Advert Advert
Advert Advert
Advert

Başkan Yardımcılarını İkiledik

Kandıra Belediyesine yeni başkan yardımcısı

Başkan Yardımcılarını  İkiledik
Bu içerik 14287 kez okundu.
Advert

Başkan Yardımcılarını İkiledik

İki Başkan Yardımcısının görevden alınmasının ardından uzun süredir tek başkan yardımcısı ile yoluna devam eden Kandıra Belediyesi’nde Belediye Başkan Yardımcısı sayısı 2 oldu.

Kandıra nüfusunun 50 binin altına düşmesinin ardından ilgili kanun maddesine göre meclis üyesi başkan yardımcılarından birinin görevine son verilmesi gerekmekteydi. Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, kanunla kendisine tanınan ve ilgili kanun maddesinde “Belediye Başkanı, zorunlu gördüğü takdirde, nüfusu 50 bine kadar olan belediyelerde bir meclis üyesini başkan yardımcısı olarak görevlendirebilir” ifadesi doğrultusunda 2 başkan yardımcılığını da sonlandırmayı tercih etti. Kandıra Belediyesi, 5393 sayılı Kanunun 49 uncu maddesi “Belediye ve Bağlı Kuruluşları İle Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke Ve Standartlarına Dair Yönetmelik” ekinde yer alan başkan yardımcılığı normları kapsamında tek Başkan Yardımcısı olan Asım Akkaya ile yola devam etmekteydi.

Alınan Bilgilere göre Kandıra Belediye Meclis üyesi, Kandıra AK Parti Gençlik Kolları’nın sevilen genç ve dinamik Başkanı Murat Ölmez Kandıra Belediyesi Başkan Yardımcısı olarak göreve başladı. Böylece Kandıra Belediyesi’nde iki başkan Yardımcısı ile yoluna devam edecek.  Başkan Yardımcısı Ölmez ilk olarak Kocaeli AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman’ı ziyaret etti. Kahraman facebook hesabından yaptığı açıklama’da ‘’Çalışkan, Azimli, Başarılı 6 yıldır görevini özenle sürdüren Kandıra Gençlik Kolları başkanımız MURAT ÖLMEZ, Kandıra Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevine atanmıştır. Ayağının tozuyla ilk ziyaretini de bize yapmıştır. Rabbim hayırlı ve mübarek eylesin'' dedi.

 

Kandıralılar Ailesi olarak bu atamanın Kandıra’ya, Kandıra Belediyesine ve yeni başkan Ölmez’e hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

 

kandıra kandıra belediyesi başkan yardımcısı murat ölmez başkan yardımcısı ataması gençlik kolları başkanı murat ölmez
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İYİ Parti Millet İttifakı meclis aday listesi açıklandı
İYİ Parti Millet İttifakı meclis aday listesi açıklandı
Cumhur ittifakı ortak liste ile çıktı
Cumhur ittifakı ortak liste ile çıktı