandıra Belediyesi’nden Sokak Hayvanlarına Otomatik Suluk

Sokak hayvanlarına otomatik suluk

Kandıra Belediyesi’nden Sokak Hayvanlarına Otomatik Suluk

Sıcak yaz günlerinin kendini hissettirmeye başlamasıyla sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarını arttırarak sürdüren Kandıra Belediyesi, Kocaeli Doğa ve Hayvan Dostları Derneği  ile  sokak hayvanları konulu toplantıda bir araya geldi.

Belediye çay bahçesinde gerçekleştirilen toplantıya Kandıra Belediyesi Zabıta Ekipleri ve veterineri ile Kocaeli Doğa ve Hayvan Dostları Dernek Başkanı, Gonca Çelik KETENAĞ ve dernek yöneticileri katıldı.

‘‘Sokak Hayvanları için Parklara 'Otomatik Suluk' Yerleştiriyor’’

Yapılan toplantıda Kandıra’daki sokak hayvanları ve beraberinde oluşan sorunlarla çözüm yolları konuşuldu. Toplantı sonunda Kandıra Belediyesi Zabıta ekipleri ile dernek yetkilileri tarafından yaz aylarında sıcaktan etkilenen ve su bulmakta zorlanan sokak hayvanları için parklara 'otomatik suluk' yerleştirildi.

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken’in talimatıyla sahipsiz sokak hayvanlarına yönelik verilen hizmetleri üst noktalara taşımaya devam eden Kandıra Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, sokak hayvanlarına mevsimine göre ürettiği çözümlerle sahip çıkıyor.

Belediye ekipleri, yerleştirilen su kaplarının sürekli dolu kalmasını sağlayarak, sokak hayvanlarının serinleme ve su ihtiyaçlarını gidermede yardımcı oluyor.

Kocaeli Doğa ve Hayvan Dostları Dernek Başkanı, Gonca Çelik Ketenağ ‘Sokakta bulunan sahipsiz hayvanların yemeğe, suya ihtiyacı var. Bir anne çocuğunu doyuramadığında büyük üzüntü yaşıyor ve acı çekiyor, aynı durum hayvanlar için de geçerli, sokak hayvanlarına yardımlarından dolayı Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken’e ve Zabıta Müdürlüğü ekiplerine teşekkürü bir borç biliyorum.’’ dedi.     

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, yaratılanı yaratandan ötürü sevmemiz gerektiğini vurgulayarak, sokak hayvanlarına karşı yerel yönetimlerle beraber tüm halkımızın duyarlı olması gerektiğini , İnsanlar gibi, onların da sıcak havalardan olumsuz etkilendiğini belirtti. Başkan Köken‘’Onlar bizim yaşam alanımızı paylaştığımız dostlarımız. Dostlarımız için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz ‘’ dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft