Advert Advert
Advert Advert
Advert

Kandıra MHP'de kazanan Ahmet Uğur oldu

12. Olağan Kongresi’nde 149 oy alan Ahmet Uğur ilçe başkanı oldu.

Kandıra MHP'de kazanan Ahmet Uğur oldu
Bu içerik 9523 kez okundu.
Advert

Kandıra MHP’de kazanan Ahmet Uğur oldu

22 Mart Çarşamba gününe ertelenen Kandıra MHP ilçe teşkilatının bu gün gerçekleştirilen 12. Olağan Kongresi’nde 149 oy alan Ahmet Uğur ilçe başkanı  oldu.

MHP Kandıra İlçe Teşkilatı’nın 12. Olağan Kongresi Turan Güneş Kültür Sitesinde gerçekleştirildi. Kongrede mevcut ilçe Başkanı Özkan Ayyıldız ve Ahmet Uğur yarıştı. Düzenlenen Kongreye MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, il yönetim kurulu üyeleri ve MHP delegeleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan kongrede birlik beraberlik vurgusu yapan başkan adayı Ahmet Uğur, başkanlığa aday olma kararının kendi aldığı bir karar değil ortak bir karar sonucu olduğunu ifade ederken, ‘’ Tüm üye ve delegelerimizle görüştük ve talep üzerine bu yola çıktık. İlçe Başkanımız 9 ay buyunca bu işi layıkıyla yerine getirdi. Aramızda kesinlikle bir rekabet ve çekişme ortamı yok. Olmaz olamaz Çünkü biz bu partinin neferleriyiz. Dolayısıyla kazanmak yada kaybetmek gibi bir seçenek yok. İki aday oldu bana göre güzel oldu. Kaybetsekte kazansakta beraber yürüyeceğiz. İnşallah delegelerimiz teveccühlerini benim listemden yana kullanırlar’’  dedi.

 Ardından söz alan mevcut ilçe başkanı Özkan Ayyıldız ise Kandıra kökenli olmasına vurgu yaparak geçmişi hakkında bilgiler vererek başladığı  konuşmasında, ‘’ Ben bu toprakların öz evladıyım. Kandıra’ya 14. Yüzyılın başlarında gelmiş, Atamız Akçakoca ile ilk Araman kalesi alındıktan sonra o zamanki adıyla Seyitler Bölgesine yerleştirilmiş ailelerdenim. 96-97-98 yılları arasında merkez ülkü ocakları terbiyesi aldım. Siyasi hayatım İl Disiplin Kurulu Üyeliği, İzmit İlçe Başkan yardımcılığı, 17 senenin tecrübesi ile Aydın Ünlü Başkanımın yanında, memleketim toprağım Kandıra’da üç hilalin gölgesinde hizmet etme teklifi ile taçlanmıştır.  Aynı oluşumun, aynı gözle baktığım, aynı değerlere sahip olduğum insanlarla beraber olmak ve onlara hizmet etmek imkanı bulduğum için Cenab-ı Allah’a şükrediyorum. Üç beş kişinin değil tüm Kandıra’nın kazanması için mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Kandıra’da yapılacak çok işimiz var. Bunu birlik ve beraberlik içinden yapmaktan başka şansımız yok. Canımdan çok sevdiğim Kandıra’ya ve ülkücü camiaya hizmet etmek istiyorum’’ dedi.

Yapılan seçim sonrası 405 delegeden 283’ü oy kullanırken bu oyardan biri boş, biri geçersiz sayıldı. Kullanılan toplam 280 geçerli oyun 149’unu Ahmet Uğur alırken, mevcut başkan Özkan Ayyıldız 131 oy alarak başkanlığı Uğurlu’ya devretti.

Özkan Ayyıldız’ın Listesi

Yönetim asil:

İskender Altınay, Engin Akcan, Rahmi Kalın, Fahri Buruş, Metin Özay, Sezai Günay, Yaşar Solmaz, Kamil Avcı, Alp Erol Özdemir, İzzettin Altıntaş, Güngör Gödek, İlhan Aksoy, Ramazan Kolay, Yılmaz Akkoç.

Yönetim Yedek:

Yılmaz Ayyıldız, Adem Akcan, İbrahim Aslan , Bülent Sapmaz, İbrahim Ceylan, İbrahim Taşpınar, Beyhan Demir ihsan Özer, Coşkun Yoldaş, Ramazan Akbaş, Suat Ersoy, Ramazan Altıntaş,Faruk İzgi İbrahim Kurtulmuş

İl Delegeleri asil

Özkan Ayyıldız, Aziz Becerikli, Aykut Gödek, Selman Cici, İskender Altınay, Taner Ünal, Hilal Kübra Altınay, Sezai Günay, Burçin Küçükcici, Eren Çetin, Alp Erol Özdemir, Ergün Kan, Turan Uçar, Ertuğrul Özcan

Ahmet Uğur’un Listesi

Yönetim asil:

Nusret Koç, İsmail Akkurt, Turan Türk, Veysel Sert, Sebahattin Sarı, Ertuğrul Özcan, Yüksel Aşkın, Beyhan Şen, Fikret Bayrak, Muammer Ersoy, Yusuf Aygün, İbrahim Taşpınar, İzzettin Altıntaş, Baki Koç.

Yönetim Yedek:

Sedat Elmacı, Hakan Kılıç, Turan Uçar, Ahmet Ateş, Fahri Akbaba, Yusuf Akbaş, Şeref Aktaş, Adem Akcan, Engin Uysal, Mustafa Duran, Ömer İdikut, Sedat Fidan, Naim Yaşa, Ali Aydın.

İl delegeleri asil:

Ahmet Uğur, Nusret Koç, Yunus Kurt, Mustafa Geloğlu,  Ömer İdikut, Recep Şakacı, Beyhan Şen, Ertuğrul Özcan, İzzettin Altıntaş, Taner Ünal, Ergün Kan,Hilal Kübra Altınay, Baki Koç, İsmail Akkurt

İl delegesi yedek.

Turan Uçar, Şeref Aktaş, Ahmet Ateş, Adem Akcan, Veysel Sert, Yalçın Ayyıldız, Gürkan Bulgurcu

 

kandıra mhp 12. olağan kongresi ahmet uğur özkan ayyıldız
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İYİ Parti Millet İttifakı meclis aday listesi açıklandı
İYİ Parti Millet İttifakı meclis aday listesi açıklandı
Cumhur ittifakı ortak liste ile çıktı
Cumhur ittifakı ortak liste ile çıktı