YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 16-06-2017 21:24   Güncelleme : 16-06-2017 21:24

Sanayi Camiinde ilk namaz kılındı

Kandıra Sanayi Camii bu gün kılınan Cuma namazı ile hizmete açıldı

Sanayi Camiinde ilk namaz kılındı

Sanayi Camiinde ilk namaz kılındı

Kandıra Belediyesi ve Sanayi esnafının ortak katkıları ile yapımı tamamlanan Kandıra Sanayi Camii diğer ismi ile Akhasan Camii bu gün kılınan Cuma namazı ile hizmete açıldı. Sanayi esnafı camiye akın etti.

2010 yılında Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ında katılımı ile temeli atılan ve bu güne kadar yapımının tamamlanması beklenen Kandıra Sanayi Camii, Kandıra Belediyesi ve Kandıra Sanayi Güzelleştirme Derneğine üye sanayi esnaflarının katkıları ile tamamlanarak hizmete açıldı. Akhasan Gölü olarak adlandırılan alan kurulduğu için dönemin yöneticileri tarafından Akhasan Camii olarak da adlandırılan Kandıra Sanayi Camii 300 m2  iç hacmi ve 450 kişilik kapasitesi ile sanayi esnafına hizmet vermeye başladı. Resmi açılış töreni yapılmayan camii, ilk kılınan Cuma namazı ile hizmete sunuldu. Caminin tüm masrafları Kandıra Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Sanayi esnafı ve hayırseverler tarafından karşılandı. Yapım sırasında tüm dizayn ve çalışma Kandıra Belediyesi ve Kandıra Sanayi Güzelleştirme Derneği tarafından gerçekleştirildi.

2010 yılında Kocaeli Milletvekili şimdilerde Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın özel gayretleri  ile dönemin yöneticileri tarafından temeli atılan Sanayi Camii 20 yıllık bir beklentinin ürünü olarak 16.06.2017 tarihinde hizmete açılabildi. Bir dönem Kandıra Belediyesi’nin SGK’ya olan borçlarına karşılık arazisine haciz konulan Camii, bir dönem belediyenin SGK’ya olan borçlarına karşılık SGK’ya verilmek üzere Kandıra Belediye Meclisinde gündeme bile aldırıldı. Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken’in göreve gelmesi sonrası SGK borçlarının yapılandırılması ile bu kriz aşıldı. Kandıra Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Sanayi esnafı ve hayırsever isimsiz kahramanların yardımları ile caminin yapımı tamamlandı.

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken konu ile ilgili yaptığı açıklama da, ‘’ Esnaflarımız ve vatandaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda  Belediyemiz tarafından yapımı gerçekleştirilen camimizi vatandaşlarımızın hizmetine açmanın gururunu yaşıyoruz. Sanayi esnafımızın ve Bölge halkımızın talepleri üzerine göreve geldiğimiz günden bugüne tüm gayretimizle çalıştığımız Sanayi Camii inşaatımızı tamamladık. İlk cuma namazımızı kılarak hizmete açtığımız sanayi camimiz milletimize hayırlı olsun’’  dedi. Kandıra Sanayi Güzelleştirme Derneği Başkanı Murat Ay ise yaptığı açıklamada resmi bir açılış töreni düzenlemediklerini ifade ederken, ‘’ Sonunda camimizin açılışını bu Cuma namazı ile gerçekleştiriyoruz. Çok mutluyuz. Kocaeli Büyükşehir Belediyemize, Kandıra Belediye Başkanımız Ünal Köken’e, sanayi esnaflarımıza ve özellikle hayırsever vatandaşlarımıza, kısacası tüm emeği geçen dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Hepsinden Allah razı olsun. Sanayimize ve halkımıza hayırlı olsun’’ dedi.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft