Advert Advert
Advert Advert
Advert

Aksakal: Manyağın biri Cumhurbaşkanı olursa yandık

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal Kandıra'dan mesaj vererek hayırlı bir gelecek diledi

Aksakal: Manyağın biri Cumhurbaşkanı olursa yandık
Bu içerik 6508 kez okundu.
Advert

Aksakal: Manyağın biri Cumhurbaşkanı olursa yandık

Tüm Kandıra Halkına sevgi ve saygılarımızla hayırlı bir gelecek diliyoruz anonsu ile Kandıra’ya giriş yapan DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ın ilk durağı Türkiye Muhtarlar Derneği Kandıra Şubesi oldu. Kocaeli İl Başkanı Halim Dededoğlu, ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Kandıra’ya gelen Aksakal, Kandıra Muhtarlar Derneği’ni de ziyaret etti. Esnaf ziyaretleri de yapan Aksakal Kandıra Çarşamba pazarındaki esnafa da hayırlı işler ve hayırlı bir gelecek diledi.

DSP Geneş Başkanı Önder Aksakal’ın referandum hususunda yaptığı açıklama ise şöyle oldu:

-18 maddenin 18’i de tu kaka değil.

‘’Bir Referandum sürecine sokulduk. Bazı hamsi söylemler oluyor. İşin doğrusu 18 madde içinde aslında hiç tartışmamız gereken konuları bile anayasanın tartışılması gereken konularmış  gibi milletle paylaşmaya çalışıyorlar. Tabii ki 18 maddenin 18’ i de tu kaka modunda değil. Ama öyle maddeler var ki Türkiye için hakikaten gereksiz ve bizim geleceğimizi daha büyük sıkıntılara sokabilecek yetkileri tek merkeze toplayabilir . Sıkıntı olan kısmı burası buna duyarlı olmak gerekir’’.

-Aksakal: 18 yaşında milletvekilliğe destek verdi

‘’Muhalefet partisi genel başkanı çıkmış televizyonda açıklama yapıyor 18 yaşında milletvekilliğini eleştiriyor eleştiriyor. Başbakan 18 yaşındaki gençlere seçilme hakkı vereceğiz diyor. Vereceksin tabii ki kardeşim bu ayıp bir şey değil ki. Sen 18 yaşındaki adamı yasalara göre asabiliyorsan o zaman bu adam devleti de yönetir, mahalleyi de yönetir, kurumu da yönetir. Bu bir lütuf değil böyle bakmak gerekiyor’’.

-Önemli olan sayı değil milletvekilinin niteliği

‘’500 milletvekili vardı niye altı yüz yapıyorsunuz  diyorlar. Ya bu ülke eğer 600 milletvekiline ihtiyaç duyar büyüklükteyse bunu yapmakta bir beis yok ki. İş oraya gönderdiğiniz milletvekillerinin niteliği tiğniyeti. Oraya milletvekili gönderiyoruz  atıyorum aylık beş bin lira mazot parası tirilyon telefon parası yazıyor meclise . Sen böyle adamları gönderirsen meclise 600 değil 60 tane göndersen başımız belada. 80 milyon nüfus var 100 bin yurttaşa bir vekil düşse sekiz yüz milletvekili olması lazım normalde. Ama keşke milletvekilleri asli görevlerini yapsalar eğri oturalım doğru konuşalım milletvekillerinin alayı iş takibi yapıyor. 550 milletvekili var 70-80 tanesi koşturuyor geriye kalanı iş takibi yapıyor. Milletvekilinin kendi bölgesinde hizmet edebilmesi için halkına hizmet etmesi için her türlü bütçeyi sun’’.

-Manyağın biri Cumhurbaşkanı olursa yandık

‘’Bu değişiklikle Allah göstermesin önümüzdeki süreçte seçilecek Cuhurbaşkanı kimdir bilmiyoruz Akşam yattı sabah kalktı dedi ki bu Edirne, Tekirdağ, Kırklareli’ ne ne gerek var 3 valiye 1 vali olsun Trakya vilayeti olsun dese bu yetkiyi almış oluyor. Şimdi herkes şimdiki sayın Cumhurbaşkanı bu işleri yapacakmış gibi propaganda yapıyor milleti yönlendirmeye çalışıyor. Tayyip Erdoğan’ın yirmi senedir biliyoruz nerde ne diyeceğini ne demeyeceğini de biliyoruz.  Ama Anayasa Cumhurbaşkanlarına göre ayarlanan metinler değil ki biri gider biri gelir tırnak içinde söylüyorum bunu. Manyağın biri seçildi Cumhurbaşkanı oldu yandık. Onun için anayasalar önemli’’

 

 

kandıra dsp genel başkanı önder aksakal referandum açıklaması
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İYİ Parti Millet İttifakı meclis aday listesi açıklandı
İYİ Parti Millet İttifakı meclis aday listesi açıklandı
Cumhur ittifakı ortak liste ile çıktı
Cumhur ittifakı ortak liste ile çıktı