Advert Advert
Advert Advert
Advert

Hollanda'da Bir Kandıralı

Hollanda'da milletvekilliği kazanan 3 milletvekilinden biri Kandıralı Tunahan Kuzu oldu.

Hollanda'da Bir Kandıralı
Bu içerik 7725 kez okundu.
Advert

Hollanda'da Bir Kandıralı 

Hollanda'da  İşçi Partisi'nden ihraç edilen Türklerin kurduğu DENK Partisi’nin parlamento seçiminde milletvekilliği kazanan 3 milletvekilinden biri Kandıralı hemşerimiz Tunahan Kuzu oldu.

Hollanda'da yapılan parlamento seçimleri sonuçlandı.  Türklere karşı ırkçılık yapan partilerin önde gittiği seçimlerde,  Türklerin partisi DENK  3 milletvekili çıkarmayı başardı. Parti kurucularından  Kandıralı hemşerimiz Tunahan Kuzu ve partinin diğer kurucusu Selçuk Öztürk milletvekili olarak Hollanda meclisinde Türkleri temsil etmeye hak kazandı.

TUNAHAN KUZU KİMDİR?

1981 yıllında Kandıralı bir ailenin çocuğu olan dünyaya gelen Tunahan Kuzu, küçük yaşta ailesi ilebirlikte Hollanda'nın Maassluis kentine taşınmış ve orada büyümüştür. 2001'den 2006'ya kadar Erasmus Üniversitesi’nde yönetim okudu. 2008'de Hollanda'nın İşçi Partisi milletvekili olarak Rotterdam Belediyesi’nin meclisine seçildi. 2012'e kadar bu görevi sürdüren Kuzu, 2012'de yine İşçi Partisi milletvekili olarak, Hollanda Parlamentosu'na seçildi. 13 Kasım 2014'de, aynı partiden milletvekili olan Selçuk Öztürk ile birlikte, partisinin entegrasyon politikasına güven oyu vermediği için, İşçi Partisi'nden ihraç edildi. Bunun üzerine kendi partilerine kurmaya karar veren Kuzu ve Öztürk, 9 Şubat 2015'de DENK partisini kurdu. DENK, Flemenkçede "Düşün" anlamına geliyor. Özellikle Hollanda'da yaşayan azınlıklara hitap eden bir siyasi partisidir.

kandıra kandıralı tunahan kuzu hollanda parlementosu milletvekili denk partisi kandıralı hemşerimiz
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Belediye binası çalışmaları hızlanıyor
Belediye binası çalışmaları hızlanıyor
AK Parti Kandıra rekora gidiyor
AK Parti Kandıra rekora gidiyor